Суспільство
Україна отримала зенітні установки Zastava M75 та M55 (ФОТО)
Українські військові отримали на озброєння югославські зенітні установки Zastava M75 та M55.
Про це пише Мілітарний.
Зазначається, що ЗСУ вперше показали зенітні установки Yugo Zastava M75 калібру 20×110 мм. Однак поки не розголошується, чи вони були подаровані колишньою югославською країною, чи придбані за контрактом.
#Ukraine: For the 1st time Ukrainian soldiers were spotted operating Yugo Zastava M75 20x110mm anti-aircraft guns (a licensed copy of Hispano-Suiza HS.804).
— 🇺🇦 Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons) October 26, 2022
It is unclear whether they were donated by an ex-Yugo country or purchased, but still a nice addition to Ukrainian SHORAD. pic.twitter.com/zXl2OuEfqF
Югославська одноствольна 20-мм зенітна установка M75 призначена для боротьби з повітряними цілями на відстані до 1500 метрів. Вона також ефективна при застосуванні проти наземних цілей, особливо живої сили, неброньованих та легкоброньованих цілей.
У похідному положенні установка перевозиться на двовісному шасі за вантажівкою, у бойовому положенні встановлюється на лафет. Для мобільності зенітну установку можуть розміщувати на корпусі бронетранспортера. M75 успішно застосовували під час громадянської війни у колишній Югославії. Нині вона перебуває на озброєнні держав-правонаступників Югославії.
Про установки M55
Також українські військові оприлюднили фотографію із зенітною 20×110мм установкою Zastava M55. Ця зенітна установка відносно легка та проста у налаштуванні, що робить її ідеальною для швидкого розгортання. У конструкції використовується барабанний магазин на 60 набоїв з верхньою подачею.
Його основна роль – протиповітряна, проте установка була виготовлена з урахуванням усіх ступенів вогню, у тому числі горизонтального для використання проти транспортних засобів.
#Russia #Ukraine 🇷🇺🇺🇦: A quite interesting photo posted by a combatant of #Ukrainian Forces.
— War Noir (@war_noir) October 26, 2022
The photo shows a rather interesting #Yugoslavian 20x110mm Zastava M55 (20/1mm M55) autocannon/anti-aircraft gun with 60-round top-fed drum magazine, currently owned by AFU (#ЗСУ). pic.twitter.com/6KQ2YRqw3O
Раніше ми писали, що Німеччина надасть Україні дві установки залпового вогню MARS, чотири гаубиці і продовжить постачати системи ППО.
Крім того, актор Марк Гемілл, який зіграв Люка Скайуокера у культовій стрічці «Зоряні війни», допоміг зібрати кошти на 500 безпілотників для України.
Фото: twitter.com/UAWeapons.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі