Економіка і бізнес
Україна експортувала зерновим коридором вже 3,1 млн тонн агропродукції
За час роботи «зернового коридору» з українських морських портів експортували вже 3,1 млн тонн аграрної продукції.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Міністерства інфраструктури України.
«За 1,5 місяця роботи “зернового коридору” через порти Великої Одеси експортовано 3,1 млн тонн агропродукції», – йдеться у повідомленні.
Усього з українських портів вийшли 134 судна з агропродукцією для країн Азії, Європи та Африки.
Зокрема, у середу, 14 вересня, з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» вийшли 5 суден зі 153 тис. тонн продовольства. Вони прямують до країн Азії та Європи.
Про зерновий коридор
22 липня Україна підписала договір із Туреччиною та ООН про розблокування експорту українського зерна. Заступник іністра інфраструктури Мустафа Найєм наголосив, що підписання угоди – це не «жест доброї волі» росіян, а вимушена поступка, на яку окупанти змушені піти після того, як ЗСУ вибили їх з острова Зміїний.
Угода України укладена саме з Туреччиною і ООН, а не з Росією. Росія зі свого боку підписала аналогічний договір. Угода передбачає, що контроль за портами «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, крім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде.
Чому це важливо
Україна – один із гарантів продовольчої безпеки в світі й ключових гравців на міжнародному зерновому ринку. Торік Україна зібрала рекордний урожай – 106 млн тонн олійних та зернових культур. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави.
Однак через російське вторгнення та блокування портів український експорт фактично було заблоковано. Частково зерно вдавалося експортувати суходолом до Польщі, а після звільнення Зміїного з’явилася можливість для використання гирла Дунаю. Однак цього було замало. За оцінками фахівців, злочинні дії російських окупантів з блокування наших портів могли спричинити глобальну продовольчу кризу, яка б залишила на межі голоду 18 мільйонів осіб.
Нагадаємо, завод спеціального обладнання відвантажив замовнику із Латинської Америки партію вантажівок КрАЗ для перевезення цитрусових.
Крім того, щоб підтримати український онлайн-бізнес, Google запускає в Україні Market Finder – безкоштовний сервіс, що допомагає компаніям виходити на нові ринки, шукати нових клієнтів та партнерів, збільшувати експортні продажі онлайн.
Фото: pixabay.com.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі