Суспільство
Україна стала учасницею програми НАТО з розробки технологій для армії
Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва між збройними силами країн-членів НАТО.
Про це повідомили на сайті Міністерства оборони України.
Україна приєдналася до програми за результатами голосування на щорічному засіданні багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізує технологічне співробітництво армій країн-членів НАТО.
Тепер Україна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО, які стосуються взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.
«Україна має потужний ІТ потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки», – зазначив міністр оборони Олексій Резніков.
За словами очільника Центру інновацій та розвитку оборонних технологій полковника Марата Утюшева, надання Україні статусу члена МІР – знакове рішення, яке дозволить посилити співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО.
«Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі», – наголосив Утюшев.
Про програму
Багатостороння програма інтероперабельності (MIP) є програмою технологічного співробітництва ЗС держав-членів НАТО. Вона створена на рівні національних розробників інформаційних систем бойового управління та має на меті досягти інтероперабельності національних систем категорії C2IS.
Одним із продуктів MIP є специфікація MIP4-IES – протокол та модель даних для обміну інформацією про обстановку між системами бойового управління. Взаємодія МІР та українських розробників системи ситуаційної обізнаності «Дельта» здійснюється з 2019 року.
Україну вже повідомили про набуття членства офіційними дипломатичними каналами. Також прапор України буде включений в шаблон оформлення всіх документів МІР.
Нагадаємо, НАТО здійснить переведення Збройних Сил України на озброєння стандартів Альянсу, включно із передачею важкого озброєння та далекобійних систем.
Також ми повідомляли, що Україна і Словаччина підписали контракт на постачання восьми самохідних гаубиць Zuzana 2.
Фото: pixabay.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі