

Суспільство
“Україна без сміття” прийматиме старе зимове взуття
У Києві організація “Україна без сміття” планує приймати старе зимове взуття. Воно отримає “друге життя” і допоможе безхатькам пережити зиму. Про це повідомляється на сторінці організації у фейсбуці.
Як зазначається, акція триватиме у цю суботу та неділю, 30 листопада і 1 грудня.
“Друге життя твого взуття” – це акція, яку ми проводимо з рухом Молодь За Мир, що опікується бездомними. Зі станції ваші чоботи й черевики поїдуть до людей, які живуть на вулиці й допоможуть їм пережити морози”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Здай пляшку – отримай винагороду: українці створили екологічний додаток
Яке взуття приймають
- Тільки для дорослих
- Тільки зимове
- На плоскій підошві: без підборів чи високих платформ
- Чисте
“Якщо у вас вдома ще залежались паперові пакети – покладіть взуття у них: так ми не будемо довго шукати пару кожному черевику”, – додають волонтери.
У суботу і неділю ви побачите на станції спеціальний контейнер “Взуття”. Біля контейнера будуть хлопці й дівчата з Молодь За Мир, які розкажуть все, що вас цікавить про організацію та цей глобальний рух.
Що відомо про “Україну без сміття”?
Свою волонтерську діяльність екологічна ініціатива “Україна без сміття” розпочала у 2015 році. Наприкінці того ж року вона перетворилася на однойменну громадську організацію. З часу заснування організація ініціювала ряд проектів та ініціатив, спрямованих на впровадження культури сортування побутових відходів чи їх утилізації.
“Україна без сміття” також активно поширює культуру “No Waste”, що передбачає сортування упаковки, компостування органіки, утилізацію небезпечних відходів і високотемпературне спалювання неліквідного сміттєвого залишка.
Окрім громадських станцій сортування NO WASTE recycling station, вони мають соціальну крамницю еко-товарів NO WASTE shop, товари якої націлені на скорочення споживання пластику.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ