Суспільство
У Вінниці відремонтували відділення пологового будинку (ФОТО)
У вінницькому пологовому будинку №1 відремонтували відділення, де раніше приймали хворих на COVID-19.
Про це повідомив на фейсбук-сторінці міський голова Вінниці Сергій Моргунов.
У приміщенні з′явилася нова операційна, бокс інтенсивної терапії та затишні палати для матусь.
«Тепер після капітального ремонту про майбутніх мам і їхніх малят дбатимуть у комфортних та сучасних умовах», – йдеться в дописі.
Було оновлено також комунікації, обладнання та інвентар. На першому поверсі облаштували три пологові зали з ліжками-трансформерами, кардіомоніторами, дихальними апаратами для новонароджених.
Повністю змінили інтер’єр у палатах, які також мають власні санвузли. Відвели приміщення під зону очікування, де породіллі можуть спілкуватися з відвідувачами.
Дивіться відео: Переселенка з Донеччини відновила зір завдяки львівським медикам
Окрім того, облаштували окрему палату інтенсивної терапії, а також операційну, яку оснастили необхідною апаратурою для допомоги і мамі, і дитині. Загалом відділення розраховане на 15 ліжок.
Ремонт було зроблено за рахунок коштів, які заклад заощадив завдяки муніципальній підтримці з бюджету громади.
Нагадаємо, на Миколаївщині працюватиме мобільний шпиталь із Нідерландів.
Як ми повідомляли раніше, Черкащина отримала 20 «швидких» для екстреної меддопомоги.
Фото: facebook.com/SAMorgunov.
Суспільство
1 липня 2022 року відбулася важлива для українців подія у гастрономічній сфері. Що сталося в цей день?
1 липня 2022 року ЮНЕСКО внесла український борщ до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони.
5 березня 1953 року у Вашингтоні ресторан «1203» пригощав усіх охочих безкоштовним борщем. Таку акцію придумав власник закладу Боб Зайдель, аби на честь певної події привернути до нього увагу та відвідувачів. З якої нагоди це сталося?
Усі охочі могли скуштувати безкоштовний борщ у ресторані на честь смерті Сталіна. В той день на вікні закладу висіла табличка з написом: «Ресторан "1203" запрошує вас насолодитися безкоштовним борщем з нагоди смерті Сталіна», а місцеві журналісти прорекламували ідею.
В одному з міст України у 2021 першому році відкрили перший і поки єдиний в Україні пам’ятник борщу — це стіл із сірого граніту, на якому стоять казан і миска, а поряд лежить сувій з рецептом страви. Де розташований цей пам'ятник?
Пам’ятник борщу відкрили 1 серпня 2021 року в Коростишеві, що на Житомирщині
Цьогоріч у травні шеф-кухар Микола Ільїн та гості супермаркету «Сільпо» встановили новий національний рекорд. Що це за рекорд?
Шеф-кухар і відвідувачі супермаркету приготували мікроборщик на дві чайні ложки, який мав об’єм усього 7 мілілітрів.
Цьогоріч видання The New York Times опублікувало рецепт борщу українки Ольги Куцеріді. Який незвичний інгредієнт є в цьому рецепті?
Ольга Куцеріді родом з Маріуполя, але вже 15 років живе в Америці. Видання опублікувало рецепт рибного борщу матері Ольги, в якому, крім звичних складників, є шпроти в томатному соусі.
У якому українському регіоні до борщу додають чорнослив, який перед додаванням до страви варять з цукром?
В'ялений чорнослив є одним з інгредієнтів традиційного волинського борщу.
У якому з творів української літератури є такі згадки про борщ: «Не поцурайтесь хліба-солі. Борщу скоштуйте, галушок», «Був борщ до шпундрів з буряками, а в юшці потрух з галушками, потім до соку каплуни…»?
Це рядки з першого твору новітньої української літератури — «Енеїди» Івана Котляревського, яка вийшла друком ще в 1798 році.
У 1913 році вийшла одна з перших кулінарних книг українською мовою, в якій був записаний рецепт гетьманського борщу. Відгадайте, який інгредієнт додавали в цей борщ перед тим, як заправити його сметаною?
У 1913 році вийшла друком перша кулінарна книга Зіновії Клиновецької. Рецепт гетьманського борщу відрізнявся тим, що там одним зі складників були свіжі чи консервовані баклажани.
Поділіться своїми результатами:
Коментарі