Суспільство
У Вінниці під час екопробіжки зібрали понад 1000 кг сміття
У Вінниці влаштували масову екопробіжку із прибиранням сміття, передає Моя Вінниця.
“Плогінг по-вінницьки”
Під час пробіжки зібрали майже 2 тисячі скляних та пластикових пляшок, а також 600 кг відходів, які не підлягають переробці!
Ініціаторами екологічної акції “Плогінг по-вінницьки”, яка відбулася 3 серпня, стали учасники спортивного клубу “Вінницькі Вовки”.
“Сьогодні плогінг вже досить поширене явище у країнах Європи, тож ми захотіли організувати щось подібне й у Вінниці. Зараз у нас міжсезоння, ігор немає, і ми подумали, чому б не зробити щось корисне та приємне для нашого міста і нас самих”, – пояснює організатор екопробіжки, віце-президент СК “Вінницькі Вовки” Євген Хомин.
Читайте також: Худнути з допомогою сміття: як переселенка впроваджує новий екологічний тренд
Приєдналося більше сотні громадян
На заклик відгукнулось більше сотні екосвідомих громадян, 84 з яких власноручно за кілька годин вдалось прибрати парк “Бригантина”, територію набережної та частину пляжу “Хімік”, посортувати і здати зібрану вторсировину на переробку.
Загалом кожен учасник “Плогінгу по-вінницькі” зібрав 12,3 кг сміття, на переробку було здано 1006 скляних пляшок, 936 ПЕТ-пляшок та 108 бляшанок, а 600 кг сміття, яке не підлягає переробці, вивезли на полігон.
Вінничан навчали сортуванню вторсировини
Активісти із вінницької сортувальної станції “Eco Hope” розповіли, як правильно збирати сміття для вторинної переробки. Місцева компанія “PRO service” забезпечила учасників сміттєвими пакетами, рукавичками та серветками.
Після екопробіжки організатори влаштували спортивні розваги та смачний пікнік, продукти для якого безкоштовно надав супермаркет “Грош”.
Читайте також: Українська дизайнерка пропонує подарунки свого бренду за прибирання сміття на вулицях
Кошти, отримані за здачу відходів, організатори акції передадуть в одну з місцевих шкіл, де заплановано відкриття сортувальної станції.
Що таке плогінг?
Плогінг – це новий вид спорту: бігуни під час ранкової пробіжки або прогулянки збирають побутові відходи, досягаючи таким чином одразу двох цілей – підтримують гарну фізичну форму та чистоту рідного міста.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі