Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

У ЗСУ використовуватимуть мобільні майстерні для ремонту дронів на фронті

Опубліковано

Міністерство оборони України допустило до використання у Збройних силах мобільні майстерні «Небокрай» вітчизняного виробництва. Вони обслуговуватимуть та ремонтуватимуть дрони коптерного типу безпосередньо в зоні бойових дій.

Про це повідомили в Міноборони.

Характеристики майстерні

«Небокрай» — це мобільна тактична майстерня на базі металевого контейнера розміром 5,5×2×2,25 м, встановленого на причепі. Вона має автономні системи опалення, вентиляції, кондиціонування й освітлення. Всередині обладнали робочі місця зі стелажами, інструментами та комп’ютерною технікою.

У базовій комплектації «Небокрай 00» є лише основні інструменти. Повна версія «Небокрай 01» має паяльні станції, зарядні станції, компресор, 3D-принтер, лабораторне обладнання, комп’ютерну техніку й інше оснащення для діагностики та ремонту.

Майстерня важить від 1,5 до 2,5 тонн і сумісна з військовими легковими тактичними автомобілями, що дозволяє швидко доставити її у будь-яку точку фронту.

Читайте також: У ЗСУ вперше застосували дрон з гранатометом

Фото: сайт Міноборони

Нагадаємо, що в Україні запустять нові оборонні заводи Rheinmetall та Escribano: що виготовлятимуть.

Фото обкладинки ілюстративне: телеграм-канал «Дикі шершні»

Військо

Україна отримала легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО)

Опубліковано

Україна отримала перший легкомоторний двомісний літак SHARK від чесько-словацької компанії SHARK.AERO, обладнаний антидроновим комплексом РЕБ.

Про це повідомив французький авіаційний оглядач ATE CHUET, який зустрівся з представником компанії SHARK.AERO під час Паризького авіасалону 2025.

Чим особливий SHARK:

  • обладнаний системою РЕБ, яка виявляє ворожі дрони й глушить сигнали керування;
  • може «збивати з курсу» Shahed, «Орлани» та інші безпілотники.
  • cистема придушення російських дронів працює в радіусі до 4,5 км з висоти 1,8 км.

«Ми вирішили створити SHARK, орієнтований на електронну війну в Україні. Ми просто обладнали його антеною для виявлення та відстеження загроз від дронів. Ми можемо виявляти електромагнітні профілі різних дронів, таких як Shahed, «Орлан» тощо. Після виявлення цих дронів ми можемо їх нейтралізувати за допомогою глушителів, які розмістили під літаком», — розповів представник компанії.

Читайте також: Українці донатили, а «Нова пошта» подвоїла: для підсилення ППО передали техніку на 279,5 млн грн

Технічні характеристики літака:

  • потужність двигуна: 100 кінських сил;
  • максимальна висота польоту — 5,5 км;
  • дальність польоту сягає до 2000 км;
  • максимальна швидкість — 300 км/год.

Як пише «Мілітарний», якщо подібні літаки РЕБ будуть супроводжувати групу ворожих дронів тривалий час, вони, хоча і не примусять їх впасти, однак можуть значно відхилити від цілі.

Окрім того, літак обладнали парашутом, який розрахований на безпечне приземлення всього літака у разі нештатної ситуації. Він може бути активований або пілотом, або штурманом.

Нагадуємо, що українські інженери стали одними з переможців інноваційного хакатону НАТО.

Фото обкладинки: Shark.Aero

Читати далі

Військо

Українці донатили, а «Нова пошта» подвоїла: для підсилення ППО передали техніку на 279,5 млн грн

Опубліковано

Повітряні сили підсилили обладнанням у проєкті «Нової пошти» і Фонду «Повернись живим». Завдяки «РЕБнемо так РЕБнемо! Зібʼємо ворога з пантелику» для ПвК «Схід» та «Південь» відправили техніку загалом на 279,5 млн грн. 

Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».

Бійці Протиповітряної оборони отримали засоби радіоелектронної розвідки, РЕБ, захищений зв’язок, модернізовані FPV-дрони і транспорт. 

Серед переданого обладнання:

  • 350 зенітних БпЛА;
  • 84 рюкзаки МВГ;
  • 28 одиниць транспорту;
  • 25 носимих комплектів зв’язку й управління різного рівня;
  • 16 комплектів РЕБ;
  • 16 комплектів РЕР.

Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

Як пояснили в пресслужбі «Нової пошти», ця техніка допомагає виявляти та заглушувати російські безпілотники й знищувати їх до того, як ті встигнуть навести ракети та ударні дрони.

Протягом семи місяців українці донатили на посилення Протиповітряної оборони, а Нова пошта подвоювала ці внески. Загалом зібрали понад 309 мільйонів. Допомога розрахована на підрозділи ППО, які прикривають Суми, Дніпро, Харків, Миколаїв, Одесу та інші міста й села Півдня і Сходу України.

Нагадуємо, що українські інженери стали одними з переможців інноваційного хакатону НАТО.

Фото: телеграм-канал «Нової пошти»

Читати далі

Військо

Росіяни вигадують фейки про «самообстріли» дронами (ВІДЕО)

Опубліковано

Російська пропаганда активно штампує фейки про «самообстріли» українців дронами. Ця брехня легко заходить, адже для багатьох безпілотники залишаються чимось складним і незрозумілим. Ворожі вкиди, що нібито українські військові самі обстрілюють цивільних, неодноразово викривав виробник дронів Сергій Охотнік.

Маючи неабиякий досвід з безпілотними системами, він доводить, що всі ці історії про «самообстріли» — цілковита нісенітниця. Чому подібні фейки так грають на руку росіянам та як їх розпізнати, дивіться в новому епізоді проєкту «Мій персональний фейк».

Фото обкладинки: скриншот з відео Факти ICTV

Читати далі