Суспільство
Українська короткометражка отримала гран-прі міжнародного фестивалю
Український фільм “Штангіст” отримав гран-прі й ще три нагороди Міжнародного кінофестивалю короткометражного кіно у Польщі. Про це повідомляє ДержКіно України.
За нагороди у восьми номінаціях змагалися 109 фільмів, обраних із понад двох тисяч претендентів. Чотири з вісьмох нагород журі фестивалю присудило українсько-польському фільму Weightlifter/Штангіст/Sztangista.
Гран-прі фестивалю Žubroffka International Short Film Festival фільм отримав “За сміливе та безжальне зображення внутрішньої боротьби”. Приз в категорії “EASTWARD WINDOW” “за зухвалу чутливість кінематографії фільму, що вразила нас своєю ледь помітною, невимушеною стилістикою”. Також оператор-постановник Міхаль Ритель-Пшеломець фільму отримав нагороду за кращу операторську роботу.
Читайте також: Уперше український фільм виходить у комерційний прокат Китаю
Приз “New Europe Talent Award” отримав режисер Дмитро Сухолитко-Собчук “за свій унікальний та самобутній стиль”.
Про що фільм?
“Штангіст” – історія про молодого важкоатлета, який готується до престижних змагань, і водночас стикається з труднощами у стосунках з дівчиною, тренером і рідними. Головну роль у фільмі зіграв непрофесійний актор Олександр Лой.
Фільм “Штангіст” створений у копродукції України та Польщі. Це дебютна короткометражна робота режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, яку профінансувало Державне агентство України з питань кіно, Studio Munka ( Polski Instytut Sztuki Filmowej та Stowarzyszenie Filmowców Polskich ), а також Львівська кінокомісія.
Продюсерами картини є Валентин Васянович (Студія Гармата фільм) та Конрад Стефаняк (POLISH FILM SERVICE).
Суспільство
Мета проєкту
Основні функції Інституту
- Дослідження та аналітика:
Інститут слугуватиме дослідницьким, аналітичним та інноваційним хабом. Він проводитиме загальнонаціональні опитування, збиратиме дані про наявний житловий фонд, включно із соціальним та доступним житлом, особливо у найбільш постраждалих регіонах. - Онлайн-платформа:
Зібрана інформація буде доступна на спеціальній онлайн-платформі, що допоможе у пошуку житлових рішень для національних, місцевих та міжнародних партнерів. - Консультації та підтримка:
Інститут також діятиме як дорадчий орган при Уряді України, вивчатиме чинне житлове законодавство, надаватиме консультаційну підтримку щодо реформ і долучатиметься до розроблення відповідних програм.
Коментарі
Суспільство
Що саме змінилося
Дарницький район:
- Вулицю Івана Тургенєва перейменували на вулицю Миколи Волковича.
Дніпровський район:
- Вулиця Петра Чаадаєва отримала назву вулиця Єлизавети Шахатуні.
Подільський район:
- Вулиця Брюсова стала вулицею Валентини Радзимовської.
- Парку біля кінотеатру Тараса Шевченка присвоїли назву «Гірка Крістера».
Печерський район:
- Вулицю Станіславського перейменували на вулицю Богдана Ступки.
Святошинський район:
- Парк «Юність» переназвали на парк «Гамбурзький».
- Вулиця Жовтнева стала вулицею Сулимівською.
- Вулицю Сергія Єсеніна перейменували на вулицю Скарбова.
- Парку на вулиці Михайла Котельникова, 26-32, присвоїли ім’я Михайла Реуцького.
Солом’янський район:
- Вулиця Боткіна стала вулицею Професора Павловського.
- Безіменну площу між вулицями Січеславською та Георгія Кірпи назвали «площею Північноатлантичного альянсу».
Шевченківський район:
- Провулок Бехтерівський отримав назву провулок Варязький.
- Сквер на вулиці Прорізній (між будинками №3 та №5) назвали «Українського радіо».
Коментарі
Суспільство
Розклад
- Поїзд №767 відправляється з Варшави Всходньої щодня о 21:31, Люблін 23:27—23:40, Рава-Руська 05:15 (проводиться прикордонно-митний контроль у поїзді). Пересадковий поїзд №867/868 вирушає з Рави-Руської о 06:15, Львів 07:47—08:02, Івано-Франківськ 11:12—11:16, прибуття в Коломию о 12:00.
- Зворотно поїзд №867/868 відправляється з Коломиї о 03:06, Івано-Франківськ 03:55-04:00, Львів 06:58—07:14, прибуття до Рави-Руської о 08:38. Поїзд №767 вирушає з Рави-Руської о 10:15 (проводиться прикордонно-митний контроль у поїзді), Люблін 13:50—14:11, прибуття на станцію Варшава Всходня о 16:01.
Коментарі