Суспільство
Україна отримає ще десять тисяч терміналів Starlink
Україна найближчими місяцями отримає ще 10 тисяч терміналів супутникового зв’язку Starlink.
Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За його словами, відповідна угода між Україною та компанією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска вже укладена. Крім того, Федоров зазначив, що Маск запевнив його у подальшій підтримці України.
«Коли у нас були відключення електроенергії, я в той самий день написав Ілону Маску повідомлення, і він миттєво відреагував і вже зробив певні кроки. Він розуміє ситуацію», – розповів Федоров.
Читайте також: «Замовити Starlink – просто, але є нюанс». Як купити та налаштувати «коробку з космосу» від Маска
Він додав, що з початку повномасштабної війни Україна отримала близько 22 000 терміналів Starlink. І хоча контракту про нову партію обладнання ще немає, уряди кількох країн ЄС вже погодилися розділити оплату.
«Ми готові місяць прожити без електрики, аби був бодай мобільний зв’язок та смс-повідомлення. Щодо інтернету, то у нас є багато Starlink, але головне, що ми отримали кивок на ще одну партію, яка буде використана для стабілізації зв’язку на випадок критичних ситуацій», – запевнив міністр.
Про Starlink
Від початку повномасштабної війни Україна отримала тисячі пристроїв Starlink для використання на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури як гуманітарну допомогу. Вони забезпечують життєдіяльність країни там, де немає іншого звʼязку.
Також значну кількість пристроїв привезли самостійно різні компанії, організації, громадські об’єднання і просто громадяни. Так само – з метою забезпечити себе звʼязком у разі відсутності альтернатив.
Starlink – це пристрій індивідуального використання. Це не базова станція мобільного оператора, до якої можуть підключитися всі охочі й просто отримувати інтернет. Кожен пристрій належить комусь, і саме його власник визначатиме, як він буде користуватися цим інтернетом: самостійно чи поділиться із сусідом. Фактично – це як роздавати інтернет зі свого телефону: ви платите оператору за пакет послуг і можете поділитися інтернетом з людьми, які поруч із вами.
Раніше ми повідомляли, що Польща передала Україні 5000 супутникових інтернет-терміналів Starlink.
Крім того, в Івано-Франківську запустять пересувні пункти обігріву з терміналами супутникового зв’язку Starlink.
Фото: t.me/zedigital.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі