Суспільство
Учителька виготовляє зефірні квіти з присмаком нескореного Херсона (ВІДЕО)
Переселенка виготовляє квіти, які можна зʼїсти! Вчителька з Херсона Лілія Козловська мусила покинути рідний дім та переїхати до Івано-Франківська. Там вона знайшла розраду у виготовленні незвичайного зефіру. Про хобі, що переросло у власну справу, розповідає ШоТам.
Зефірні квіти з присмаком нескореного Херсона стали розрадою для Лілії Козлової, яка покинула рідне місто на початку великої війни. А тепер тішать своїм смаком людей не тільки в Україні, а й за кордоном.
Зефір Лілія почала виготовляти 4 роки тому, бо не любила магазинний. Вийшло не одразу, але справа захопила, Лілія не відступала.
«Десь 50–100 разів треба було, щоб навчитися, і я навчилася», — Лілія Козлова, майстриня зефірних квітів.
Навчившись, Лілія тішила зефіром рідних та друзів. А потім стався лютий 2022. Коли росіяни поцілили «Градами» в сусідній будинок, вона вирішила: треба їхати.
Разом із родиною Лілія перебралася до Івано-Франківська. Усього на тиждень, думала жінка. Та мешкає на Прикарпатті й сьогодні. Перші місяці Лілія переживала за рідний Херсон: було не до зефіру.
Читайте також: Відновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD
Але потім зрозуміла: треба опанувати себе і шукати розраду.
«Відволікало під час війни. Ці думки про дім, оце все… Дуже важко. І я кажу в сім’ї: “Так, мені треба почати робити зефір”», — Лілія Козлова, майстриня зефірних квітів.
Зефірні півонії, троянди та хризантеми поєднувалися в букети тепер і на Прикарпатті.
«Зефір із ківі, з полуниці, з чорниці, зефір з банану, яблучний класичний зефір, який дозволяється діткам і годуючим та вагітним мамам», — Лілія Козлова, майстриня зефірних квітів.
Солодощі Лілії одразу припали до смаку й франківцям. З часом майстриня почала відправляти зефір по Україні та навіть за кордон.
Солодкі букети люди замовляють на подарунки або порадувати дітей. Зефірна флористика займає чимало часу. Але саме це підтримує Лілію далеко від дому і дарує надію повернутися до безпечного Херсона.
Нагадаємо, у Києві ветеран відкрив майстерню з виготовлення ключів і навчатиме побратимів азів бізнесу.
Також ШоТам розповідав, як волонтерка перетворила книги російських письменників на дрон для українського війська.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі