

Економіка
Україна приєдналася до Глобальної бази даних статистики доходів ОЕСР
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна приєдналася до Глобальної бази даних статистики доходів ОЕСР і стала 121 країною, що подає інформацію до найбільшого відкритого джерела даних про доходи.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.
Зазначається, що податкові та неподаткові надходження до бюджетів усіх рівнів України за 2012-2021 році класифіковані відповідно до категорій доходів ОЕСР та стандартного шаблону.
Вони містять співвідношення різних категорій податків до ВВП, до загальної суми надходжень і знаходяться, зокрема, за посиланням.
За цим лінком можна порівняти за рівнем доходів країни світу.
У відомстві додали, що інформація щороку оновлюватиметься відповідними даними за попередній рік.
Метою цієї ініціативи ОЕСР є підвищення якості, узгодженості, порівнянності та доступності даних про доходи.
Читайте також: Вертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці
Глобальна база доходів надає зіставні дані про рівні оподаткування, податкову структуру та зміни у надходженнях від окремих податків у часі для переважної більшості країн світу.
У Мінфіні наголосили, що це важлива інформаційна база для проведення податкової політики і здійсненні міжнародного співробітництва, а також — взаємного навчання з мобілізації внутрішніх доходів.
Які наслідки для України матиме поглиблення співпраці з ОЕСР?
На відміну від Світового банку чи МВФ організація ОЕСР не дає позик, але сприяє наданню фінансової допомоги та дешевим кредитам. Приєднання до ОЕСР допомагає збільшити інвестиції та розвивати торгівлю.
Загалом імплементація правил і стандартів країн-членів ОЕСР – це квиток до кола розвинених економік.
Наприклад, ОЕСР визначає, що бенчмарком по частці переробної промисловості у ВВП є показник у 20-25%. Україна зараз має 10%. Те саме стосується частки продукції переробної промисловості в експорті. За стандартами ОЕСР цей показник має бути в районі 70%. А в Україні по результатами 2021 року він був 37%.
У липні 2022 року Україна подала заявку щодо набуття членства в ОЕСР. А 5 жовтня ОЕСР почала переговори про вступ України. На початку лютого 2023 року Верховна Рада України затвердила закон про ратифікацію Угоди між Урядом України та ОЕСР.
Довідка
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) об’єднує 37 країн світу, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян і високим індексом людського розвитку і розглядаються як розвинені.
ОЕСР також активно співпрацює з державами світу, які не є членами організації (зокрема з Україною), у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів.
Нагадаємо, у Києві відкрилось представництво Організації економічного співробітництва та розвитку.
Також ми розповідали, що в Україні створили карту інвестиційних можливостей для кожної області.
Фото: rayhaber.com.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У застосунку Дія запустили нову військову облігацію «Сімферополь».
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Кожного дня Сили оборони працюють, щоб українці якнайшвидше поїхали до вільного Криму. Допомагайте військовим, купуючи облігації в Дії», — написав міністр.
Він уточнив, що за покупку не потрібно сплачувати комісію або приховані платежі. Облігація Сімферополь має ставку 19,5% та дату виплати 15 січня 2025 року.
Крім Сімферополя, доступні Ялта, Севастополь, Донецьк і Маріуполь.
Кожна облігація відображається в Дії як документ і є персональним нагадуванням про внесок у допомогу державі та Силам оборони.
Читайте також: Торговці – «бариги» і «спекулянти»? Насправді саме вони формують нашу економіку
Що таке війсьокві облігації?
Військові облігації — цінні папери, які випускає держава під час воєнного стану. Українці інвестують у них гроші, які працюють на армію та економіку. Кожна куплена облігація — вклад в деокупацію міст.
Військові облігації в Дії відрізняються датами виплат та відсотком фактичного доходу. А називаються вони на честь тимчасово окупованих територій. Придбавши облігації, ви наближаєте ці території до звільнення.
Нагадаємо, послуга купівлі військових облігацій з’явилася у «Дії» торік восени.
На початок 2023 року українці придбали понад 350 000 військових облігацій у «Дії».
Фото: t.me/zedigital.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Полтавській області розпочато ремонт мосту через річку Удай на автодорозі Р-60 «Кролевець-Пирятин».
Про це повідомили на сайті Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Зазначається, що дорога сполучає центр та північ України, зокрема Полтавську та Сумську області. Значна частина трафіку – це пасажирські автобуси. Відтак аби проїзд був безпечним, розпочато оновлення мосту.
Що зроблять?
Першочергово відбудеться заміна деформаційних швів, які повністю зруйновані.
«Якщо цього не зробити зараз, то інші елементи мосту зазнають руйнування, зокрема під загрозою опиниться прогонова будова», — йдеться у повідомленні.
Деформаційні шви компенсують поздовжні переміщення прогонової будови залежно від температурних показників навколишнього середовища.
Читайте також: Міфи про економіку. Чи дійсно підприємець живе за рахунок споживачів та працівників?
Паралельно буде проведена заміна перильного та бар’єрного огородження та ремонт тротуарів. Роботи виконуються за кошт експлуатаційного утримання.
Щоб не перекривати повністю рух дорогою, буде встановлено світлофор, який забезпечить проїзд транспорту в реверсивному режимі.
Міст збудовано в 1966 році. Востаннє його ремонтувати 20 років тому. Тоді були замінені прогонові будови та опори.

Нагадаємо, у Сумській області на мосту через річку Сулу дорожники повністю змонтували металеву прогонову будову. Йдеться про тримальну конструкцію, що перекриває простір між опорами та спирається на них.
Окрім того, у Вінницькій області відкрили для проїзду 100-метровий міст через річку Сіб.
Фото: facebook.com/pl.ukravtodor.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні зареєстрували випуск нового виду цінних паперів – кредитних нот.
Про це повідомили на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Зазначається, що поки це пілотний проєкт для України. Зареєстрували випуск 334-х тисяч кредитних нот на загальну суму 334 млн грн.
Номінальна вартістю однієї кредитної ноти становить 1000 грн. Процентна ставка – 5% річних, термін обігу – 5 років.
Що це таке?
Кредитна нота — це цінний папір, пов’язаний із настанням події, зазначеної у рішенні про емісію, щодо платоспроможності третьої особи.
Кредитна нота зобов’язує емітента виплачувати відсоткові доходи власнику такого цінного папера.
Погашення відбувається шляхом сплати емітентом власнику номінальної вартості кредитної ноти за умови, що не сталася подія, пов’язана із платоспроможністю третьої особи, зазначеної у рішенні про емісію кредитних нот.
У разі настання такої події (у цьому випадку — банкрутство), власник кредитної ноти втрачає право на отримання відсоткових доходів, а емітент зобов’язаний викупити кредитну ноту за ціною, що визначається рішенням про емісію.
Читайте також: Міфи про економіку. Чи дійсно підприємець живе за рахунок споживачів та працівників?
«Оскільки є запит з боку емітента, а також інтерес потенційних учасників до цього інструменту, комісія затвердила пілотний проєкт щодо порядку емісії та реєстрації випуску кредитних нот компанії Маркет Колнсалт Плюс. Сподіваємося, що перший досвід буде успішним і результати сприятимуть популяризації кредитних нот для залучення необхідних ресурсів», – сказав голова комісії з цінних паперів Руслан Магомедов.
Нагадаємо, Україна приєдналася до Глобальної бази даних статистики доходів ОЕСР.
Також им повідомляли, що фінансовий сервіс NovaPay вийшов на ринок Молдови.
Фото: investopedia.com.