Суспільство
У всьому світі проходять антивоєнні протести на підтримку України
Протести проти агресії Росії в Україну пройшли у багатьох країнах світу, зокрема у Великій Британії, Франції, Іспанії, Німеччині, Туреччині, Нідерландах, Чорногорії, Кіпрі, Японії, Норвегії, Швеції, Італії, Австралії, Канаді, Австрії.
Демонстранти збиралися біля російських посольств з українськими прапорами, вигукували гасла на підтримку України та тримали банери з написом «Україна опиратиметься», «Зупинити Путіна, зупинити війну». Люди вимагають санкцій проти Росії та закликають Європу, США і весь світ діяти.
Японсько-українська солідарність
Українці, які живуть у Токіо, вийшли на вулиці, щоб протестувати проти нападу Росії на їхню рідну країну.
Турецька підтримка України
У Стамбулі протестувальники зібралися біля російського консульства, щоб висловити гнів.
Іспанська солідарність
У Мадриді мітингувальники зібралася біля російського посольства. Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що його країна «захищатиме міжнародне право і демонструватиме солідарність з населенням, яке постраждало від війни».
Мітинги в Німеччині
Відчай, страх і гнів змусили людей вийти на вулиці біля Бранденбурзьких воріт у Берліні. Багато з них бояться за друзів і близьких в Україні. Канцлер Німеччини Олаф Шольц засудив російське вторгнення.
Читайте також: Чому слід вірити в ЗСУ? Ось 7 перемог та подвигів нашої армії, якими варто пишатися
Чехи мітингують за мир
Чеські антивоєнні демонстранти зібралися на Вацлавській площі в Празі, щоб засудити вторгнення Росії. Прем’єр-міністр Петро Фіала заявив, що його країна припинила видачу віз громадянам Росії.
Протести у Росії
Протести пройшли і в понад пів сотні міст Росії. Російська поліція затримала щонайменше 1400 осіб, коли протестувальники скандували «Ні війні» та тримали плакати з антивоєнними та антипутінськими посланнями
За інформацією українського МЗС, нашу країну вже підтримали 58 держав та 6 міжнародних організацій.
Що сталося?
Близько 5 ранку у четвер, 24 лютого, російські війська завдали ударів по інфраструктурним об’єктам України. У низці українських міст прогриміли вибухи. Збройні сили України тримають оборону. Станом на 25 лютого в Україні оголосили загальну мобілізацію.
Після 19-ти годин спротиву широкомасштабному російському вторгненню українські Сили оборони ведуть організовану операцію на півдні. Неподалік Херсона механізовані підрозділи ЗС України відбили автомобільний міст та закріпилися на лівому березі Дніпра.
У напрямку Чернігова наші військові зупинили сили окупантів.
На Волині механізовані підрозділи ЗС України зайняли позиції на визначених рубежах в готовності до відбиття наступу противника.
На Слобожанщині оперативне угруповання ЗС України веде оборону в районах населених пунктів Довжанка, Харків, Охтирка, Суми.
Тривають бойові дії в південно-західній частині Чорного моря. Здійснюється оборона пунктів базування та портів Одеси, Південного, Очакова, Чорноморська.
Повітряні Сили ЗС України здійснюють відбиття повітряних ударів противника, ведуть постійну розвідку застосуванням БПЛА
Орієнтовні втрати противника: танків – більш як 30 одиниць, бойових броньованих машин – до 130 одиниць, літаків – 7, вертольотів – 6.
Фото: AP; reuters, dw.com.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі