Суспільство
Україна піднялася у “безвізовому” рейтингу паспортів світу
За перші три місяці 2019 року Україна піднялася в рейтингу паспортів світу з 41-го на 40-е місце, маючи 128 безвізових країн. Про це свідчать дані опублікованого компанією Henley & Partners оновленого Індексу паспортів, який відображає останні зміни в безвізовому режимі всіх країн світу, повідомляє Уніан.
Згідно з оновленим рейтингом, 40-й рядок з Україною ділять Нікарагуа і Тувалу. На 39-му місці розмістилася Вануату зі 129 безвізовими країнами. При цьому перше місце в Індексі розділили Японія, Сінгапур і Південна Корея. Громадяни цих країн можуть відвідувати без візи або з візою після прибуття 189 держав.
Читайте також: Ще одна країна: куди тепер зможуть подорожувати українці без віз?
Німеччина втратила безвізовий доступ в Узбекистан, і посіла 2-е місце з показником 188 країн. Третє місце розділили відразу 5 країн: Данія, Фінляндія, Франція, Італія і Швеція – зі 187 безвізовими країнами. Великобританія і США все більше віддаляються від першого місця, яке вони займали в 2015 році.
Так, Великобританія зараз перебуває на 5-му місці (185 країн без візи), США – на 6-му (184 країни). Втім, Brexit поки що не вплинула на позицію Великобританії в Індексі. Втрата позицій країни в рейтингу пов’язана в першу чергу з поліпшенням результатів азіатських країн.
Читайте також: Ще одна країна затвердила безвіз для українців
Нагадаємо, 11 червня 2017 року набрала чинності візова лібералізація для українців при короткотермінових подорожах до країн ЄС і “шенгену” (до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування). Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн “шенгенської зони” з-поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих “заморських володінь” Нідерландів і Франції.
Щоб скористатися безвізовим режимом з ЄС, українцям треба мати біометричний паспорт і, якщо попросять прикордонники – довести мету й умови поїздки, свою платоспроможність.
Основними причинами, за якими європейські прикордонники відмовляють у пропуску, залишаються непідтвердження мети поїздки, недостатнє фінансове забезпечення та перевищення строку перебування, підкреслюють в ДПСУ.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі