Суспільство
У Житомирі побудували котельню, що працює на відходах деревообробки
У Житомирі побудували котельню майбутнього – там жителі 73-ох багатоквартирних будинків отримуватимуть тепло від нової когенераційної станції, яка працює на відходах деревообробної промисловості. Це перше комплексне рішення такого масштабу в Україні.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
«Ми хотіли у Житомирі зробити перший проєкт, бо чітко розуміємо – Україна абсолютно може відмовитися від газу, як, наприклад, відмовилися у місті Каунас, де 95% тепла у квартирах мешканців саме за рахунок таких ТЕЦ. Газ вже давно перетворився на політику і на інструмент тієї ж гібридної війни. SECO довірили нам цей проєкт, підтримали фінансово та консультаційно», – розповів міський голова.
ТЕЦ має потужність до 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. Котельня працюватиме на місцевому альтернативному виді палива – трісці деревини та інших відходах деревообробної промисловості. Використання біомаси дозволить замістити до 6,4 млн м3 природного газу в рік.
Будівництво теплоелектростанції є частиною допомоги Швейцарії у підвищення енергоефективності та енергоменеджменту. Котельня також є внеском Швейцарії в зелений перехід України та в декарбонізацію системи централізованого теплопостачання.
Читайте також: Почни з органіки. Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету
Вартість обладнання та виконаних робіт щодо реконструкції котельні складає 9 мільйонів 92 тисячі швейцарських франків, в тому числі безповоротна технічна допомога Уряду Швейцарії – 5 мільйонів 208 тисяч швейцарських франків.
Завдяки підтримці SECO міська рада підписала новий контракт з австрійською компанією на будівництво в Житомирі ще однієї ТЕЦ. У планах ще чотири таких котельні, які забезпечать 70% відходу від газу. Після цього ще один проєкт – будівництво ТЕЦ, яка працюватиме на RDF. Таким чином у Житомирі зможуть на 90-95% відмовитися від газу.
Нагадаємо, в Україні два села перейдуть на опалення воднем.
Як ми повідомляли раніше, Нафтогаз застосовує нові технології для підвищення видобутку газу на «старих» родовищах.
Фото: zt-rada.gov.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі