Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

«Замовити Starlink – просто, але є нюанс». Як купити та налаштувати «коробку з космосу» від Маска

Опубліковано

Їх двоє, і вони – команда. Піарниця Ная Іллічова та співзасновник «Радіо Подолу» Павло Бондаренко почали волонтерити ледь не з першої доби повномасштабного вторгнення: спочатку бралися за всі запити без розбору, а згодом – сфокусувалися на дронах, оптиці та тактичній медицині.

А ось роботу зі Starlink волонтери відтягували до останнього – допоки не отримали прямий запит від бійців. Відтоді пара налагодила власну систему доставки терміналів та на власних помилках напрацювала чіткий алгоритм роботи. Чому замовлення на сайті – це лише початок, навіщо виставляти пристрій на північ та до чого тут Ecoflow – Ная та Павло розповіли ШоТам.

Братися за все одразу – нереально

У перший день великої війни ми зрозуміли, що потрібно знайти бодай більш-менш безпечне місце. Для нас такою локацією став склад, з власниками якого ми, на щастя, були знайомі. Ми з Павлом та його мамою Лілією, яка мала значний досвід волонтерства, вирішили не гаяти час та практично одразу почали збирати запити військових. 

За перший час, коли українці донатили усім шалені гроші, нам вдалося назбирати близько 30 тисяч доларів. Ці кошти пішли на купівлю авто для і закриття нагальних потреб військових. Тоді було питання не в коштах, а в пошуку всього необхідного й можливості це все придбати. Адже майже всюди двері були зачиненими, а телефони – не відповідали. 

Попри це нам щоразу вдавалося знаходити все і навіть трішки більше. А згодом ми вирішили, що слід визначитися із напрямками допомоги, в яких ми точно розуміємося. Адже якщо братися за все і одразу – не вистачить жодного людського ресурсу. Так ми перейшли до дронів, оптики, тактичної медицини та зв’язку. 

волонтери

Не хотіли купувати Starlink до останнього

Ми «техногіки», тож завдяки своїй роботі та захопленням швидко зорієнтувалися та розібралися, якими саме технічними «штуками» потрібно укомплектувати наших військових. Звісно, не без фейлів та проблем, але з повною упевненістю про якість та необхідність. 

Насамперед ми закуповували дрони та оптику для аеророзвідки. Це й досі залишається нашим пріоритетним напрямом. Також періодично купували для військових рації, і це було ледь не єдиним, що не пов’язувало нас із «очима» на війні. Донедавна ані я, ані Павло не горіли бажанням відкривати для себе Starlink. Якби не необхідність. 

На багатьох ділянках фронту цей прилад став єдиним острівцем мережі. Саме тому ми вирішили, що потрібно спробувати купити, налаштувати і передати нашим підрозділам перші термінали Starlink. 

Крім того, через блекаути нам потрібно було залишатися на зв’язку з військовими, які вже встигли стати «нашими». Тож стараємось завжди мати «на базі» один запасний пристрій. Щоправда, це не завжди виходить: днями єдиний термінал зі складу ми терміново відправили на Херсонщину. 

Ви хочете зробити так само? Переконайтеся декілька разів, що військові не просять Starlink, аби дивитися Netflix. Якщо ж це не просто забаганка або, скажімо, зв’язок потрібен саме вам, – ось поради з нашого особистого досвіду.

Starlink може приїхати швидко, а може – через кілька місяців

Тут варто пояснити, що купити Starlink не так складно, а от отримати його та правильно налаштувати – вже проблематично. У Starlink є власний сайт, де його і потрібно замовляти: ввести на головній сторінці адресу доставки і оплатити. Є два шляхи: замовити і отримати у Європі або ж замовити одразу на українську адресу. Обидва варіанти потрібно час від часу перевіряти на актуальність, адже все, що пов’язано зі Starlink, частенько змінюється. 

Ми радимо приєднатися до фейсбук-спільноти «Народний Starlink». Там можна знайти оперативну інформацію або ж отримати відповідь на конкретне питання. Якщо не одразу – то доволі швидко. А ще в цій групі часто з’являються відповіді на поширені запити у роботі зі Starlink: як поремонтувати, де це можна зробити, як виправити помилку і чому він не працює. 

Читайте також: Сльози на кордоні, сварки з митниками та шахраї. Як пригнати автівку для ЗСУ та не зійти з розуму

Ми з Павлом працюємо за схемою, яку налагодили впродовж вторгнення: маємо друзів у Німеччині, які радо замовляють і отримують прилади, зокрема Starlink, а потім везуть їх до України. Такий спосіб працює і може підійти вам, якщо знайдуться охочі допомогти за кордоном. 

Але є нюанс. Замовити на українську адресу – означає «зайняти чергу». Тобто Starlink може прийти, як через тиждень, так і через три місяці. Тут потрібно зрозуміти, що це «гра в довгу», на відміну від замовлення, наприклад, на європейську адресу. Бо в ту саму Німеччину Starlink ще донедавна приїжджав за кілька днів, а там вже справа за меншим – доставка в Україну. Зараз з’явилися затримки, але, сподіваємось, компанія швидко наздожене попит.

Також у листопаді з’явилась нова опція: придбати термінал з доставкою з Польщі через сервіс Nova Poshta Shopping. Ми цим ще не користувались, тож поки не можемо впевнено рекомендувати.

Starlink в Україні
Перший Starlink, який Павло та Ная привезли до України.

Існує казка, що Starlink можна прив’язати до державного акаунту

Щодо доставки, обирайте для себе зручні країни та шукайте тих, хто зможе привезти, або ж їдьте самі. Важливо: не витрачайте час дарма та не купуйте американські термінали. Starlink з іншого континенту складно переналаштувати для роботи в Україні. 

Наступний етап – оплата. Тут все доволі чітко: хто замовляє Starlink, той за нього і сплачує. Тобто, якщо ви вирішили придбати Starlink для себе, аби бути на зв’язку, – ви платите за абонплату. Якщо вирішили допомогти військовим і замовити Starlink для них – платити доведеться також вам.

Ціна в європейських країнах відрізняється, скажімо, у Німеччині він обійдеться у 460 євро. Туди ж додайте опцію Portability (це дозволить використовувати прилад у межах континенту) – плюс 25 євро. І, звісно, ще приблизно 60-80 євро складатиме абонплата. 

Існує казка, що Starlink можна прив’язати до державного акаунту і тоді не доведеться сплачувати абонплату за військових. Утім більш реально спробувати прив’язати картку конкретного бійця і зняти з себе цю ношу. І не забувайте створювати окрему email адресу для кожного пристрою. Адже якщо купувати кілька приладів на один і той самий емайл, а потім передавати іншим людям – вони матимуть доступ до решти куплених вами Starlink. 

Ставте Starlink на північ і чекайте

І ось Starlink приїхав, ви його успішно оплатили, але що робити з цим пристроєм? Перш за все, сфотографуйте коробку від пристрою. На ній містяться унікальні дані, без яких ви не зможете комунікувати з підтримкою, якщо виникнуть проблеми. І тільки після цього можна розпаковувати і радіти, адже там доволі зручний та інтуїтивний інтерфейс. 

Далі потрібно увімкнути термінал, завантажити додаток, зайти в обліковий запис на офіційному сайті, натиснути кнопку Portability і залишити, аби прилад почав шукати інтернет. Тут вже як пощастить, бо чіткого визначення, скільки саме часу це може тривати, немає. Наш рекорд – 20 хвилин і все працює. Утім були випадки, коли прилад не запускався цілу добу. Тож, якщо ви купували Starlink для себе, можна потерпіти та почекали, але якщо для військових – варто запускати на «великій землі», де є зв’язок і можливість почекати. 

До речі, радимо завжди ставити його на північ. Прилад орієнтується на рухомі супутники, а якщо Starlink дивитиметься на північ – менше перетиратимуться внутрішні кабелі. Усі ці нюанси ми дізналися з часом. 

волонтери передають Starlink
На фото: воїн підрозділу ССО «Гонор» Сергій Філімонов, Павло та Ная.

Starlink купили – подбайте про живлення

Через російські обстріли з’явилася чимала потреба у додаткових джерелах енергії. І тут на арену виходять великі і потужні генератори або невеликі та компактні Ecoflow (або аналоги). Головна різниця полягає в тому, що генератор гучний і потребує палива, а Ecoflow – тихий і споживає електроенергію. Також до Ecoflow можна підключити сонячну панель, у хорошу погоду це дозволяло заряджати станцію просто в полі, але взимку, звісно, все складніше.

Ці пристрої успішно використовують як на фронті, так і в тилу. Ecoflow можна купити в Україні, але простіше знайти за кордоном. І ціна буде відрізнятися. Точно можемо сказати, що у нас дорожче, аніж, наприклад, у Німеччині. 

Система доставки з-за кордону подібна до доставки Starlink: можна привезти самостійно або спробувати доставку від «Нової Пошти». Різниця лише в ціні та розмірах приладів. Якщо ви купуєте Ecoflow, уважно погляньте на потужність пристрою. Вона може суттєво відрізнятися й обирати варто суто під конкретні потреби: ваші або військових. 

Чому Ecoflow?

Насамперед, це бренд приладів автономного джерела живлення, і він має чимало аналогів. Проте ми обираємо саме його, оскільки вже переконалися у якості та знайшли для себе переваги, яких бракує у деяких аналогів. Серед них – вага та швидкість заряду порівняно з конкурентами. Ecoflow можна зарядити від генератора і взяти з собою на завдання, де має бути тихо, але, скажімо, необхідно заряджати дрон. Тому тут варто зважити, що саме вам потрібно. 

Крім Ecoflow, є й чимало українських виробників. З останнього та популярного – BanderaPower. На самому початку їм бракувало порту швидкої зарядки та роз’єму для розетки. Проте нові покоління цих приладів отримали вагомі покращення, тому сьогодні можна взяти щось схоже на Ecoflow, але українське і значно бюджетніше. Головна перевага українських рішень – вони заточені саме під військове використання.

Як купити Starlink

Варто залишатися на зв’язку

Жодне з цих задоволень не коштує дешево. Тому для нас, як для волонтерів, головним лишаються донати небайдужих українців. Збирати кошти ми почали ще в лютому. А вже у травні вирішили, що час робити справжню систему, яка працюватиме надійно й забезпечить правильний підхід. 

Щотижня ми створюємо спеціальну табличку, в якій вказуємо всі актуальні потреби бійців, які до нас звертаються. Підсумовуємо необхідну суму і запускаємо збір у соцмережах. Нам щастить з аудиторією, бо щоразу вдається зібрати гроші і закупити обладнання у Німеччині, щоб згодом доставити в Україну, а потім на позиції для бійців. 

Ми не плануємо зупинятися чи робити перерву, адже війна триває. Усім нам варто залишатися на зв’язку з найближчими та найріднішими людьми, а крім цього, ще й працювати на перемогу. А для цього знадобляться світло та інтернет. 

Технології

Українські розробники представили інноваційні системи лазерних симуляторів MILES

Опубліковано

Українська компанія U-Force презентувала передові системи лазерних симуляторів Multiple Integrated Laser Engagement System (MILES), які вже активно використовуються для навчання українських військових.

Про це повідомляє компанія розробників U-Force.

Тренажери з технологією MILES забезпечують значну економію ресурсів та підвищують рівень підготовки. Система використовує лазерні пристрої та приймачі, які кріпляться до зброї та тренувального спорядження військових, що дає можливість бійцям відпрацьовувати стрілецькі навички, тактичні маневри та штурмові дії.

Читати також: Brave1 залучив $200 000 на дрон для виявлення вибухонебезпечних предметів

Ефективність та економія

Тренажери MILES використовують програмне забезпечення з математичними моделями, що симулюють погодні умови, поведінку набоїв (рикошети та балістику). За даними інструкторів з підготовки особового складу, використання цих систем знижує ймовірність поранення військових у бою на 60-70%.

Крім стрілецької зброї, компанія U-Force розробила тренажери для навчання різних навичок, включаючи лазерні системи для бронетехніки, гранатометів, гранат, протипіхотних та протитанкових мін. Вартість використання цих систем дорівнює ціні використаної електроенергії, що допомагає заощаджувати справжні боєприпаси, які використовуються для навчання. Після таких тренувань військовим достатньо 1-2 рази попрактикуватися з реальною зброєю, щоб відточити свої навички.

Також компанія розробила лазерну систему для тренування пілотів ударних FPV-дронів, що додає ще більше можливостей для підготовки українських військових до різних бойових умов.

Нагадаємо, що українські розробники оголосили про створення новітньої зброї для ЗСУ з дальністю ураження до 1000 км.

Фото: U-Force.

Читати далі

Технології

В «Резерв+» додали актуальні дані про статус бронювання: як це працює

Опубліковано

У застосунку «Резерв+» зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа. Послуга доступна лише для працівників критично важливих для держави підприємств і тих, які забезпечують потреби сил оборони.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

Заброньовані громадяни отримуватимуть push-повідомлення про появу статусу бронювання в реєстрі військовозобов’язаних Оберіг. Щоб отримати актуальний статус після отримання сповіщення, необхідно:

  1. Натиснути на кнопку з трьома крапками на головному екрані.
  2. У спадному меню вибрати «Оновити документ».

Читати також: Чи будуть електронні повістки у «Резерв+»: відповідь Міноборони

«Працівникам критично важливих підприємств та ВПК більше не потрібно носити паперові документи про бронювання. Вони можуть показати інформацію у застосунку Резерв+ на смартфоні. Статус бронювання можна отримати легко, зручно та без жодних черг і паперової рутини», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко.

Електронне бронювання на порталі Дія запрацювало з 17 липня. Понад 55 тисяч співробітників критично важливих підприємств вже заброньовано онлайн.

«Резерв+» продовжує оновлюватись. Команда активно працює над новими функціями, зокрема автоматичними відстрочками для певних категорій громадян.

Нагадаємо, що за тиждень в «Дії» забронювали понад 55 тисяч працівників критично важливих підприємств.

Фото: «Резерв+».

Читати далі

Технології

Реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl перенесено: названі нові дати

Опубліковано

Розробники повідомили, що реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який спочатку планували на 5 вересня, перенесено на 20 листопада 2024 року.

Про це повідомляють розробники.

Вони презентували новий трейлер гри та пояснили, що їм потрібні ще два місяці для виправлення «багів».

Читати також: На ВДНГ відкрили фан-зону: там можна подивитися Олімпійські Ігри 2024

Команда також анонсувала відео S.T.A.L.K.E.R. 2 Developer Deep Dive, яке вийде на медіамайданчиках Xbox 12 серпня. У цьому відео будуть інтерв’ю, нові відеоматеріали та повне проходження одного з квестів гри.

Про гру

Дії S.T.A.L.K.E.R. 2 відбуваються у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Гра поєднує елементи шутера, горора й імерсивного симулятора. Основний сюжет гри триває приблизно 40 годин і має варіантивність у проходженні, що призводить до чотирьох різних кінцівок.

GSC Game World обіцяє додаткові анонси влітку 2024 року, де буде представлено більше інформації про шутер.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення