Суспільство
Україна заробила перші 500 млн на експорті електроенергії
За 27 днів експорту електроенергії до Євросоюзу Україна заробила перші 500 мільйонів гривень.
Про це повідомили в пресслужбі компанії «Укренерго».
Зазначається, що «Укренерго» відкрило експорт електроенергії до ЄС, аби держава та виробники електроенергії заробили кошти для підготовки до опалювального сезону. Зокрема, на закупівлю вугілля, ремонти енергоблоків електростанцій та мереж.
Ціна електроенергії в ЄС перевищує українську в кілька разів. Наразі «Укренерго» реалізує на аукціонах усю доступну пропускну спроможність перетинів із Румунією та Словаччиною – 100 МВт. За перші 27 днів в аукціонах доступу до міждержавних електромереж взяли участь взяли участь понад 200 учасників.
Читайте також: Будуємо разом. Це чотири волонтерські ініціативи, які відновлюють нашу країну
Середньозважена добова ціна доступу до електромереж на перетинах із Румунією та Словаччиною за 24 доби становила 7 700 грн/МВт. Найвищу ціну зафіксували протягом 26 липня – 14 600 грн/МВт. Того самого дня встановили й абсолютний рекорд ціни в окрему годину – 19 500 грн/МВт.
«Сьогодні Україна може експортувати електроенергію в Румунію, Словаччину та Угорщину, доступна величина міждержавних перетинів в ці країни – 100 МВт. Також експорт української електроенергії відбувається в Польщу (210 МВт) та в Молдову (доступно 600 МВт). Також наразі тривають роботи для розширення міждержавних інтерконекторів з енергосистемою Польщі», – зазначили в «Укренерго».
Про експорт електроенергії до ЄС
У березні Україна приєдналася до енергомережі Європи ENTSO-E, завдяки чому електроенергія, що виробляється в наші країні, може реалізовуватися на європейському ринку. Оператори європейської енергосистеми погодили початок експорту української електроенергії до Європейського Союзу з 30 червня.
Того самого дня, з 01:00 ночі 30 червня, Україна почала експортувати електроенергію до Румунії. Вже протягом першої доби «Укренерго» заробило 10 млн гривень на продажі доступу до міждержавного перетину.
Нагадаємо, США запустили нову ініціативу допомоги українським фермерам.
Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині налагодили експорт червоних і рожевих томатів до Польщі.
Фото: pixabay.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі