Суспільство
Україна підписала безвіз із екзотичною країною
Україна підписала безвіз із Маршалловими островами. Про повідомляє дипломатична установа в Facebook.
Як зазначається, у Посольстві України в США відбулась церемонія підписання Угоди про спрощення візового режиму між Україною та Маршалловими островами.
“Сьогодні ще одна екзотична країна “відчиняє свої” двері для українців. У Посольстві України в США відбулась церемонія підписання Угоди про спрощення візового режиму між Україною та Маршалловими островами”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Українці вдвічі довше зможуть перебувати в Аргентині без віз
Які умови?
Маршаллові острови – це держава, яка розташована посередині самісінького Тихого океану між Гаваями та Філіппінами і перебуває в асоціації зі Сполученими Штатами Америки.
Відтепер українцям достатньо мати дійсний український закордонний паспорт, щоб абсолютно вільно без віз впродовж 180 днів (за умови, якщо одне перебування не буде перевищувати 90 днів поспіль) з моменту в’їзду перебувати на території Маршаллових островів. Угода набере чинності після виконання сторонами внутрішньодержавних процедур.
Що варто знати про країну?
За даними туристичного порталу, Маршаллові острови займають 29 атолів на 5 островах у Тихому океані. Ці острови вже багато століть привертають до себе увагу мореплавців та дослідників, завдяки загадковим споруд і предметів, що виявляються тут і там на атолах.
Для тих, хто прагне відвідати незвіданий «робінзоновский» куточок посеред океану, Маршаллові острови підійдуть ідеально. Трохи ближче до цивілізації розвивається швидкими темпами Маджуро — тут кипить вже не стільки острівна, скільки культурна і нічне життя.
Цікавий факт: столицю островів відвідував автор «Острова скарбів» Р. Л. Стівенсон.
Варто відвідати: музей Алеле, морська ферма Ocean Reefs and Aquariums, Культурний центр Маршаллових островів
Варто зробити: познайомитися з побутом і пристроєм життя остров’ян в Лаура-Віллідж, подивитися на випробування балістичних ракет у лагуни атола Кваджалейн.
Суспільство
Український стенд на ярмарку
Для заходу підготували Український національний стенд, на якому презентували 13 вітчизняних видавництв.
Представники України в «Liber» розповідали про діяльність книговидавництва в умовах великої війни, продемонстрували переклади українських творів іспанською, запропонували нові книжки для видання та налагоджували міжособистісні контакти з професіоналами іспаномовного книговидавництва.
Прикладом співробітництва став нещодавній перший переклад роману Сергія Жадана «Інтернат» каталонською мовою.
Читайте також: У Києві проведуть сім безплатних екскурсій: як зареєструватися
Читайте також: В Україні відкрили дані про всі маршрути міжнародних автобусів: понад 1200 записів
Панельна дискусія за участі українки
Під час ярмарку відбулася панельна дискусія на тему «Чи може література щось змінити?» за участю іноземних та українських авторів. Модерувала дискусію виконавча директорка PEN Ukraine, журналістка й культурна менеджерка Тетяна Терен.
«Учасники поспілкувалися про роль пропаганди і дезінформації у війні, розуміння історичного минулого та роботу з пам’яттю, чому важливо зважати на мову та прагнути, щоби вона об’єднувала, а не розділяла суспільство, а також про літературу як зброю свободи, що допомагає боротися з брехнею і тиранією», — написали у пресслужбі міністерства.
Наступний книжковий ярмарок «Liber» відбудеться з 1 по 3 жовтня 2025 року в Мадриді.
Нагадаємо, що в Україні випустили видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО).
Фото: Ірина Каламурза
Коментарі