Суспільство
Українка майструє ляльки на замовлення, аби вилікувати маму (ВІДЕО)
Заряна живе із 70-річною матір’ю в Запоріжжі. Через інвалідність дівчина тривалий час не може влаштуватися на роботу. Та коли її мама захворіла, Зара спробувала майструвати іграшки для дітей та продавати їх через соцмережі.
Історію незламних українців розповідає ШоТам.
Заряна з народження має інвалідність, через що не може влаштуватися на роботу. Соціальної допомоги більш-менш вистачало, аби виживати у Запоріжжі разом із мамою. Але в матері стався гіпертонічний криз, їй важко рухатись та дихати через болі в серці.
Тоді Заряна вирішила: творчість – єдине, що зараз зможе їй допомогти. Адже в дитинстві мама навчила її майструвати ляльок.
Дивіться також: Як співачка навчала українських пісень в окупованому Криму
«Мені не дуже легко це дається, тому що в мене захворювання суглобів, артроз», – розповідає дівчина.
Попри захворювання, Зара змайструвала перші іграшки, аби продати їх через соцмережі. І коли це нарешті вдалося, одразу купила ліки.
«Пошиття іграшок стало моїм хобі та моєю роботою», – каже майстриня.
А потім до Запоріжжя прийшла велика війна і наклала відбиток на творчість Зари. Ляльки стали розрадою від того, що окупанти коять із її містом. Іграшки припали до вподоби українцям та їхнім діткам. Особливо Заряну надихають їхні оченята, сповнені захоплення.
Читайте також: Як молодь з інвалідністю будує кар’єру в Україні? Три історії від Сareer Hub
Поки що доходи з продажу не дуже великі. Та вони вже допомагають Зарі не тільки купувати ліки, а й навіть іноді донатити на ЗСУ.
Крім того, я допомагаю сім’ям, які залишилися без нічого, та підтримую наших захисників, які захищають нас та надихають мене своїм мужнім подвигом, – Заряна Мельнікова, майстриня
Вона вірить: окупантів проженуть від рідного Запоріжжя і життя стане спокійнішим. А поки під обстрілами вона продовжує майструвати та мріяти про життя після Перемоги.
«Після завершення війни я мрію заробити достатньо грошей, щоб переїхати у власний будинок та створити свій власний бренд гарного та зручного одягу, доступного всім», – додає Зара.
Нагадаємо, Укрпошта виставила на продаж тисячу екземплярів випущеної рік тому першої марки війни «Русскій воєнний корабль». У такий спосіб хочуть зібрати гроші на дрони для ЗСУ.
До того ж Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній сьогодні освятив 3 тисяч пасок, які доправлять на передову захисникам України.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі