Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Uber запровадив нові функції для українських пасажирів

Опубліковано

Uber презентував нові функції, завдяки яким посадка в автомобіль стане більш зручною і безпечною, а спілкування між користувачем і водієм буде простішим. Про це повідомляє autogeek.com.ua.

Підтвердження поїздки через PIN-код

Тепер українські користувачі Uber будуть отримувати унікальний чотиризначний PIN-код, який зможуть озвучити своєму водієві перед початком поїздки. Цей додатковий рівень перевірки допоможе користувачеві переконатися, що він сів у правильну машину, а водієві, що він забирає свого пасажира.

Для того, щоб використовувати цю опцію, користувачам необхідно включити функцію підтвердження поїздки через PIN-код у своєму додатку. Для цього в налаштуваннях необхідно вибрати пункт «Перевірка відомостей про поїздку» і активувати функцію «Використовувати PIN-код для підтвердження поїздки», а потім вибрати використання даної функції під час кожної поїздки або тільки вночі (21:00 – 6 ранку).

Після включення нової функції безпеки, користувачі будуть отримувати чотиризначний PIN-код у своєму додатку, поки водій знаходиться в дорозі. Коли водій прибуде до місця посадки, користувачі зможуть озвучити отриманий PIN-код водієві, перш ніж сісти в автомобіль.

Читайте також: Uklon “підключив” ще два міста

Водій, в свою чергу, отримає запит на введення PIN-коду пасажира в своєму додатку. Поїздка зможе початися тільки після того, як водій введе правильний PIN-код, а пасажир отримає сповіщення, про те, що PIN-код введено вірно. Активація даної функції є опціональною і може бути включена або виключена відповідно до побажань користувача.

Відстеження поїздки

Оновлений дизайн дає можливість більш уважно відстежувати статус поїздки завдяки спливаючим активним сповіщенням з інформацією про майбутню поїздку: час, що залишився до прибуття водія, точка посадки і в якому напрямку до неї слід рухатись. Таким чином, користувачам буде зручніше стежити за статусом своєї поїздки і пересуванням водія на карті в додатку Uber.

Крім того, текст в додатку стає зручнішим для візуального сприйняття, по мірі прибуття водія до місця посадки, а відомості про поїздку (ім’я водія, номерний знак, модель автомобіля) відображаються більш помітно в додатку. Всі функції безпеки, що були представлені в додатку раніше, залишаються доступними й в оновленій версії.

Функція перекладу в додатку 

У додатку тепер також доступна функція перекладу, за допомогою якої користувачам і водіям буде легше спілкуватися між собою. Ця нова функція буде особливо корисною для іноземних користувачів або водіїв, а також під час користування Uber за кордоном.

Початково, текст повідомлення, надісланого водієм, відображається у користувача тією ж мовою, якою був надісланий. Наприклад, надіслане водієм повідомлення українською мовою відображається у користувача також українською мовою і навпаки, незалежно від того, чи є ця мова пріоритетною для користувача (або водія). Нова функція перекладу дає можливість користувачеві (або водієві) миттєво перекласти повідомлення на потрібну мову. Додаток підтримує більше 100 мов для перекладу. Переклад доступний для попередньо встановлених повідомлень і для кожного написаного повідомлення між користувачем і водієм.

Реклама

Технології

Укртелеком встановив 45 зарядних станцій для електромобілів у Києві та передмісті

Опубліковано

Укртелеком запускає власну мережу зарядних станцій для електромобілів. У Києві та передмісті вже працюють 45 зарядних станцій UTrecharge.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Всі активні зарядні станції відображаються в спеціальному додатку UTrecharge для IOS та ANDROID пристроїв.

Читайте також: Нафтогаз встановив третю зарядку для електроавтомобілів в аеропорту Київ

Як зазначається, станом на 4 січня 2021, вже працюють 45 зарядних станцій із 50 передбачених у пілотному проєкті. 

Станції встановлені у Києві, та передмісті: Вишгороді (пл. Шевченка, 2), Ірпені (вул. Северинівська, 120а), Борисполі (вул. Київський Шлях, 86а), Ворзелі (вул. Курортна, 25), Бучі (вул. Островського, 22).

Читайте також: В Івано-Франківську встановлять електрозаправки на сонячних панелях

“ПАТ «Укртелеком» починав надавати послугу заряджання електротранспорту на власних зарядних станціях UTrecharge. Впровадження послуги є частиною діяльності «Укртелекому» з ефективного використання ресурсів компанії, що вивільняються внаслідок технічного переоснащення та модернізації телекомінфраструктури та вважає цей напрямок бізнесу перспективним, у тому числі з точки зору підтримки технологій, що не шкодять довкіллю”, – повідомляє пресслужба.

Зарядити електромобіль пропонують за тарифом — 9,90 грн за 2 кВтгод.

Фото: itc.ua

Читати далі

Технології

В Україні створили платформу для звернень до держорганів

Опубліковано

Мінцифри презентувало цифровий майданчик ВзаємоДія, за допомогою якого можна буде створювати петиції та надсилати запити в держоргани – перші сервіси розпочнуть роботу у 2021 році.

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, передає Економічна правда.

Чим корисна ВазаємоДія?

За інформацією відомства, йдеться про наступні сервіси, що будуть доступні у ВзаємоДії:

 • e-звернення та е-запити — подання звернень та запитів на інформацію онлайн, відстежування їхнього статусу;
 • е-консультації — можливість подавати пропозиції щодо різних питань державної політики;
 • е-петиції;
 • е-конкурси — участь у відборі громадських проєктів, яким надаватимуть фінансову підтримку, відстеження їхньої реалізації;
 • е-голосування — обрання складу громадської ради при органі виконавчої влади;
 • е-експертиза — подання запитів на проведення громадської експертизи діяльності органу виконавчої влади та отримання доступу до її матеріалів;
 • е-опитування — можливість брати участь в опитуваннях під час розробки та ухвалення державних рішень; 
 • доступ до урядової інформації — актуальні контакти органів виконавчої влади, публічні звіти топ-чиновників.

Читайте також: Мінцифри створює сайт про український ІТ-бізнес

Зазначається, що перші сервіси стануть доступними навесні 2021 року. Їхній перелік поступово збільшуватимуть та залучатимуть дедалі більше органів виконавчої влади.

“Українці зможуть вільно комунікувати з держорганами та долучатися до ухвалення рішень. Платформа стане корисною громадянам, державним службовцям, громадським організаціям та представникам ЗМІ”, – розповідають у відомстві.

Читайте також: Українці зможуть реєструвати місце проживання онлайн: що відомо про нову послугу

Платформа розроблена Мінцифрою, Секретаріатом Кабміну та Фондом Східна Європа в рамках міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”.

Фото: kid.dcz.gov.ua

Читати далі

Технології

Завод «Маяк» показав тести гвинтівки зі своїм патроном (ВІДЕО)

Опубліковано

Завод «Маяк» продемонстрував випробування української гвинтівки «Володар Обрію» снайперсько-антиматеріальним патроном 12,7х114″HL”.

Про це пише Український мілітарний портал.

«Балістична еволюція у великому снайперському калібрі з України. Снайпінг дальнього бою Україна змінила назавжди» – коментує пресслужба Заводу «Маяк» випробування.

Як повідомлено, куля з патрону 14,5х114 падає на дозвук на дистанції близько 2400 метрів.

Куля зі снайперсько-антиматеріального 12,7х114″HL” переходить на дозвук на відстані 3200 метрів за однакової довжини стволів.

Далекобійні набої

В основу спеціально розробленого високоточного далекобійного набою 12,7х114″HL” лягла ідея використати кулю .510″ калібру (12,95 мм) в гільзі від набою 14,5х114.

Мультикаліберна гвинтівка «Володар Обрію» та патрон 12,7х114″НL” розроблені за участі снайперів України, інженерів компанії «Володар Обрію», заводу «Маяк», іноземних компаній Bartlein Barrels Inc. (USA) та АRC Ballistics (UK).

У світі є невелика кількість працюючих великокаліберних антиматеріальних гвинтівок, що використовують набої 14,5х114; 12,7х108 та 12,7х99 NATO.

«Перші два не можуть претендувати на роль високоточних, тому що жодна компанія не випускає відповідного високоточного боєприпасу», – йдеться у повідолені.

Саме через це гвинтівки в цих калібрах не можуть бути снайперськими.

Проблему певною мірою вирішує патрон 12,7х99 NATO за рахунок наявності високоякісних стволів, матчевих та бронебійно-запалювальних патронів.

Але гвинтівки в цьому калібрі здатні ефективно працювати на дистанціях до 2000 м.

Тому і виникла ідея об’єднати високоточність та антиматеріальні можливості в новому набої 12,7х114″HL”. Деякі ТТХ нового патрона:

Які переваги вдалося отримати?

 • Зменшення довжини ствола до 1000 мм при початковій швидкості понад 1000 м/с.
 • Зменшення імпульсу віддачі гвинтівки до 30%.
 • Значне покращення (до 40%) настильності та бронебійності на всіх дистанціях стрільби.
 • Використання високоякісних матчевих стволів, куль та сучасних видів гвинтівочних порохів провідних американських компаній дало змогу досягти стабільної кучності менше 1 МОА.
 • Суттєве зменшення імпульсу віддачі та відносно коротка довжина ствола дозволили зменшити масу «голої» гвинтівки до 15 кг.

Довідка

Антиматеріальні гвинтівки відрізняються тим, що куля, випущена з такого виду зброї, здатна пробити броню бронеавтомобіля та вивести з ладу техніку.

Читайте такожКиївський завод «Маяк» освоїв виробництво запасних частин для зенітної установки

Нагадаємо, завод «Маяк» розпочав розробку нового кулемета «УКР».

Як ми повідомляли раніше, на військовому полігоні випробовували вітчизняний боєприпас для БПЛА.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі
Суспільство5 години тому

У Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників

Суспільство6 години тому

Прикордонники отримали нові паливозаправники (ФОТО)

Суспільство7 години тому

У Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно

Суспільство8 години тому

В Україні стартував проєкт підтримки ветеранів та ветеранок V-Corp

Суспільство9 години тому

Буковинську Маланку хочуть внести до списку ЮНЕСКО

Суспільство10 години тому

В Україні заснували літературну премію за найкращі історичні твори

Суспільство11 години тому

У Києві на Оболоні відновили бювет, що не працював три роки

Суспільство12 години тому

Найпотужніший кран Європи підготували для будівництва мосту в Запоріжжі (ВІДЕО)

Суспільство13 години тому

З’явився сайт для популяризації України у світі

Суспільство13 години тому

Водолазна школа Військово-Морських Сил отримала нові костюми

Суспільство14 години тому

Коронабулінг в Україні: як сусіди знущаються з хворих на COVID-19, та як допомагають (ВІДЕО)

Суспільство14 години тому

Львівський бронетанковий завод поставить «Дозор-Б» на експорт

Суспільство14 години тому

Коронабулінг в Україні: як сусіди знущаються з хворих на COVID-19, та як допомагають (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як працює єдина водійка швидкої на Кіровоградщині (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як дзвонар Михайлівського собору врятував людей під час Майдану (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як дідусь 60 років робить бізнес на воді (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

В Україні запрацював новий потужний радіотелескоп (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як блогер-токар перейшов на українську й отримав «срібну» кнопку від YouTube (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Дніпровські школярі розробили маску, що сама визначає хворих на COVID (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Вчитель хімії створив вибухову пісню, щоб учні вивчили таблицю Менделєєва (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як місто на Рівненщині подолало корупцію і стало найпрозорішим в країні (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Харківський тракторний завод вражає новинками (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Змінюють систему: як волонтери в Україні контролюють поліцію і суди (ВІДЕО)

Тренди