Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
9 6 e1559730590453 9 6 e1559730590453

Суспільство

Українське метро стає безпечнішим: які зміни впроваджують?

Опубліковано

З 1 вересня 2019 року при проектуванні метрополітенів мають обов’язково влаштовуватися автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій, повідомляють у Мінрегіоні.

Це необхідно для швидкого виявлення можливих загроз безпеці людей та оперативного реагування для їх уникнення.

Такі автоматичні установки розраховані на можливе виявлення пожеж, замикань, затоплень, обвалів та інших ситуацій природного і техногенного походження. 

Читайте також: Київстар подав заявку на 4G у Київському метро

Що являють собою системи передбачення надзвичайних ситуацій?

Автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій полягають в облаштуванні на об’єкті спеціальних датчиків контролю деформації будівельних конструкцій. Вони дозволяють автоматично виявляти загрози виникнення надзвичайної ситуації, наприклад, тріщину в стіні або ризик загоряння, після чого оперативно сповіщають про це на диспетчерських пункт. Крім цього, такі системи максимально виключають вплив людського фактору на виявлення загроз, що також сприяє підвищенню безпеки.

Також у нових ДБН розширені вимоги до пожежної безпеки та пожежогасіння в метрополітенах. Так, оновлено і вдосконалено системи пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, системи протидимного захисту та підпору повітря, автоматизації та диспетчеризації протипожежних систем.

Нагадаємо, у Мінрегіоні продовжують працювати над модернізацією українського метро задля підвищення зручності всіх верств населення. Так, у метрополітені з’являться громадські вбиральні, а також станції метро облаштують ліфтами та підйомниками для зручності маломобільних груп населення.

Суспільство

На Кінбурні зацвіло найбільше в Європі поле орхідей (ВІДЕО)

Опубліковано

На Кінбурні зацвіло найбільше в Європі поле орхідей. Місцеві переживали, що через посуху поле не зацвіте. Проте сталося диво – квіти розквітли, та й рясні! 

Площа поля – понад 60 га. Тут ростуть 5 видів орхідей. На полі не можна їздити автівкою та випасати худобу. Дістатися до Кінбурнської коси можна на ракеті на підводних крилах з Очакова. Проте не зривайте квітів! 

Читайте також: На Прикарпатті виростили лавандове поле (ВІДЕО)

“Це дуже рідкісна квітка, її в жодному разі не можна зривати” – каже турист Лука. 

 А місцеві щиро радіють квітковому диву.

“Та ми й не сподівалися, бо зима суха, але на наще щастя розквітли орхідеї”, – говорить директор природного парку Юрій Козловський.

Читати далі

Суспільство

В Одесі ремонтують головний хірургічний корпус міської лікарні (ФОТО)

Опубліковано

В Одесі триває реконструкція комплексу споруд міської клінічної лікарні №1 (Єврейської лікарні) – пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення. Ремонтні роботи проводяться за рахунок коштів міського бюджету Одеси, повідомляє пресслужба міськради.

Наразі триває ремонт головного хірургічного корпусу лікарні, де буде сконцентрована вся ургентна допомога і забезпечений широкий комплекс діагностичних досліджень. Завершується реставрація фасаду будівлі головного корпусу, відремонтували покрівлю, після ремонту відкрили сучасне відділення реанімації.

Також проводиться капітальний ремонт у відділенні нейрохірургії та приймально-діагностичному відділенні лікарні з повною заміною всіх інженерно-технічних комунікацій.

Читайте також: В Україні тестово запустили електронні лікарняні

Що вже зробили?

Практично завершені ремонтні роботи у відділенні гінекології МКЛ №1. Проведена заміна систем водопостачання, каналізації та електромереж, встановлена система пожежної сигналізації. В обробці стін використані сучасні матеріали високої якості, які дозволяють забезпечити дотримання європейських стандартів санітарії та гігієни для реанімаційних та хірургічних відділень. Наразі проводиться оснащення відділення сучасним медичним обладнанням та меблями.

“Створення у відремонтованій будівлі МКЛ №1 єдиного комплексу в складі приймального відділення та реанімаційного блоку забезпечить пацієнтів, які екстрено надходять до лікарні, всім комплексом ургентної допомоги в межах однієї будівлі. Робота приймально-діагностичного відділення з можливістю надання екстреної допомоги забезпечить відповідність Рамковим вимогам до лікарень інтенсивного лікування другого рівня”, – відзначили в міськраді.

Фото: omr.gov.ua

Читати далі

Суспільство

Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 9 місць поблизу Миколаєва

Опубліковано

Миколаєва

Миколаїв — це не лише про море та пляжі. Хоча вони є невід’ємною частиною відпочинку в цьому регіоні України. Ми зібрали найпривабливіші природні пам’ятки Миколаєва, які дивують своєю красою. 

Природний парк “Білобережжя Святослава”

Створений у 2009 році природний парк “Білобережжя Святослава” охоплює територію понад 35 тис. га і охороняє близько 5 тис. видів тварин. Тут є пляжі довжиною понад 20 км. Найбільш значущі пам’ятки парку:

  • Бієнкові плавні — водно-болотна територія на 760 га, де можна зустріти рожевого пелікана, колонії різних видів чаплі. Це рай для орнітологічного туризму. 
  • Орхідейне поле — недалеко від села Покровка на 60 га цвіте одне з найбільших в Європі поле диких орхідей.
  • Кінбурнська коса — піщане продовження Кінбурнського півострова. На краю коси можна стати однією ногою в Чорне море, а другою — в Дніпровсько-Бузький лиман. Тільки частина Кінбурнського півострова включена до складу парку “Білобережжя Святослава”. Одне з найцікавіших розваг на Кінбурнській косі — кайтсерфінг.

Як доїхати? Парк розташований на території Очаківського та Березанського районів Миколаївської області, у селі Покровське. Дістатися сюди можна на рейсовому автобусі з Херсона. Поїздка займе не більше години. 

Тилігульський лиман і озеро Тузли

З усіх українських лиманів Тилігульський вважається найчистішим. Прозорість води сягає до семи метрів, а рівень солоності — вдвічі перевищує показник Чорного моря. Це маловідоме місце для сімейного відпочинку, кайтсерфінгу та риболовлі. Лиман багатий покладами цілющих грязей. На жаль, останнім часом він обмілів, але як і раніше славиться ловом кефалі і різних видів бичка.

Сюди часто приїжджають парапланеристи, кайт- і віндсерфінгісти. Найчастіше їх можна зустріти на Чіловій косі, де вітер дме постійно і по кілька разів на день змінює напрямок. А неподалік знаходиться озеро Тузли, концентрація солі в якому перевищує показники Мертвого моря. Також тут проводять екскурсії

Як доїхати? Лиман розташований на межі двох областей — Миколаєвської та Одеської. З Одеси до Тилігульського лиману можна дістатися по трасі М14 або громадським транспортом в сторону села Пшонянове. Відстань близько 67 км. А з Миколаєва можна дістатися трасою М14 протягом двох годин. Також можна маршруткою з Миколаєва до смт Березанка, а далі — на авто.

Селище Мигія — українська Швейцарія

У 2008 році долина Південного Бугу визнана одним з “Семи природних чудес України”. Тут знаходиться заповідник “Бузький Гард”. Одне з його найкрасивіших місць — околиці села Мигія. Мігейські пороги — ланцюжок порогів на річці Південний Буг. Ці території об’єднані в ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя». Два дні і ніч, проведені в кемпінгу на острові в Мигії, разом зі сплавом по річці і харчуванням обійдуться в близько 1400 грн з людини.

Південний Буг — єдина в Україні рівнинна річка з такими ж порогами, як на гірських водних потоках. Вона одна з кращих в країні для рафтингу. А скелі, що нависають над швидкими водами приваблюють альпіністів. В цих місцях збереглися рідкісні види рослин, риб, комах, тварин і релікти геологічних епох. А улюблені серед туристів валуні налічують понад два мільярди років.

Як доїхати? Потягом, автобусом чи маршруткою дістатися міста Первомайськ, а далі — теж маршрутним таксі, до села Мигія. Дістатися можна навіть пішки. У селі вже чимало місць, де можна зупинитися. Також доступні кемпінгові ділянки. 

Радонове озеро 

Недалеко від Мигії розташоване радонове озеро штучного походження. Фактично, це залитий водою гранітний кар’єр. Покинута воронка поступово заповнилася водою ніжно-блакитного відтінку з високою концентрацією радону. Цей інертний газ має лікувальні властивості та сприятливо діє під час лікування травм, захворювань серцево-судинної та нервової систем, опорно-рухового апарату. Проте є і зворотній бік: сам по собі радон — продукт розпаду радію. Тому контактувати з ним багато не можна. 

Поблизу води облаштовано кілька місць для пірнання. Проте важливо бути обережним, адже озеро хоч і прозоре, але дуже глибоке — до 42 метрів. Також тут є оглядовий майданчик, гойдалка та інстаграмний арт-об’єкт — викуване залізне серце. Саме над Радоновим озером протягли найвищий і найшвидший з усіх в Україні тролей. Його швидкість сягає до 60 км/год, а довжина складає 454 метри. 

Як доїхати? Найліпший варіант – машиною чи автобусом із Мигії. Автівкою до самого озера під’їхати не можна. Проте поряд є обладнана парковка зі спортивним майданчиком від якої пішки можна підійти до води.

Пушкінський “Острів Буян” — Березань

Острів в Чорному морі розмістився за 8 кілометрів від міста Очаків і за 4 кілометри від курортного селища Рибаківка. За розмірами Березань невеликий: 850 м уздовж і 200-850 м поперек. Його нинішні мешканці — птахи та земноводні, а в VII ст. до н. е. тут розташовувалося найдавніше в Північному Причорномор’ї античне поселення. 

Сьогодні острів Березань — частина знаменитого історико-археологічного заповідника “Ольвія”. Вже понад століття там працюють археологи з усього світу, і знаходять нові докази життя стародавніх народів. Наприклад, в 1996 році український археолог віднайшов тут 2,5-тисячолітній храм богині любові — Афродіти. А деякі дослідники кажуть, що саме острів Березань російський поет Олександр Пушкін відобразив в “Казці про царя Салтана”, назвавши його островом Буяном.

На острів організовуються екскурсії з найближчих населених пунктів. Вартість — для дорослого — 300 грн, для дитини — 150 грн.

Як доїхати? Потрапити на острів можна з довколишніх селищ, наприклад, з Рибаківки. Відстань від берегової лінії до острівця складає близько 4 км, тому його добре видно з суші. У селі організовують щоденні прогулянки до Березані на катері й баркасі. Однак записуватися на екскурсію необхідно заздалегідь.

Місто давніх греків — Ольвія

В Миколаївській області знаходиться одне з найбільш північних місць проживання давніх греків — Ольвія. В перекладі місто означає “Щасливе” й було засноване вихідцями з Мілета у першій чверті VI століття до н. е. На території у 50 га проживало 15 тисяч осіб. Розкопки руїн цього поселення перетворили в археологічний заповідник ще у 1924 році. Однак дослідницькі роботи тут ведуться і на сьогоднішній день. А у 450 році до н.е. Ольвію відвідав знаменитий історик Геродот. А потім описав побут, історію та політичне життя колонії.

Як доїхати? Руїни розташовані неподалік села Парутине Миколаївської області. Дістатися можна громадським транспортом також з Очакова, звідки кілька раз на день ходять автобуси й чи не щогодини — з Миколаєва. По прибуттю необхідно запитати у місцевих або скористатися навігатором, рухаючись в бік лиману. 

Трикратський ліс

Ліс знаходиться в Вознесенському районі Миколаївської області. Поміщик та лісівник Віктор Скаржинський в 19 столітті висадив ліс, де сьогодні можна побачити понад 350 дубів віком 120-200 років. Спочатку це був парк зі стежками та містками через річки. 

Сьогодні більшість з них втрачена, але все ж є на що подивитися. Разом з тим варто відвідати Актовський каньйон і садибу Скаржинських. Площа урочища — 247 га. Трикратський ліс нагадує, а тому його й порівнюють з популярним дендропарком “Софіївка” в місті Умань. 

Як доїхати? Громадським транспортом – автобусом від Миколаєва до Вознесенська, а далі маршруткою до Трикрат. Машиною слід їхати трасою Київ-Миколаїв та після міста Вознесенськ не пропустити поворот на Трикрати. Місцеві жителі підкажуть подальший маршрут. 

Каньйони як в Північній Америці

Маленька копія американського Великого каньйону в Колорадо можна знайти й серед українських рельєфів. Хоча зовнішня схожість спірна, але унікальність цього місця беззаперечна. Річечка Мертвовод протікає між гранітно-базальтових утворень та доповнює Актовський каньйон. Ще його називають Долиною диявола. Напевно, через величні гранітно-базальтові піраміди, небезпечні річкові пороги і безліч птахів, що живуть на прибережних скелях.

Цікаво, що згідно з геолого-ландшафтними показниками й часом утворення Актовський каньйон — єдиний в Європі, який відповідає знаменитим каньйонам Північної Америки.

Місце знаходиться далеко від цивілізації, тому тут відпочивають дикуном. А поблизу в селі Актово Вознесенського району можна побачити скелі та їх прихильників — скелелазів. Тут же знаходиться ще один, дещо менших розмірів, каньйон — Арбузинський. Відстань між каньйонами — близько 15 хвилин їзди.

Як доїхати? Найкращий варіант — власною машиною. Однак можна і маршруткою. Спочатку — до міста Первомайськ, а далі — до селища Арбузинка чи Актове. Потім легше добиратися власним або орендованим транспортом. Місцина важкодоступна, тому знахдобиться терпіння та час.

Приінгульський ландшафтний парк

В долині річки Інгул у 2002 році створили ландшафтний парк «Приінгульський». Його головна мета — зберегти гранітні і гнейсові породи, цілинний степ та унікальну флору. Найчастіше до цих місць приїздять жителі Миколаєва, Кривого Рогу та Кропивницького. Саме до цих міст приблизна відстань від парку становить 80 км. Крім рідкісних рослин, туристів приваблює штучний водоспад — найбільший в Миколаївській області. Відмінне місце для гідромасажу. А його потужність змінюється в залежності від спуску води з Софіївського водосховища.

Як доїхати? На авто з Миколаєва трасою H14 до міста Возсіятське, звернути на Р55 і рухатися до Приінгульського парку.

Читати далі

Суспільство

На Дніпропетровщині розквітла шовкова акація (ФОТО)

Опубліковано

У ботанічному саду Кривого Рогу розквітла альбіція ленкоранська або як її ще називають шовкова акація чи шовкове дерево.

Про це пише Дніпро регіон.

Спеціалісти зазначають, що перша частина наукової назви — Albizia — походить від імені флорентійця Філіппо дель Альбіцці (італ. Albizzi), який познайомив у XVIII столітті Європу з цією рослиною.

Читайте також: Причина №26, чому варто підтримати #ШоТам: ми розповідаємо про любов, яка надихає на успіх

У Криворізькому ботанічному саду квітує не щорічно, бо підмерзає. Але цього року акація прикрашена незвичними квітами.

Читайте такожНа Прикарпатті виростили лавандове поле (ВІДЕО)

Читайте також: Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 7 місць поблизу Чернівців

Нагадаємо, у Дніпрі розквітла унікальна квітка з Сирії.

Окрім того, замість клумб в Івано-Франківську висаджують декоративні злаки.

Як ми писали раніше, на Івано-Франківщині розцвіло ромашкове поле на 25 га.

Усі фото: region.dp.ua.

Читати далі

Суспільство

Український кінопроєкт виграв фінансування в європейського фонду

Опубліковано

Проєкт повнометражної стрічки «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука здобув грант завбільшки 53 тисячі євро в секторі підтримки копродукційних фільмів HBF+Europe: Minority Co-production Support.

Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.

«Проєкт став одним із п’яти переможців з понад чотирьох десятків проєктів з усього світу. Окрім української стрічки, фонд підтримав ще 4 проєкти – з Таїланду, Колумбії, Малайзії та Мексики», – йдеться у повідомленні.

Фото: facebook.com/pamfirfilm

Про фонд

Як зазначається, Hubert Bals Fund – це один із найбільш знакових фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно та авторські пошуки режисерів з усього світу. «Памфір» – це п’ята картина серед сучасних українських фільмів, яка заручилась підтримкою цієї структури.

Читайте також: Голлівудська компанія купила фільм українського режисера

«Підтримка Hubert Bals Fund є знаковою подією для нашого проєкту. Фонд заснований одним із найбільших кінофестивалів світу в Роттердамі, тож, окрім гранту, він надає потужну інформаційну промоцію. Також проєкти, що раніше були підтримані фондом, мають можливість змагатися за нагороду Dutch post-production award, яка становить 50000 євро на етапі завершення виробництва фільму», – коментує продюсер фільму Олександра Костіна.

Про фільм

У фільмі йдеться про порядного сімейного чоловіка, який змушений відмовитися від усіх своїх чеснот заради допомоги родині.

Проєкт «Памфір» 2019 року став одним з переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно, а також отримав підтримку Польського інституту кіно (PISF). 2020-го виробництво фільму підтримав також швейцарський фонд Visions Sud Est на суму майже 1,4 млн грн. (50 000 швейцарських франків).

Фото: usfa.gov.ua

Девелопмент проєкту здійснювався за підтримки Українського культурного фонду. Режисер працював над сценарієм в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проєкт був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive.

Виробництво фільму здійснює компанія BOSONFILM, продюсер Олександра Костіна, спільно з MADANTS (Польща) та Les Films D’Ìci (Франція).

Нагадаємо, анімаційний фільм української режисерки покажуть на Каннському кінофестивалі.

Як ми повідомляли раніше, фільм української режисерки отримав головну нагороду кіноринку у Франції.

Головне фото: usfa.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

У Києві до 1 вересня біля шкіл з’являться велопарковки

Опубліковано

До початку навчального року до 1 вересня 2020 року біля загальноосвітніх навчальних закладів Києва встановлять паркувальні велосипедні стійки.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

«Організація місць для паркування велосипедів – актуальна вимога часу. Щоб із початком навчального року учні та вчителі змогли дістатися місць навчання та роботи на велосипедах, біля 113-ти загальноосвітніх навчальних закладів Києва буде встановлено 336 велосипедних паркувальних стійок», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Навіщо компанії пересідати з авто на велосипед і скільки це коштує? Розповідає партнер EVERLEGAL

Фото: studway.com.ua

Загалом, у найближчі місяці біля 204 закладів культури, освіти, охорони здоров’я, об’єктів транспортної інфраструктури, у парках та скверах Києва встановлять 678 паркувальних велосипедних стійок.

Читайте також: Три київські компанії пересадили співробітників на байки. Навіщо це їм?

Нагадаємо, в українських містах уперше проходить конкурс “Велопрацедавець року”.

Головне фото: sq.com.ua.

Читати далі
Реклама
Суспільство13 хв. тому

На Кінбурні зацвіло найбільше в Європі поле орхідей (ВІДЕО)

Суспільство1 годину тому

В Одесі ремонтують головний хірургічний корпус міської лікарні (ФОТО)

Суспільство10 години тому

Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 9 місць поблизу Миколаєва

Суспільство11 години тому

На Дніпропетровщині розквітла шовкова акація (ФОТО)

Суспільство12 години тому

Український кінопроєкт виграв фінансування в європейського фонду

Технології13 години тому

В Україні розробляють авіабомби для безпілотників (ФОТО)

Технології14 години тому

Уперше за 12 років гелікоптер ДПСУ зміг долетіти до Зміїного на Одещині

Суспільство15 години тому

У Києві до 1 вересня біля шкіл з’являться велопарковки

Суспільство16 години тому

Морська охорона відпрацювала знешкодження терористів, які захопили корабель

Технології17 години тому

Український всюдихід Sherp вразив американців (ВІДЕО)

Економіка18 години тому

Україна вперше долучилася до ініціативи Eureka Globalstars

Економіка19 години тому

Харківський тракторний завод презентував новинки техніки (ВІДЕО)

Суспільство19 години тому

Причина №26, чому варто підтримати #ШоТам: ми розповідаємо про любов, яка надихає на успіх

Економіка20 години тому

Житомирський фермер організував успішний бізнес з вирощування лохини (ВІДЕО)

Економіка20 години тому

Що відомо про будівництво сміттєпереробного заводу в Кам’янці-Подільському: подробиці

Суспільство13 хв. тому

На Кінбурні зацвіло найбільше в Європі поле орхідей (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Бабуся розмалювала хатину на згадку про свого чоловіка (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Як Джуда зі США став українським блогером Юрою з Коломиї (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Як два куми зі Львова створили бренд “Шкварка” (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Програміст покинув Європу, щоб робити медові вина в Україні (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Як херсонка створює картини на дверях під’їздів (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Сімейний лікар на Черкащині отримує зарплату як в айтішника (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

5-річна гуцулка викладає китайську мову (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Киянин створив екологічну лампу-конструктор (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Бізнес завдяки травмі: вінничани заснували популярний бренд спортивних костюмів (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як про українську акторку із синдромом Дауна дізнався весь світ (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

В Харкові розробили і почали виробництво одного із найпопулярніших у світі “захисних шоломів” (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Історія сільського лікаря з Дніпропетровщини, який заробляє близько 20 тис. грн на місяць (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Гідна зарплата і достойні умови праці: як працює медреформа в Червонограді (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як українські медики перетворюють захисні костюми на вишиванки (ВІДЕО)

Реклама

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.