Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Україна на пісенному конкурсі “Євробеченні”: хто представляв та які місця займала

Опубліковано

На пісенному конкурсі “Євробачення” Україна славиться своїми номерами, сенсами та співом. Кожного року увага фанатів конкурсу вже прикута до наших представників, бо вони знають – буде потужно. Цього року Україна посіла третє місце та впевнено продовжує тримати планку країни з гучним та відвертим голосом.

Редакція ШоТам зібрала добірку українських виступів: з першого до крайнього!

2003 рік

Вперше Україну представляв Олександр Пономарьов з піснею “Hasta La Vista”.

Співак зайняв 14-те місце. Переможцем конкурсу того року стала співачка з Туреччини Сертаб Еренер.

2004 рік

У 2004 році, вдруге приїхавши на конкурс, Україна здобула перемогу. Співачка Руслана з піснею “Дикі Танці” отримала 280 балів. Найвищі оцінки нашій країні надали Ізраїль, Ісландія, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Росія та Туреччина.

2005 рік

В 2005 році конкурс проходив у Києві. Україну представляла група з Івано-Франківська “Гринджоли”, яка приєдналася до національного відбіркового конкурсу в останній момент. На тому, щоб “Гринджоли” увійшли відразу до фіналу національного відбору, наполіг тодішній віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань Микола Томенко. На самому конкурсі “Євробачення” Гринджоли з піснею “Разом нас багато” зайняли 19-те місце.

2006 рік

Тіна Кароль заспівала пісню “Show me your love” та посіла 7-е місце, здобувши 145 балів. Високі оцінки українській співачці дали Португалія (12 балів), а також Білорусь та Вірменія (по 10 балів).

2007 рік

Під образом Вєрки Сердючки, Андрій Данилко представив пісню “Dancing Lasha Tumbai” та посів 2-ге місце з результатом 235 балів на Євробаченні.

Євробачення-2007 залишилося в пам’яті через гучний скандал, пов’язаний з піснею Вєрки Сердючки. В рядках “lasha tumbai” росіяни почули слова “Russia goodbye”, що викликало табу на творчість українського артиста на російському теле- і радіоефірі.

2008 рік

На Євробаченні, що проходило у Сербії, Україну представляла Ані Лорак з піснею “Shady Lady”.

2009 рік

Україну представляла співачка Світлана Лобода з піснею “Be My Valentine!”.

2010 рік

На Євробаченні Україну представляла співачка Alyosha з піснею “Sweet People”, яка посіла 10-е місце. Зазначимо, що пісню для виступу Alyosha змушено було змінити в останню мить, оскільки обрана композиція – “To be free”, – не відповідала вимогам конкурсу.

2011 рік

 Українська співачка Міка Ньютон з піснею “Angel”, посіла 4-е місце.

2012 рік

Українська співачка Гайтана з піснею “Be my guest” отримала 65 балів і посіла 15-е місце.

2013 рік

Кримчанка Злата Огневич з піснею “Gravity” посіла третє місце, набравши 214 балів. Під час голосування вона тривалий час утримувалася на другому місці, але в кінцевому підсумку поступилася Азербайджану на 20 балів.

2014 рік

Марія Яремчук з піснею “Tick Tock” здобула 6-е місце, отримавши 113 балів. Переможницею конкурсу в 2014 році стала відома учасниця з Австрії, Кончіта Вурст, з піснею “Rise Like a Phoenix”.

2015 рік

Україна не брала участі в конкурсі.

2016 рік

У 2016 році на Євробаченні в Стокгольмі Джамала з піснею “1944” представляла Україну. Пісня про депортацію кримських татар, яка торкнулася й родини співачки, вразила глядачів своєю силою та емоційністю.

Були страхи, що Європа не зрозуміє глибинного сенсу композиції, але Джамала вразила всіх своїм виступом. За виконання пісні Україна отримала 534 бали та здобула переможне перше місце!

2017 рік

У 2017 році на Євробаченні нашу країну представляв рок-гурт O.Torvald з піснею “Time”. Гурт отримав 36 балів за результатами голосування журі та телеглядачів і посів 24-те місце.

2018 рік

У 2018 році на Євробаченні виступив співак MELOVIN з піснею “Under The Ladder”. Він посів 17-те місце, набравши 130 балів.

2019 рік

Україна не брала участь в конкурсі.

2020 рік

В 2020 році пісенний конкурс відмінився через пандемію коронавірусу.

2021 рік

Гурт Go_A з піснею “Шум” потрапив до фіналу пісенного конкурсу, зайнявши 2-ге місце у півфіналі 18 травня, а в фіналі 22 травня посів 5-те місце. За результатами глядацького голосування гурт посів 2-ге місце з 267 балами, а журі надали йому 9-те місце з 97 балами.

2022 рік

14 травня 2022 року гурт Kalush Orchestra з піснею “Стефанія” став переможцем “Євробачення-2022”, отримавши 439 балів від глядачів та 192 бали від журі, що разом складає 631 бал.

Під час виступу учасники гурту закликали допомогти Маріуполю й людям на “Азовсталі”. Організатори Євробачення-2022 визнали цей вчинок гуманітарним, а не політичним закликом, і не дискваліфікували колектив.

2023 рік

Українці вибрали гурт TVORCHI з піснею “Heart of Steel” на Національному відборі. У фіналі конкурсу, який відбувся 13 травня 2023 року, гурт виступив під номером 19 і посів 6-те місце, отримавши 243 бали – 54 від журі та 189 від глядачів.

2024 рік

11 травня, о 22:00 по Києву пройшов фінал конкурсу Євробачення 2024, в Мальме, Швеція. Представниці України alyona alyona та Jerry Heil виступили у фіналі з піснею “Teresa & Maria”. Вони посіли 3 місце.

Нагадаємо, що у Львові відкрили артпростір від Павла Гудімова в квартирі будинку 1910 року.

Також ми повідомляли, що в столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям КПІ.

Фото: Eurovision Song Contest

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології1 тиждень тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: