

Технології
Uber запровадив нові функції для українських пасажирів
Uber презентував нові функції, завдяки яким посадка в автомобіль стане більш зручною і безпечною, а спілкування між користувачем і водієм буде простішим. Про це повідомляє autogeek.com.ua.
Підтвердження поїздки через PIN-код
Тепер українські користувачі Uber будуть отримувати унікальний чотиризначний PIN-код, який зможуть озвучити своєму водієві перед початком поїздки. Цей додатковий рівень перевірки допоможе користувачеві переконатися, що він сів у правильну машину, а водієві, що він забирає свого пасажира.
Для того, щоб використовувати цю опцію, користувачам необхідно включити функцію підтвердження поїздки через PIN-код у своєму додатку. Для цього в налаштуваннях необхідно вибрати пункт «Перевірка відомостей про поїздку» і активувати функцію «Використовувати PIN-код для підтвердження поїздки», а потім вибрати використання даної функції під час кожної поїздки або тільки вночі (21:00 – 6 ранку).
Після включення нової функції безпеки, користувачі будуть отримувати чотиризначний PIN-код у своєму додатку, поки водій знаходиться в дорозі. Коли водій прибуде до місця посадки, користувачі зможуть озвучити отриманий PIN-код водієві, перш ніж сісти в автомобіль.
Читайте також: Uklon “підключив” ще два міста
Водій, в свою чергу, отримає запит на введення PIN-коду пасажира в своєму додатку. Поїздка зможе початися тільки після того, як водій введе правильний PIN-код, а пасажир отримає сповіщення, про те, що PIN-код введено вірно. Активація даної функції є опціональною і може бути включена або виключена відповідно до побажань користувача.
Відстеження поїздки
Оновлений дизайн дає можливість більш уважно відстежувати статус поїздки завдяки спливаючим активним сповіщенням з інформацією про майбутню поїздку: час, що залишився до прибуття водія, точка посадки і в якому напрямку до неї слід рухатись. Таким чином, користувачам буде зручніше стежити за статусом своєї поїздки і пересуванням водія на карті в додатку Uber.
Крім того, текст в додатку стає зручнішим для візуального сприйняття, по мірі прибуття водія до місця посадки, а відомості про поїздку (ім’я водія, номерний знак, модель автомобіля) відображаються більш помітно в додатку. Всі функції безпеки, що були представлені в додатку раніше, залишаються доступними й в оновленій версії.
Функція перекладу в додатку
У додатку тепер також доступна функція перекладу, за допомогою якої користувачам і водіям буде легше спілкуватися між собою. Ця нова функція буде особливо корисною для іноземних користувачів або водіїв, а також під час користування Uber за кордоном.
Початково, текст повідомлення, надісланого водієм, відображається у користувача тією ж мовою, якою був надісланий. Наприклад, надіслане водієм повідомлення українською мовою відображається у користувача також українською мовою і навпаки, незалежно від того, чи є ця мова пріоритетною для користувача (або водія). Нова функція перекладу дає можливість користувачеві (або водієві) миттєво перекласти повідомлення на потрібну мову. Додаток підтримує більше 100 мов для перекладу. Переклад доступний для попередньо встановлених повідомлень і для кожного написаного повідомлення між користувачем і водієм.
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik