

Суспільство
«Це нагорода для моєї країни». Українка Меркушина стала чемпіонкою Європи з біатлону у спринті
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська спорстменка Анастасія Меркушина перемогла у другій індивідуальній спринтерській гонці серед жінок та стала чемпіонкою Європи з біатлону у спринті.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Національного олімпійського комітету.
«Українська біатлоністка Анастасія Меркушина здобуває перемогу у спринті й приносить Україні першу золоту, а загалом третю медаль чемпіонату Європи у швейцарському Ленцерхайде», – йдеться в повідомленні.
Анастасія показала час 23 хвилини 14,5 секунди і не припустилася жодного промаху на вогневих рубежах. Другою була шведка Тільда Йоганссон 0,5 секунди відставання (1 промах), третьою – німка Ванеса Гінц (+1,8; 0).
«Це нагорода для моєї країни. Я горда, що сьогодні лунатиме наш гімн і підійматиметься синьо-жовтий прапор. Сподіваюся, що у ці важкі для українського народу часи я змогла подарувати співвітчизникам краплинку радості», – прокоментувала чемпіонка.
Результати інших українок: Анна Кривонос – 22-е місце, Юлія Джима – 39-те, Любов Кип’яченкова – 52-е, Олена Білосюк – 55-те. Загалом стартували 107 біатлоністок.
Завдяки золоту Меркушиної збірна України вийшла на перше місце медального заліку европейської першості, маючи 1 «золото» та 2 «срібла».
Раніше Україна завоювала перше «золото» Європейського юнацького олімпійського фестивалю. Чемпіонкою у спринті в біатлоні стала 18-річна Олександра Меркушина.
Також ми писали, що нацгвардієць завоював перше місце на Чемпіонаті світу з багатоборства.
Фото: AP Photo/Darko Bandic.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Прага передасть гуманітарну допомогу на 15 млн чеських крон столичним лікарням.
Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
«Міська влада Праги передасть гуманітарну допомогу на суму 15 млн чеських крон (понад 25 млн грн за курсом НБУ) київським лікарням», – повідомив Паворозник.
Також він зауважив, що сьогодні, в умовах воєнного стану, є черговий виклик для медичної сфери Києва. Медики працюють і надають допомогу жителям міста, а також пораненим бійцям, які повертаються з фронту.
Зокрема, під час зустрічі з представниками міської влади Праги обговорили можливості надання допомоги у сфері розвитку транспортної системи Києва, зокрема її адаптацію до умов воєнного стану.
Нагадаємо, Україна отримала польовий шпиталь, подарований Естонією, Норвегією та Нідерландами.
Крім того, три херсонські лікарні отримали медичне обладнання від Міністерства охорони здоровʼя.
Фото: pixabay.com
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Громадська організація «Ла Страда – Україна» створила для українок серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях.
Про це повідомляє ШоТам.
Серія з 20 роликів, розповідає як убезпечити себе в громадських місцях. Вона розміщена на каналі ГО «Ла Страда – Україна» в YouTube.
«Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі. Останнім часом збільшується кількість гучних випадків, пов’язаних із сексуальними домаганнями у вишах, громадському транспорті, потягах, на роботі, в громадських місцях», – наголосили в організації.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Відеоінструкції були створені спільно з медіа «ШоТам» та фітнес-студією «Інтеграл». Також організація провела курс із самозахисту для дівчат.
Довідка
В Україні 49% жінок віком від 15 років і старше стверджують, що зазнавали сексуального домагання, причому 17% респонденток стверджують це сталося протягом 12 місяців, що передують дослідженню. Про це говорять дані дослідження, проведеного ОБСЄ.
Сексуальні домагання це не лише пропозиція або примус до інтимних стосунків. Це порушення особистих кордонів та субординації без згоди, висловлювання, жести та дії, які змушують людину відчувати себе некомфортно, принижують її чи лякають.
Раніше ми розповідали, як цивільним підготуватися до зустрічі з нападником. Поради інструктора з самооборони.
Фото: скриншот з відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ГО «Інститут розвитку суспільних інновацій» 29 березня презентували концепцію відновлення та розвитку Макарівської громади, що на Київщині.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації.
Концепцію розробили в межах проєкту «Стійка громада: післявоєнна концепція відновлення та розвитку Київщини».
Зазначається, що у ході роботи були проведені фокус-групи з жителями громади, інтерв’ювання працівників місцевого самоврядування, просторові дослідження архітекторами та спеціалістами з розвитку транспорту і аналітична робота експертів.
«Макарівська громада зазнала значних збитків. Пошкоджено 2 830 житлових будинків, зруйновані мости та естакади, більше частина закладів культури в громаді потребують ремонтних робіт», — зазначила координаторка проєкту Ольга Гвоздік.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Концепція описує проблеми громади та містить рекомендації з розвитку, серед яких:
- Технології енергозбереження. Зокрема орієнтуватися на місцеві джерела енергії, максимально диверсифікувати джерела генерації, застосувати системи датчиків, smart-лічильників тощо.
- Компактність і багатофункціональність у плануванні майбутніх житлових кварталів. Створення багатофункціональних просторів, що поєднує різного роду активності (житло, робота, шопінг, відпочинок).
- Зелені зони. Облаштування зелених зон, парків, скверів, набережних тощо сучасними елементами благоустрою, з урахуванням принципів універсального дизайну.

- Популяризація туризму та розбудова відповідної інфраструктури. Навколо Макарова є давньоруське городище Х-ХІ століття, маєток фон Мекка, Змійові вали, церква ХІХ століття у Гавронщині, цілюще джерело поблизу Карашина, хасидський огель на могилі Іцхака Якова тощо.
- Транспорт. Деякі села не сполучені між собою, жителі мусять долати три кілометри до найближчої зупинки. Також громадський транспорт від багатьох сіл їздить рідше, ніж п’ять разів на день. Вулиці спроєктовані за застарілими радянськими нормами, на багатьох немає тротуарів. Зокрема, у Макарові відсутній міський громадський транспорт.

- Водопостачання та водовідведення. Наразі не всі господарства мають доступ до каналізації. Також будинки не мають централізованого теплопостачання й натомість опалюються індивідуальними котлами.
- Економіка. Експерти пропонують створити центри підтримки малого та середнього бізнесу, аби стимулювати появу нових робочих місць та пожвавити ділову активність.
Ознайомитись із повною презентацією можна за цим посиланням.
Нагадаємо, уряд Німеччини запустив проєкт «Платформа відновлення України», спрямований на відновлення інфраструктури та бізнесу в Україні.
Крім того, у Ворзелі на Київщині розпочались ремонтні роботи з відновлення будинків, що постраждали внаслідок воєнних дій.
Фото: скриншот з презентації