

Економіка і бізнес
Україна посіла перше місце в Європі за обсягами експорту органічної продукції
За підсумками 2019 року Україна посіла перше місце в Європі і друге місце в світі зі 123-х країн за обсягами експортованої органічної продукції в ЄС, піднявшись на дві сходинки порівняно з попереднім роком.
Про це пише Аграрник.
Зазначається, що це дані щорічного звіту Європейської Комісії «Імпорт органічних агропродовольчих товарів в ЄС: головні зміни в 2019 році».
Читайте також: Причина №20, чому варто підтримати #ШоТам: ми підтримуємо експортний бізнес
«Зростальний попит європейських споживачів на українську органічну продукцію свідчить про її високу якість і конкурентоспроможність. Лідирські позиції України у світовій торгівлі органічною продукцією демонструє активний розвиток цієї галузі, що є пріоритетом в аграрній політиці», – прокоментував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка.
Цифри
Упродовж 2019 року в ЄС ввезено 3,24 млн тонн органічної агропродовольчої продукції, понад 10% якої припадає на Україну.
Український експорт в ЄС збільшився на 27% – з 265 817 тонн в 2018 році до 337 856 тонн в 2019-му.
Переважно в ЄС з України експортуються:
- зернові (крім рису та пшениці, 76,9% зернових українського походження),
- пшениця (31,8% з України),
- олійні культури,
- соя (4 місце і 13% імпорту сої з України),
- фрукти (11% і 3 місце).
Також Україна входить до групи найбільших експортерів макухи, фруктових соків і овочів, які є головним експортними продуктами.
У 2018 році Україна посідала четверте місце за обсягами експорту органічної продукції в ЄС, поступаючись Китаю, Еквадору та Домініканській Республіці. Зауважують, що Домініканська Республіка і Еквадор поставляють в ЄС майже виключно тропічну продукцію 90% експорту складають тропічні фрукти, свіжі або сушені, горіхи і спеції.
Загалом імпортована органічна продукція становить близько 2% загального імпорту агропродовольчих товарів в ЄС.
Читайте також: На Львівщині вироблятимуть жаб’яче м’ясо у промислових масштабах
Нагадаємо, Одеський припортовий завод експортував рекордну кількість продукції.
Як ми повідомляли раніше, український агрохолдинг відкриє другу чергу переробного заводу.
Головне фото: naas.gov.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay