Суспільство
У заповіднику «Києво-Печерська лавра» запустили програму відновлення для військових
У заповіднику «Києво-Печерська лавра» розпочала діяти унікальна програма духовного відновлення культурою для військових.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Зазначається, що відтепер українські захисники зможуть зануритись у культурно-історичний простір Києво-Печерської лаври й тим самим відпочити морально та духовно після випробувань війни. Адже незламним теж потрібна підтримка.
У межах програми, військові можуть перебувати на території Заповідника від 1 до 7 днів.
Читайте також: «На одну картину можуть піти тижні». Як я створила майстерню вітражів, перетворивши хобі на бізнес
Учасникам пропонують культурно-освітні активності, духовні та релігійні практики, майстер-класи, а також екскурсії. Завдяки спілкуванню із духовенством, істориками, мистецтвознавцями, археологами, воїни можуть зрозуміти, як долати свої переживання та перетворювати їх на посттравматичне зростання.
Про програму реабілітації
Для військових капеланів пропонується 7-ми денна програма. Вона передбачає проживання у приміщеннях Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Учасники можуть брати участь в археологічних розкопках, майстер-класах з іконопису, оглядати експозиції музеїв, дослідити території Верхньої та Нижньої лаври, її печер у супроводі лекторів-екскурсоводів. Крім того, військові можуть взяти участь у богослужіннях та поспілкуватись з духовними наставниками й ченцями Лаври.
«День у Лаврі для військового» – ще один компонент програми. Групи військових (до 20 осіб) у супроводі лектора-екскурсовода протягом дня зможуть зануритись в атмосферу Києво-Печерської лаври – оглянути територію, відвідати святині, прослухати екскурсії, долучитися до активностей Заповідника.
Читайте також: Горотерапія: військових з родинами запрошують на безкоштовний похід у Карпати
Наразі вже декілька груп військових з Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни с. Циблі, який опікується реабілітацією бійців після участі у воєнних діях, взяли участь у програмі.
Нагадаємо, у Житомирі як арт-терапію відкрили ветеранську майстерню.
Також на Львівщині відкрили реабілітаційний центр імені Любомира Гузара.
Фото: mkip.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі