Суспільство
У Вінниці «ожили» втрачені архітектурні пам’ятки
У Вінниці п’ять втрачених архітектурних та оборонних пам’яток, які раніше прикрашали місто та відігравали важливу роль у його житті, тепер можна побачити на інформаційних стендах поряд із місцями, де ці споруди були розташовані.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці департаменту маркетингу міста та туризму в місті Вінниця.
Візуалізацію розробили у рамках проєкту «Вінниця – РЕ:конструкція минулого». Це стало можливим завдяки створенню аксонометричних проєкцій (наочні зображення просторових форм методом паралельного проєктування) та відеопрезентацій.
Про пам’ятки
Відтворено такі об’єкти:
- Вінницький замок на Замковій горі (за ілюстрацією 1552 р.);
- Оборонні споруди історико-архітектурного комплексу «Вінницькі Мури»;
- Фрагмент лінії забудови Миколаївського проспекту (вул. Соборна);
- Будівля «Народного Дому» (пл. Героїв Чорнобиля);
- Вознесенський храм на Замості (пл. Перемоги).
Про проєкт
Проєкт «Вінниця – РЕ:конструкція минулого» реалізовано громадською організацією «Креативний Простір/ Creative Space» у партнерстві із Музеєм Вінниці та Державним архом Вінниччини.
Читайте також: Чи все ви знаєте про Івана Мазепу? Вийшов другий ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих»
На думку авторів ідеї, рівень самоідентифікації міської громади зростає. Невід’ємними компонентами міського розвитку став інтерес до культурної спадщини та історичного минулого Вінниці, зокрема відображених в архітектурі. Тому проєкт спрямований на дослідження історичного та сучасного ландшафтів місцевого середовища.
Фінансування ініціативи здійснювалося в рамках «Програми надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства на реалізацію соціально-культурних проєктів на території Вінницької міської територіальної громади».
Екскурсії по місцях візуалізації
Щоб познайомити вінничан та гостей з історією втрачених об’єктів міста і дати можливість більше дізнатися про проєкт, представники Музею Вінниці навесні проведуть екскурсії по місцях, де розташували стенди з візуалізацією споруд минулого. Анонси з’являтимуться у березні на сторінках Музей Вінниці, а також культурному порталі VinCulture Code і сторінці Департамент маркетингу міста та туризму у фейсбуці.
Нагадаємо, український палац і скульптурні композиції увійшли до об’єктів європейської спадщини, що перебувають під загрозою зникнення.
Як ми повідомляли раніше, у замку Паланок на Закарпатті відкрили справжню кузню.
Фото: facebook.com/vinnmarketingtourism.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі