

Суспільство
У Вінниці здали в експлуатацію муніципальний будинок з найдешевшими квартирами
У Вінниці завершилося будівництво ще одного житлового будинку за програмою «Муніципальне житло». Він розташований по вул. Маяковського, 138. Це перша із двох 10-поверхівок, які тут будуються. У цих двох будинках – по 80 квартир, з яких 122 однокімнатних та 38 двокімнатних, повідомляє пресслужба міськради.
Що це за програма?
Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що програма «Муніципальне житло» діє у місті вже 11 років. За ці роки 775 сімей змогли покращити свої житлові умови завдяки муніципальній програмі. Квадратні метри у таких будинках залишаються найдешевшими у місті. Зокрема, вартість 1 м2 у зданому новозбудованому муніципальному будинку по вул. Маяковського склала 10 930 грн, у другому будинку, що ще будується, – 12 000 грн/м2 .
Хто отримав житло
Як зазначили у міськраді, переважну більшість складають працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств, учасники бойових дій та внутрішньо переміщені особи, молодь.
Одним із власників квартир став старший лейтенант 2-го пожежно-рятувального загону Сочнєв Артур.
«Власне житло я чекаю другий рік. Живу у цьому районі з батьками. Вони мені власне й допомогли купити квартиру. Почув про програму «Муніципальне житло», що тут якісно будують і найдешевші квадратні метри у Вінниці. Уже знаю, що буде в якій кімнаті, планую збільшити кухню. З балкона відкривається чудовий краєвид на місто», – поділився своїми враженнями Артур Сочнєв.
Скористався участю у муніципальній програмі і лікар-хірург лікарні швидкої медичної Віталій Суворик. Довго підходив до вибору майбутнього житла, але зупинився саме на пропозиції від міста. Поки родини у Віталія немає, але зазначає, що, коли є власна оселя, уже можна будувати плани на майбутнє.

Довідково
Всього за період дії програми «Муніципального житла» введено в експлуатацію 9 житлових будинків:
- вул.Келецька,128,а (І об’єкт Програми);
- вул. Смірнова – I пров.Український,23/6 (ІІ об’єкт Програми);
- пров. Щорса,18а (ІІІ об’єкт Програми);
- група з 3-х житлових будинків на вул.Чехова,9а-в (ІV об’єкт Програми);
- два пускових комплекси на вул. П. Запорожця,4 (V об’єкт Програми);
- вул. Маяковського, 138, І черга (VI об’єкт Програми).
Суспільство

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.
Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».
Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.
«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.
Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)
Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:
«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».
На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.
Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»
Суспільство

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Унікальні дослідження науковців
Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:
- вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
- вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
- вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.
Повернення додому
Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.
«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.






Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.
Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ