Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
4 2 4 2

Суспільство

Україна отримає 4,5 млрд євро на інтеграцію в транспортну мережу Європи

Опубліковано

39 українських інфраструктурних проектів, які передбачені стратегією Drive Ukraine 2030 включені до плану будівництва трансєвропейської транспортної мережі TEN-T. На ці проекти передбачено майже 4,5 млрд євро, пише ЦТС.

План підготовлений ЄС і Світовим банком для розвитку транспортного сполучення в країнах “Східного партнерства”. Реалізація цих 39 проектів дозволить значно поглибити інфраструктурну інтеграцію України і стати органічною частиною загальноєвропейської транспортної мережі. Згідно з проектом Єврокомісії, на ці 39 проектів передбачено майже 4,5 млрд євро.

Читайте також: Україну включили до Європейської транспортної мережі

“Коли ми говоримо, що імплементація Drive Ukraine коштує близько $60 млрд, То вже в перший рік її реалізації ми маємо мінімум 50% фінансування з держбюджету і 10% фінансування з боку наших європейських партнерів, міжнародних фінансових організацій і за рахунок державно-приватного партнерства”, – уточнили в Мінінфраструктури.

Раніше Єврокомісія визначила обсяг інвестицій, необхідних для реалізації проектів транскордонної транспортної мережі (TEN-T) в Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.

Вони коштуватимуть приблизно 13 млрд євро і передбачають будівництво в цілому 4800 кілометрів автомобільних і залізничних магістралей, 6 портів і 11 логістичних центрів, а також аеропортів і пунктів перетину кордону.

Читайте також: Україна цьогоріч закупить 153 тролейбуси і 56 трамваїв

Пріоритетними інвестиціями названі як короткострокові проекти, які будуть завершені до 2020 року, так і довгострокові проекти, спрямовані на поліпшення транспортних зв’язків в межах TEN-T до 2030 року.

Чому це важливо?

У листопаді минулого року Єврокомісія оприлюднила карти транс’європейських коридорів TEN-T на території України. Рішення Європейської Комісії означає, що Україна включена в Трансєвропейську опорну транспортну мережу і стає важливим учасником розвитку транспортного коридору в сполученні Європа-Азія.

Українська транспортна мережа вперше стає частиною стратегічних транспортно-логістичних коридорів Євросоюзу. Це важливий крок на шляху інфраструктурної євроінтеграції України, який свідчить, що українська інфраструктура модернізується, поступово набуває європейської якості і розглядається Європейською Комісією як невід’ємна складова транспортно-логістичної системи ЄС.


Коментарі

Суспільство

У Києві оновили 3D-конструкцію «KYIV» із назвами міст-побратимів

Опубліковано

Біля будівлі Київської міської державної адміністрації з’явилася нова 3D-конструкція «KYIV». На ній написані назви міст-побратимів столиці.

Про це повідомило Управління туризму та промоцій КМДА.

Символ вдячності та дружби

Київ має понад 70 міст-побратимів, які надають фінансову та гуманітарну допомогу, беруть участь у соціальних ініціативах та підтримують відновлення інфраструктури.

«Ця конструкція є символом дружби та взаємопідтримки. Її встановили на знак вдячності нашим партнерам за їхню допомогу та співпрацю», — зазначили в Управлінні туризму та промоцій КМДА.

Попередню конструкцію замінили через її незадовільний технічний стан. Нову версію встановлено за підтримки депутатського корпусу Київради.

Читати також: У Києві запалили головну ялинку України (ФОТО)

Що дає статус міста-побратима

Побратимські зв’язки між містами передбачають обмін досвідом, знаннями та культурною співпрацею. Це допомагає спільно працювати над розв’язанням актуальних проблем і розвивати сфери туризму, економіки, урбаністики та ЖКГ.

Завдяки співпраці між містами проводяться обміни делегаціями, художніми виставками, літературними заходами та іншими культурними ініціативами, які сприяють зміцненню партнерських відносин.

Нагадаємо, що на Київщині відбудували міст через річку Ірпінь (ФОТО).

Фото: сайт Управління туризму та промоцій КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві запалили головну ялинку України (ФОТО)

Опубліковано

На Софійській площі у Києві урочисто засвітили вогні головної ялинки України. Це стало традиційним святом, яке щороку припадає на День святого Миколая — 6 грудня.

Про це повідомляє Віталій Кличко.

Чим особлива цьогорічна ялинка

  • Білосніжний колір: символізує початок світлого шляху, оновлення та святкову чистоту.
  • Розміри: штучна конструкція заввишки 15 метрів — вище за минулорічну.
  • Прикраси: 2 тисячі бірюзових іграшок, світло-блакитна гірлянда завдовжки 2 кілометри.

За словами міського голови Віталія Кличка, дизайн ялинки поєднується з архітектурою Софії Київської, а це об’єднує традиції та сучасність.

Фото: Роман Пєтушков/Каштан NEWS

Читати також: На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Фотозона «Крила Фенікса»

Поруч із ялинкою облаштовано фотозону. Вона стане не лише місцем для фото, а й нагадуванням про стійкість та відродження, притаманні українцям.

Головна ялинка, як і торік, встановлена за кошти меценатів, підтверджуючи, що спільні зусилля здатні дарувати радість і надію навіть у складні часи.

Нагадаємо 10 фактів про День святого Миколая: історія, традиції та прикмети.

Фото обкладинки: телеграм Віталія Кличка.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Рівному енергоефективно оновили три дитсадки

Опубліковано

Три дитячі садки в Рівному капітально відремонтували завдяки програмі «Нагальні житлові потреби внутрішньо переміщених осіб». Проєкт реалізувала НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Про це повідомляють на сайті проєкту.

Що змінилося

У дитсадках «Особлива дитина», «Центр Пагінець» та №35, які відвідують понад 400 дітей (зокрема, діти з інвалідністю та ВПО), встановили:

  • сонячні колектори для нагріву води;
  • індивідуальні теплові пункти.

Ці оновлення знижують енергоспоживання та допомагають скоротити викиди CO2.

Читати також: У Тернополі ОСББ встановило сонячну електростанцію з резервним живленням

Хто підтримав

НЕФКО — організація, що з 1990 року фінансує екологічно важливі проєкти у співпраці з Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією та Швецією. Вона працює в Рівному ще з довоєнних часів, допомагаючи модернізувати міські будівлі.

Проєкт енергоефективного ремонту дитсадків профінансовано грантом ЄС у розмірі 1,56 мільйона євро. Завершення робіт відбулося восени 2024 року.

Нагадаємо, що на Київщині створюють сучасну лабораторію для підготовки електроенергетиків (ФОТО).

Фото: НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація).

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта1 тиждень тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...