Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Українки вибороли «золото» з артистичного плавання на ЧС (ВІДЕО)

Опубліковано

Збірна команда України з артистичного плавання здобула «золото» у комбінованій групі на чемпіонаті світу з водних видів спорту.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НОК України.

Чемпіонський виступ у басейні Будапешту продемонстрували Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Олеся Дерев’янченко, Вероніка Гришко, Марта Федіна, Софія Мацієвська, Дар’я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмонніна, Валерія Тищенко.

Зазначається, що підопічні тренерки Світлани Саідової отримали за свою програму оцінку 95,0333 і майже на півтора бала випередили срібних призерок представниць Японії.

Це друга в історії нашої країни золота нагорода на чемпіонатах світу з артистичного плавання.

Про артистичне плавання

Артистичне плавання — водний вид спорту, пов’язаний із виконанням у воді різноманітних фігур під музику. Артистичне плавання — один з найбільш витончених та елегантних серед усіх видів спорту. Для того, щоб займатися цим видом спорту потрібно володіти не тільки витривалістю, але й гнучкістю і винятковим контролем дихання. Це технічно найскладніший вид плавання.

Читайте також«Там воюють наші друзі, ми не могли бути осторонь». Як львівський Cantona Pub допомагає бійцям з передової

Нагадаємо, українка вперше в історії перемогла на Чемпіонаті світу з аеробіки.

Як ми повідомляли раніше, українка Ольга Єсіна  перемогла на Чемпіонаті світу з фехтування на візках.

Фото: facebook.com/olympicua.

Коментарі

Спорт

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

Опубліковано

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які увійшли до складу Національної збірної України, — будуть змагатися на «Іграх» у Канаді з 8 по 16 лютого.

ШоТам розповідає історії двох учасниць «Ігор Нескорених», які є прикладом того, як сила волі та підтримка можуть допомогти подолати будь-які труднощі.

Інна Короленко

молодша сержантка ЗСУ, представниця України на «Іграх Нескорених». З 2015 року вона доглядала поранених у військовому шпиталі, а під час повномасштабного вторгнення стала бойовою медикинею.

Хочу присвятити медаль своєму ротному

Багато моїх друзів загинули в перші два тижні повномасштабного вторгнення — це було дуже боляче. Я не знайшла відповіді, чому так сталось — лише знала, що маю піти на війну, бо можу врятувати людей. 

Під час служби організовувала евакуацію поранених і загиблих з поля бою. Так я простояла у Вовчанську, Бахмуті, Соледарі, Мар’янці. Минулого року отримала вогнепальне осколкове поранення в шию та контузію, після чого лікувалася й проходила реабілітацію у Львові.

Інна під час проходження служби. Фото надала Інна Короленко

Я йшла на відбір «Ігор Нескорених» у дуже розбитому стані. Тоді лежала в психоневрології після тяжкої ротації та вже задумувалась над звільненням зі служби, бо не відчувала в собі сил продовжувати — моє тіло та мозок казали, що більше не витримують. Побратим, який увесь час був поруч, просив мене взяти участь у змаганнях. Зараз він є моїм тренером і наставником. Тож коли я потрапила на «Ігри Нескорених», зрозуміла — це шанс зайнятися собою. 

На відборі до «Ігор» мені хотілося сховатись, тому друзі відходили в бік разом зі мною, щоб стабілізувати мій стан. Вони постійно зі мною на зв’язку, і якщо щось трапляється, то перші біжать. 

Тепер я перебуваю в середовищі, яке мене розуміє та допомагає зцілитися. Спорт пробудив емоції, яких я давно не відчувала. У мене не було ні радості, ні злості, ні печалі, коли поверталася з бойових завдань — наче не жила, а існувала. Спорт дав мені зрозуміти, що не все втрачене — я ще можу щось відчувати. 

Під час відбору я змагалася в плаванні та стрільбі з лука, а на «Іграх» виступатиму в таких видах спорту, як скелетон, гірські лижі та плавання.

Якщо вдасться на міжнародних змаганнях зайняти призове місце, то хочу присвятити медаль своєму ротному, який загинув, коли я лежала в лікарні. Він був єдиний, хто під час відбору подзвонив і сказав, що пишається мною, а через декілька тижнів його не стало. Він був мені, наче тато.

Інна під час стрільби з лука. Фото надала Інна Короленко

Я досі відновлююся після служби. Окрім спорту, одужувати допомагає музика — коли погано, беру до рук музичні інструменти. Я з чотирьох років виступала на сцені. Раніше я була музичною терапевткою, а коли почалося вторгнення, взяла з собою гітару — приходила з позицій і співала. 

Гітара Інни, яку вона брала з собою на війну. Фото надала Інна Короленко

Алла Сенченко

ветеранка, представниця України на «Іграх Нескорених». За контрактом доєдналася до лав ЗСУ у 2018 році. 24 лютого 2022 року жінка знов одягнула військову форму, та в травні отримала поранення й потрапила в полон.

Нас об’єднує війна, любов до Батьківщини та спорт

У 2018 році я пішла на фронт — спочатку на посаду кухарки, а згодом перевелася в інший підрозділ і стала стрільчинею. Підписати контракт із ЗСУ — це було складне й імпульсивне рішення. 

У 45 років я проживала армійські будні. У зону виконання бойових завдань ми виїжджали на сім-вісім місяців — це також виклик. Я адаптовувалася і як цивільна до військової служби, і як жінка, бо тоді нас не сприймали серйозно.  

Алла позує у військовій формі. Фото надала Алла Сенченко 

У перший день повномасштабного вторгнення я знову пішла у військо. Мій підрозділ спершу відрядили в Слов’янськ, а тоді перевели у Лиман, де я отримала поранення під час виконання завдання. Далі був полон — пробула в ньому 8 місяців та 11 днів. Додому повернулася 4 лютого 2023 року під час обміну. 

Мені запропонували продовжити службу в моєму підрозділі. Я розуміла, що на бойові чергування вже не будуть відправляти, а виконувати інші завдання мені не хотілося. Тоді сказали, що можу працювати в ТЦК. Мені потрібна була реабілітація, тому я пішла на службу у своєму місті, а коли ухвалили закон про звільнення зі служби колишніх полонених, звільнилася.  

Цього року я розпочала навчання — здобуваю ступінь магістра з клінічної психології. Обрала цей фах не просто так: багато моїх побратимів скептично та з недовірою ставляться до психологів без бойового досвіду, тому вирішила допомогти військовим. Мені ж також завжди спричиняють біль думки про втрати — ми платимо високу ціну за нашу свободу.

Алла перевіряє результати своєї стрільби з лука. Фото надала Алла Сенченко 

Вперше я спробувала стріляти з лука в Центрі реабілітації учасників бойових дій на Волині. Цей вид спорту мені сподобався тим, що потребує сконцентрованості та душевної рівноваги.

Тренер надіслав мені посилання на реєстрацію до відбору на «Ігри Нескорених». Згодом я отримала на електронну пошту підтвердження, що потрапила у відбірковий тур і спортивний кемпінг — лише частина учасників могли спробувати себе на кемпінгу в різних видах спорту.

Алла на відборі «Ігор Нескорених». Фото надала Алла Сенченко 

У відбірковому турі я виступила в стрільбі з лука, волейболі сидячи та веслуванні. Я не ставила для себе високої цілі під час відбору, проте в колі своїх побратимів і людей, які драйвують, зарядилася їхньою енергетикою. У тяжкі часи згадую, що все можна подолати. Я потоваришувала з багатьма учасниками — ми стали спортивною родиною, в якій одне з одним діляться досвідом.

Тепер ветерани тренуються в командних видах спорту — баскетболі на кріслах колісних, сидячому волейболі та керлінгу. Окрім як у команді з керлінгу, я також представлятиму Україну в змаганнях сноубордистів, веслувальників і скелетоністів. 

Ми будемо старатися показати якнайкращий результат на змаганнях. Наш народ стійкий, тому ми покажемо силу духу, не скореного тисячоліттями. У той же час ми радіємо за здобутки одне одного, а не конкуруємо, — ми різні, але водночас нас об’єднує війна, любов до Батьківщини та спорт.

Про «Ігри Нескорених»

Міжнародний захід з адаптивних видів спорту був заснований герцогом Сассекським Гаррі у 2014 році. Перші «Ігри» відбулися в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні. Наступні змагання в Канаді стануть першими в історії зимовими гібридними «Іграми», у яких братиме участь 550 учасників з 25 країн.

До програми увійшли 11 адаптивних видів спорту. Учасники змагатимуться в плаванні, веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи, баскетболі та регбі на кріслах колісних. Серед зимових видів спорту додалися гірські лижі, сноуборд, біатлон, бігові лижі, скелетон і керлінг на кріслах колісних.

За результатами Ігор збірна здобула 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових медалей.

Національні відбіркові змагання до збірної України з «Ігор Нескорених 2025». Фото: сайт «Ігор Нескорених»

Коментарі

Читати далі

Спорт

Українка перемогла на Турнірі найсильніших юніорів Європи з настільного тенісу

Опубліковано

Вероніка Матюніна здобула золоту медаль на Турнірі найсильніших юніорів Європи з настільного тенісу серед 19-річних спортсменок.

Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.

Спортсменка з Сіверськодонецька посіла перше місце на міжнародного турніру, який проходив у польському місті Гродзиськ-Мазовецький.

Фото: Олександр Матюнін, Flickr

Читайте також: Пазли Harry Potter та Game of Thrones: крафтовий виробник пазлів з України почав співпрацю з Warner Bros

У змаганнях взяли участь найкращі молоді тенісисти континенту за запрошенням European Table Tennis Union.

Фото: Олександр Матюнін, Flickr

Як зазначають у міністерстві, вероніка з першого дня змагань стала однією з лідерок турнірної сітки. У напруженому фіналі українська тенісистка перемогла француженку Клеа Де Стопеллейр з рахунком 4:2.

Нагадаємо, що у Києві провели перегони на вітрильниках серед ветеранів та встановили рекорд України.

Фото: Олександр Матюнін, Flickr

Коментарі

Читати далі

Спорт

У Києві провели перегони на вітрильниках серед ветеранів та встановили рекорд України (ФОТО)

Опубліковано

У Києві на базі одного з яхт-клубів провели регату для ветеранів війни «Вітрила перемоги». Під час змагань учасники встановили новий рекорд України.

Про це повідомив очільник Дарницького РДА Микола Калашник.

Захід провели спільно з благодійним фондом «Реабілітація суспільства». Регата зібрала близько 150 родин учасників бойових дій, які проходять лікування або реабілітацію.

Фото: телеграм-канал Миколи Калашникова

Рекорд України

У змаганнях взяли участь майже 30 суден. Завдяки кількості учасників перегонів на заході встановили національний рекорд — найбільша кількість ветеранів війни у вітрильній регаті.

Читайте також: Українські військові FPV-дроном знищили комплекс росіян за 10 мільйонів доларів (ВІДЕО)

Фото: телеграм-канал Миколи Калашникова

Після спортивних змагань на учасників чекала польова кухня й солодощі для дітей, а також подарунки від партнерів заходу.

Фото: телеграм-канал Миколи Калашникова

«Вітрильний спорт — один з визнаних у світі способів підтримки ментального здоров’я, пошуку гармонії у житті й емоційної розрядки, що зараз так потрібно нашим захисникам, які проходять реабілітацію після поранень фізичних, а також латають душі за не менш болючих душевних ран через пройдене пекло», — написав Микола Калашник.

Нагадаємо, що національна збірна України з футзалу виграла матч у Франції та вперше в історії здобула призове місце на чемпіонаті світу.

Фото: телеграм-канал Миколи Калашникова

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт12 години тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство4 дні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство4 дні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості1 тиждень тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...