Суспільство
У Вінниці ввели систему онлайн-контролю послуг лікарів
Відвідувачі центрів первинної медико-санітарної допомоги у Вінниці отримали можливість залишати свій відгук через онлайн сервіс Revizion про якість надання медичної допомоги сімейними лікарями. Про це повідомляється на сайті міськради.
20 червня відбулася презентація сервісу Revizion у актовій залі Центру первинної медико-санітарної допомоги №2. Система збирає та групує оцінки споживачів послуг – після цього керівники закладів аналізують цю інформацію і займаються вирішенням проблемних ситуацій. Також є можливість сформувати рейтинг медзакладу чи лікаря. Впродовж тестового місяця прийшло понад 80 відгуків.

“Цей проект допоможе налагодити більш якісний зв’язок з пацієнтами, оцінити роботу лікарів, моніторити ситуацію та оперативно реагувати. Наразі сервіс працює у тестовому режимі, і ним вже скористалось 80 вінничан”, – зазначила заступник міського голови Галина Якубович.
Читайте також: Коли відкриють новий корпус сучасного кардіоцентру у Вінниці?
Про нові можливості зворотного зв’язку у закладах охорони здоров’я розповів засновник і директор всеукраїнського сервісу незалежного оцінювання Revizion в Україні Сергій Шапіренко.
«Наша глобальна місія – зробити сервіс в Україні кращим і створити міст між клієнтом і бізнесом або державним сектором, щоб думки кожного були почуті. Щоб інформація була направлена безпосередньо до тієї людини, яка може прийняти рішення та вплинути на ситуацію. Щодо того, як працює сервіс, то потрібно лише відсканувати QR-код, який розміщений на кабінетах лікарів та безпосередньо в самому центрі первинної медико-санітарної допомоги. Після цього пацієнт одразу потрапляє на сторінку оцінювання, де не потрібно жодної реєстрації, і ставить оцінку по певних параметрах, також може залишити свій відгук або коментар. Ця оцінка відразу потрапляє на електронну пошту головного лікаря. Якщо пацієнт обирає режим «анонімно», то для перегляду буде доступним лише текст відгуку без контактів пацієнта. Це для того, щоб у майбутньому не було упередженого ставлення. Підключення та використання сервісу для комунальних закладів є безкоштовним, адже ми вирішили, що він має нести соціальну місію та користь», – каже Сергій Шапіренко.
Отож, серед переваг сервісу – миттєвий зворотній зв’язок від пацієнтів до головних лікарів, зручність у використанні завдяки системі QR-кодів. Для оцінки якості медицини інформативними будуть такі критерії, як якість обслуговування, відповідальність медичного персоналу та загальна оцінка. Дані сервісу будуть ефективними в якості індикатора для покращення роботи медичного закладу.
Суспільство

Зооволонтер Роберт Саргсян виявив дику косулю, яка, ймовірно, постраждала внаслідок ДТП. Аби врятувати її, він звернувся до фахівців КП «Центр поводження з тваринами».
Про це повідомили в КП «Центр поводження з тваринами».
Команда ветеринарів швидко провела огляд і рентген-дослідження. У тварини виявили перелам задньої ноги. Через вагу косулі проведення остеосинтезу було неможливим, тому лікарі були змушені ампутувати кінцівку.
«Зараз лісова красуня знаходиться під наглядом та отримує допомогу. Вона буде жити у людини, що займається реабілітацією представників сімейства оленевих. В умовах вільного життя косулі буде складно вижити без ноги, тому тепер вона буде жити під опікою людини»‚ — написали в центрі.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)


Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка КП «Центр поводження з тваринами»
Суспільство

Аналітичний проєкт Deep State та платформа «Культурні Сили» презентували інтерактивну мапу визволення Криму у 1918 році. На ній можна слідкувати за перемогами війська УНР під проводом Петра Болбочана.
Про це повідомили в «Культурних Силах».
Ідея проєкту
«На сторінках української історії є багато видатних подій та людей. Про них необхідно пам’ятати та передавати наступним поколінням, щоб вони зростали на усвідомленні того, ким вони є. В усі часи шукали креативний підхід, щоб показати ці всі події з цікавої сторони та привернути як можна більше уваги, тож сподіваємося, цей проєкт внесе різноманіття та інтерес до однієї з найвидатніших операцій української армії — походу на Крим під керівництвом Петра Болбочана, щоб пишатися і насолоджуватися міццю і силою наших військових», — розповів співзасновник Deep State Роман Погорілий.
Мапа дозволяє користувачам щоденно відстежувати хід визвольного походу Запорізького корпусу. Вона містить архівні документи, мапи та посилання на першоджерела.
Завдяки ініціативі кожен може зануритися в хроніку подій квітня 1918 року, коли українські війська спільно з кайзерівською армією та кримськотатарськими повстанцями звільняли півострів.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)
Історик Сергій Громенко додає:
«У Феодосії та Керчі, очікуючи українські війська, місцеве населення виходило на вулиці з прапорами та портретами Тараса Шевченка. А у Севастополі була сильна українська громада і там теж чекали на українців, і саме тому 29 квітня 1918 року там відбулося підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту».
Про Петра Болбочана
Ключовою постаттю операції став Петро Болбочан — один з найуспішніших командирів армії УНР. Його військовий геній проявився у Кримському поході, коли за лічені дні Запорізький корпус звільнив півострів від більшовицьких військ. Однак політичні рішення тогочасного уряду зупинили подальше приєднання Криму до УНР.
«Ми маємо пам’ятати не тільки подвиг героїв Крут, але й те, що та війна — перша радянсько-українська — закінчилась перемогою України, створенням санітарних зон на Курщині та Вороніжчині, підняттям українських стягів над Білгородом, Таганрогом і Ростовом», — розповів кандидат історичних наук Іван Дерейко.
Довідка
Мапа Deep State — це візуальний інструмент, що фіксує динаміку бойових дій в Україні майже в реальному часі. Її регулярно оновлюють на базі відкритих джерел, OSINT-аналітики та верифікованих даних. Вона вирізняється високою точністю, через що ресурс здобув довіру журналістів, дослідників і фахівців з безпеки.
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що Сили оборони зірвали масований штурм росіян на Запорізькому напрямку (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт DeepState
Суспільство

Єнс із Данії, якому 11 років, завершив свою благодійну ініціативу й зібрав понад вісім тисяч доларів на підтримку українських дітей, які втратили домівки через війну. Хлопчик виготовляв і продавав великодніх курчат із бісеру.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Ідея допомоги з’явилася не вперше: торік Єнс зібрав 28 тисяч данських крон, а цьогоріч у березні він уже збирав понад 12 тисячі крон. Тоді частину цієї суми подвоїла благодійна організація KOLO Nordic.
Наразі на зібрані вісім тисяч доларів Єнс планує придбати шкільні рюкзаки для українських дітей.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото: Юлія Свириденко в Х