Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

«Замовити Starlink – просто, але є нюанс». Як купити та налаштувати «коробку з космосу» від Маска

Опубліковано

Їх двоє, і вони – команда. Піарниця Ная Іллічова та співзасновник «Радіо Подолу» Павло Бондаренко почали волонтерити ледь не з першої доби повномасштабного вторгнення: спочатку бралися за всі запити без розбору, а згодом – сфокусувалися на дронах, оптиці та тактичній медицині.

А ось роботу зі Starlink волонтери відтягували до останнього – допоки не отримали прямий запит від бійців. Відтоді пара налагодила власну систему доставки терміналів та на власних помилках напрацювала чіткий алгоритм роботи. Чому замовлення на сайті – це лише початок, навіщо виставляти пристрій на північ та до чого тут Ecoflow – Ная та Павло розповіли ШоТам.

Братися за все одразу – нереально

У перший день великої війни ми зрозуміли, що потрібно знайти бодай більш-менш безпечне місце. Для нас такою локацією став склад, з власниками якого ми, на щастя, були знайомі. Ми з Павлом та його мамою Лілією, яка мала значний досвід волонтерства, вирішили не гаяти час та практично одразу почали збирати запити військових. 

За перший час, коли українці донатили усім шалені гроші, нам вдалося назбирати близько 30 тисяч доларів. Ці кошти пішли на купівлю авто для і закриття нагальних потреб військових. Тоді було питання не в коштах, а в пошуку всього необхідного й можливості це все придбати. Адже майже всюди двері були зачиненими, а телефони – не відповідали. 

Попри це нам щоразу вдавалося знаходити все і навіть трішки більше. А згодом ми вирішили, що слід визначитися із напрямками допомоги, в яких ми точно розуміємося. Адже якщо братися за все і одразу – не вистачить жодного людського ресурсу. Так ми перейшли до дронів, оптики, тактичної медицини та зв’язку. 

волонтери

Не хотіли купувати Starlink до останнього

Ми «техногіки», тож завдяки своїй роботі та захопленням швидко зорієнтувалися та розібралися, якими саме технічними «штуками» потрібно укомплектувати наших військових. Звісно, не без фейлів та проблем, але з повною упевненістю про якість та необхідність. 

Насамперед ми закуповували дрони та оптику для аеророзвідки. Це й досі залишається нашим пріоритетним напрямом. Також періодично купували для військових рації, і це було ледь не єдиним, що не пов’язувало нас із «очима» на війні. Донедавна ані я, ані Павло не горіли бажанням відкривати для себе Starlink. Якби не необхідність. 

На багатьох ділянках фронту цей прилад став єдиним острівцем мережі. Саме тому ми вирішили, що потрібно спробувати купити, налаштувати і передати нашим підрозділам перші термінали Starlink. 

Крім того, через блекаути нам потрібно було залишатися на зв’язку з військовими, які вже встигли стати «нашими». Тож стараємось завжди мати «на базі» один запасний пристрій. Щоправда, це не завжди виходить: днями єдиний термінал зі складу ми терміново відправили на Херсонщину. 

Ви хочете зробити так само? Переконайтеся декілька разів, що військові не просять Starlink, аби дивитися Netflix. Якщо ж це не просто забаганка або, скажімо, зв’язок потрібен саме вам, – ось поради з нашого особистого досвіду.

Starlink може приїхати швидко, а може – через кілька місяців

Тут варто пояснити, що купити Starlink не так складно, а от отримати його та правильно налаштувати – вже проблематично. У Starlink є власний сайт, де його і потрібно замовляти: ввести на головній сторінці адресу доставки і оплатити. Є два шляхи: замовити і отримати у Європі або ж замовити одразу на українську адресу. Обидва варіанти потрібно час від часу перевіряти на актуальність, адже все, що пов’язано зі Starlink, частенько змінюється. 

Ми радимо приєднатися до фейсбук-спільноти «Народний Starlink». Там можна знайти оперативну інформацію або ж отримати відповідь на конкретне питання. Якщо не одразу – то доволі швидко. А ще в цій групі часто з’являються відповіді на поширені запити у роботі зі Starlink: як поремонтувати, де це можна зробити, як виправити помилку і чому він не працює. 

Читайте також: Сльози на кордоні, сварки з митниками та шахраї. Як пригнати автівку для ЗСУ та не зійти з розуму

Ми з Павлом працюємо за схемою, яку налагодили впродовж вторгнення: маємо друзів у Німеччині, які радо замовляють і отримують прилади, зокрема Starlink, а потім везуть їх до України. Такий спосіб працює і може підійти вам, якщо знайдуться охочі допомогти за кордоном. 

Але є нюанс. Замовити на українську адресу – означає «зайняти чергу». Тобто Starlink може прийти, як через тиждень, так і через три місяці. Тут потрібно зрозуміти, що це «гра в довгу», на відміну від замовлення, наприклад, на європейську адресу. Бо в ту саму Німеччину Starlink ще донедавна приїжджав за кілька днів, а там вже справа за меншим – доставка в Україну. Зараз з’явилися затримки, але, сподіваємось, компанія швидко наздожене попит.

Також у листопаді з’явилась нова опція: придбати термінал з доставкою з Польщі через сервіс Nova Poshta Shopping. Ми цим ще не користувались, тож поки не можемо впевнено рекомендувати.

Starlink в Україні
Перший Starlink, який Павло та Ная привезли до України.

Існує казка, що Starlink можна прив’язати до державного акаунту

Щодо доставки, обирайте для себе зручні країни та шукайте тих, хто зможе привезти, або ж їдьте самі. Важливо: не витрачайте час дарма та не купуйте американські термінали. Starlink з іншого континенту складно переналаштувати для роботи в Україні. 

Наступний етап – оплата. Тут все доволі чітко: хто замовляє Starlink, той за нього і сплачує. Тобто, якщо ви вирішили придбати Starlink для себе, аби бути на зв’язку, – ви платите за абонплату. Якщо вирішили допомогти військовим і замовити Starlink для них – платити доведеться також вам.

Ціна в європейських країнах відрізняється, скажімо, у Німеччині він обійдеться у 460 євро. Туди ж додайте опцію Portability (це дозволить використовувати прилад у межах континенту) – плюс 25 євро. І, звісно, ще приблизно 60-80 євро складатиме абонплата. 

Існує казка, що Starlink можна прив’язати до державного акаунту і тоді не доведеться сплачувати абонплату за військових. Утім більш реально спробувати прив’язати картку конкретного бійця і зняти з себе цю ношу. І не забувайте створювати окрему email адресу для кожного пристрою. Адже якщо купувати кілька приладів на один і той самий емайл, а потім передавати іншим людям – вони матимуть доступ до решти куплених вами Starlink. 

Ставте Starlink на північ і чекайте

І ось Starlink приїхав, ви його успішно оплатили, але що робити з цим пристроєм? Перш за все, сфотографуйте коробку від пристрою. На ній містяться унікальні дані, без яких ви не зможете комунікувати з підтримкою, якщо виникнуть проблеми. І тільки після цього можна розпаковувати і радіти, адже там доволі зручний та інтуїтивний інтерфейс. 

Далі потрібно увімкнути термінал, завантажити додаток, зайти в обліковий запис на офіційному сайті, натиснути кнопку Portability і залишити, аби прилад почав шукати інтернет. Тут вже як пощастить, бо чіткого визначення, скільки саме часу це може тривати, немає. Наш рекорд – 20 хвилин і все працює. Утім були випадки, коли прилад не запускався цілу добу. Тож, якщо ви купували Starlink для себе, можна потерпіти та почекали, але якщо для військових – варто запускати на «великій землі», де є зв’язок і можливість почекати. 

До речі, радимо завжди ставити його на північ. Прилад орієнтується на рухомі супутники, а якщо Starlink дивитиметься на північ – менше перетиратимуться внутрішні кабелі. Усі ці нюанси ми дізналися з часом. 

волонтери передають Starlink
На фото: воїн підрозділу ССО «Гонор» Сергій Філімонов, Павло та Ная.

Starlink купили – подбайте про живлення

Через російські обстріли з’явилася чимала потреба у додаткових джерелах енергії. І тут на арену виходять великі і потужні генератори або невеликі та компактні Ecoflow (або аналоги). Головна різниця полягає в тому, що генератор гучний і потребує палива, а Ecoflow – тихий і споживає електроенергію. Також до Ecoflow можна підключити сонячну панель, у хорошу погоду це дозволяло заряджати станцію просто в полі, але взимку, звісно, все складніше.

Ці пристрої успішно використовують як на фронті, так і в тилу. Ecoflow можна купити в Україні, але простіше знайти за кордоном. І ціна буде відрізнятися. Точно можемо сказати, що у нас дорожче, аніж, наприклад, у Німеччині. 

Система доставки з-за кордону подібна до доставки Starlink: можна привезти самостійно або спробувати доставку від «Нової Пошти». Різниця лише в ціні та розмірах приладів. Якщо ви купуєте Ecoflow, уважно погляньте на потужність пристрою. Вона може суттєво відрізнятися й обирати варто суто під конкретні потреби: ваші або військових. 

Чому Ecoflow?

Насамперед, це бренд приладів автономного джерела живлення, і він має чимало аналогів. Проте ми обираємо саме його, оскільки вже переконалися у якості та знайшли для себе переваги, яких бракує у деяких аналогів. Серед них – вага та швидкість заряду порівняно з конкурентами. Ecoflow можна зарядити від генератора і взяти з собою на завдання, де має бути тихо, але, скажімо, необхідно заряджати дрон. Тому тут варто зважити, що саме вам потрібно. 

Крім Ecoflow, є й чимало українських виробників. З останнього та популярного – BanderaPower. На самому початку їм бракувало порту швидкої зарядки та роз’єму для розетки. Проте нові покоління цих приладів отримали вагомі покращення, тому сьогодні можна взяти щось схоже на Ecoflow, але українське і значно бюджетніше. Головна перевага українських рішень – вони заточені саме під військове використання.

Як купити Starlink

Варто залишатися на зв’язку

Жодне з цих задоволень не коштує дешево. Тому для нас, як для волонтерів, головним лишаються донати небайдужих українців. Збирати кошти ми почали ще в лютому. А вже у травні вирішили, що час робити справжню систему, яка працюватиме надійно й забезпечить правильний підхід. 

Щотижня ми створюємо спеціальну табличку, в якій вказуємо всі актуальні потреби бійців, які до нас звертаються. Підсумовуємо необхідну суму і запускаємо збір у соцмережах. Нам щастить з аудиторією, бо щоразу вдається зібрати гроші і закупити обладнання у Німеччині, щоб згодом доставити в Україну, а потім на позиції для бійців. 

Ми не плануємо зупинятися чи робити перерву, адже війна триває. Усім нам варто залишатися на зв’язку з найближчими та найріднішими людьми, а крім цього, ще й працювати на перемогу. А для цього знадобляться світло та інтернет. 

Технології

Міноборони тестує антитепловізійну накидку, яка допоможе воїнам маскуватись від ворога

Опубліковано

У Міністерстві оборони проводять тестування антитепловізійного пончо, яке поглинатиме інфрачервоне випромінювання й допоможе українським військовим маскуватись.

Про це повідомили на сайті оборонного відомства.

Зазначається, що у разі успішного завершення розробок цей виріб допоможе захисникам залишатися непомітними для ворожих тепловізорів та приладів нічного бачення. Уже тестують п’ять зразків різних тканин.

«Специфіка в тому, що нам необхідно створити матеріал, який поглинатиме інфрачервоне випромінювання та матиме низьку теплопровідність. Наша мета — якомога надійніше замаскувати військових і техніку від ворога», — підкреслив заступник глави Міноборони Віталій Половенко.

Читайте також«План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду

У міністерстві пояснили, що для такої накидки необхідні спеціальні матеріали. Тканини повинні бути гнучкими та стійкими до навколишнього середовища:

  • атмосферних опадів;
  • не вигорати на сонці;
  • мати маскувальні властивості на місцевості.

«Тестування тривають. Загалом від початку року в Центральному управлінні затвердили шість удосконалених зразків одягу: зимові рукавички, куртки, утеплені штани, термобілизну та футболки», — додали у відомстві.

Нагадаємо, українці розробили дистанційну платформу для евакуації військових.

Фото: Міноборони України.

Читати далі

Технології

Українці розробили дистанційну платформу для евакуації військових

Опубліковано

Українські інженери та учасники платформи Brave1 розробили дистанційні ноші для евакуації військових. Конструкція має назву FoxTac.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Транспортер на дистанційному керуванні дозволяє швидко евакуйовувати поранених з поля бою.

Окрім того, конструкція FoxTac забезпечує легкість транспортування до місця розгортання, оперативне розгортання та дистанційне направлення для виконання завдання по евакуації, без залучення значної кількості особового складу на транспортування.

Зазначається, що система повного приводу дає змогу їздити як на колісному ходу, так і на гусеничному. Платформа захищена від бруду й легко рухається важким бездоріжжям. Дистанція керування — від 700 метрів, а запас ходу — до 10 км.

Читайте такожТри доби – і можна жити. У Вінниці створюють будинки-лего, які можна зібрати за 72 години. ШоТам дізнався, як це можливо

Транспортер призначений для перевезення однієї людини, має компактні розміри завдяки складаної конструкції, низький профіль, що робить його малопомітним на полі бою та полегшує завантаження пораненого. Окрім того, його зручно перевозити в санітарному транспорті.

Дослідні зразки вже пройшли попередні випробування. Нині триває дослідна експлуатація в бойових підрозділах.

Про Brave1

Brave1 – це єдина платформа для співпраці у сфері оборонних технологій компаній, держави, військових, інвесторів, волонтерських фондів, медіа і всіх, хто допомагає наближати перемогу через технології.

Нагадаємо, українські розробники з кластера Brave1 створюють інноваційну технологію розмінування зі штучним інтелектом.

Також ми розповідали, що в Україні розробили куленепробивну автоматизовану систему під кулемети.

Фото: Михайло Федоров.

Читати далі

Технології

В Україні вперше почали використовувати ШІ для діагностики туберкульозу

Опубліковано

В Україні три лікарні почали діагностувати туберкульоз за допомогою штучного інтелекту. Йдеться про фтизіопульмонологічні центри Івано-Франківської, Львівської та Сумської області.

Про новину повідомили на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України.

За інформацією, надсучасне обладнання вже встановлене та використовується. Медичні працівники пройшли відповідний тренінг.

Відомо, що штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів. Це й дозволяє виявити ураження з імовірністю від 1% до 100%.

Новітнє обладнання передали за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Читайте також: Як безготівка робить життя зручнішим. Чотири історії з прогулянки Києвом

Штучний інтелект для автоматизованої обробки діагностичних даних успішно використовується у понад 40 країнах світу.

Чому це важливо

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є другою за розповсюдженням причиною смерті у світі. Понад 10 мільйонів людей продовжують щороку хворіти на туберкульоз. Діагностика, раннє виявлення захворювання та дисципліна у дотриманні рекомендацій лікаря є секретом успішного лікування.

На сучасному етапі Україна належить до групи країн з високим рівнем захворювання на туберкульоз. За прогнозами фахівців, повномасштабна війна Росії проти України може призвести до погіршення ситуації. Тому Центр громадського здоров’я за підтримки партнерів  вживає всіх необхідних заходів  на національному та регіональному рівнях для протидії захворюванню, зокрема — запроваджує нові рішення для покращення ефективності діагностики захворювання.

Нагадаємо, застосунок на базі ШІ для незрячих від Google став доступним українською.

Раніше ми повідомляли, що в Івано-Франківську обласний фтизіопульмонологічний центр отримав комплект штучного інтелекту, який аналізуватиме рентгенівські знімки.

Фото: Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення