

Суспільство
Українка стала чемпіонкою Європи з велотреку
Українська велосипедистка Олена Старікова стала чемпіонкою Європи з велотреку. На чемпіонаті Європи у Болгарії вона виборола «золоту» медаль.
Про це повідомляє Федерація велосипедного спорту України, передає Громадське.
Що відомо про змагання?
Дисципліна кейрін — це перегони з поступовим прискоренням. Атлети стартують одночасно за мотоциклом, який збільшує швидкість з 25 км/год до 50 км/год. За 2,5 кола до фінішу мотоцикл сходить з дистанції, а велосипедисти змагаються, хто першим перетне фінішну лінію. Швидкість на фініші може сягати понад 70 км/год.
У фінальній гонці на чемпіонаті Старікова першою прискорилася (ще за 1,5 кола до фінішу), створила невелику перевагу і втримала її до фінішу. Старікова випередила чешку Сару Канковску та іспанку Елену Касас Роїг.
Читайте також: Український фотограф переміг в Японії
Останнє коло Олена подолала за 11.377 секунди, а її фінішна швидкість — 63.28 км/год.
Ця нагорода для українки на змаганнях у болгарській Пловдиві не перша. Напередодні Старікова виборола дві «бронзи» в особистому та командному спринті.
Зазначимо, на цьому чемпіонаті Європи Україна нині на шостому місті у медальному заліку (1 «золота», 1 «срібна» та 4 «бронзові»). Лідеркою таблиці залишається Велика Британія, другою йде Росія, а на третьому місці — Італія.
Читайте також: Українець став чемпіоном світу з шашок
Хто така Старікова?
Олена Старікова — це українська трекова велогонщиця, срібна призерка чемпіонатів світу та Європи.
У січні 2019 року вперше стала найкращою спортсменкою місяця. Це «золото» чемпіонату Європи стало першим у кар’єрі для українки.
Раніше український велогонщик Андрій Поломар став переможцем престижної молодіжної багатоденки Гран Прі Рюбліланд, що проводиться в Швейцарії.
Фото: .facebook.com/ucfukraine


Суспільство

У львівському Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького встановлять копію диспетчерської вежі Донецького аеропорту.
Про це пише Zaxid.net.
Зазначаэться, що півтораметрову металеву вежу відкриють на центральній алеї парку 30 січня, до шостої річниці трагічних подій оборони Донецького аеропорту.
Вежу спроектував і виготовив працівник Парку культури коваль Михайло Талама. Це вже буде четверта інсталяція «Календаря війни», що присвячений подіям російсько-української війни.
«Донецький аеропорт боронили 242 доби, але ще дві доби хлопці виходили звідти. Хочемо, щоб про ту групу з семи людей, яка вийшла останньою 23 січня, знали. До речі, їх виводив працівник львівського Будинку воїна Максим Бугель», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Полтаві оголосили конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі
Відкриття заплановане на суботу, 30 січня, о 15:00. До участі запрошують ветеранів, їхні родини, волонтерів і всіх, хто хоче вшанувати пам’ять українських воїнів.

Бої за Донецький аеропорт тривали з травня 2014 року до січня 2015 року і стали одними з найважчими під час війни на сході України. Бійців ЗСУ та добровольців, які обороняли аеропорт, називають «кіборгами» через витривалість і героїзм.
Нагадаємо, на Луганщині відкрили пам’ятник добровольцям АТО.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в парку “Перемога” створять меморіал полеглим воїнам АТО.
Усі фото: zaxid.net.
Суспільство

«Космічний сокіл України» – таку назву отримав фільм, присвячений 70-й річниці народження першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка.
Про це пише АрміяІнформ.
Зазначається, що зйомки відбулися на базі Полтавського музею авіації та космонавтики у межах спільного з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Івана Котляревського культурно-просвітницького проєкту.
В основу сюжету лягли сторінки біографії першого українського космонавта, його шляху до підкорення зіркового простору, активна громадська діяльність з підтримання іміджу України на міжнародній арені як космічної держави.

Наукові співробітники музею представили на огляд широкому загалу документи, світлини, друковані видання, пов’язані з іменем видатного українця.
Спогадами також поділився почесний гість заходу ветеран Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Геннадій Котляр, який свого часу спілкувався з Леонідом Каденюком під час його відвідин Полтавського авіаційного з’єднання.
«Він був не просто льотчиком-космонавтом, а й людиною, яка дивилась на роки вперед. Людина активної життєвої позиції, Леонід Костянтинович вбачав міць України не тільки у сильній економіці та армії, а й у космічній галузі, яку вважав проривом і в науці, і у свідомості громадян незалежної України», – поділився спогадами ветеран.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
Як повідомив директор установи полковник запасу Андрій Пушкарьов, матеріали відеофільму розмістять на YouTube-каналі, сайті та Facebook-сторінці закладу за посиланнями:
- YouTube — youtube.com/channel/UCYLvWw6hwChe25fvR9LBVTQ
- Фейсбук — facebook.com/airandspace.poltava
- Сайт музею — airandspace.com.ua.
Нагадаємо, британський телеканал готує новий документальний фільм про Чорнобиль.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб».
Про це повідомляє Мілітарний.
За інформацією, на модернізованому зенітному ракетному комплексі замінили 99% аналогової елементної бази на нову цифрову.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
За рахунок використання потужних обчислювальних засобів вдалось підвищити бойові можливості комплексу по всіх класах повітряних цілей в складних умовах завадової обстановки.

Читайте також: Завод «Маяк» розпочав розробку нового кулемета «УКР»
Модернізація дозволяє поліпшити технічні характеристики і розширити функціональні можливості ЗРК за рахунок:
- реалізації нових алгоритмів обробки і відображення інформації пристроями,
- використання цифрової обробки сигналів на сучасній елементній базі,
- цифрової селекції рухомих цілей,
- автоматичного знімання і опрацювання інформації.
Так оновлення комплексу дозволяє самостійно виявляти малорозмірні цілі, крилаті ракети, зокрема цілі, виконані за технологією «СТЕЛС», а також збільшило розміри зон пуску по малорозмірних цілях типу БПЛА чи крилаті ракети, і цілям, що летять під прикриттям завад.
У такому варіанті модернізації вже зацікавлені іноземні замовники.
Читайте також: Український кулемет пройшов випробування холодом (ВІДЕО)
Нагадаємо, КБ «ЛУЧ» розробляє ракетний комплекс для іноземного замовника.
Як ми повідомляли раніше, «Мотор Січ» модернізує грузинські військові гелікоптери.
Усі фото: mil.in.ua.