Суспільство
У Вінниці облаштовують понад 2 кілометри велодоріжки (ФОТО)
У Вінниці на вул. Стрілецькій, вул. Київська до вул. Замостянська, почали облаштовувати велосмугу на проїжджій частині. На ділянці дороги нанесуть відповідну розмітку та встановлять дорожні знаки. Звуження проїжджої частини сприятиме інтуїтивному зниженню швидкості водіями автівок, а велосипедисти зможуть безпечно доїжджати з Київської на Замостя. Про це повідомили у міськраді.
За рахунок проїзної частини
Як зазначив архітектор Агенції просторового розвитку Максим Кравчук створення велосмуг за рахунок проїзної частини активно використовується в розвинених країнах, зокрема у Німеччині. Такий варіант не вимагає значних коштів, простий в реалізації, хоча і може бути застосований лише на вулицях з низькою інтенсивністю автомобільного руху.
«Вул. Стрілецька пов’язує північну частину Замостя з вул. Київська та центром міста, тому вона порівняно активно використовується велосипедистами, хоча і не забезпечена велоінфраструктурою. По вул. Стрілецька смуги руху мають надлишкову ширину – по 4,5 м, що не відповідає сучасним державним нормам. Це дає можливість відокремити на проїжджій частині велосипедні смуги та привести ширину смуг руху автомобілів у відповідність до нормативів. Менша ширина смуг стимулюватиме водіїв рухатися обережніше, а поява розмітки впорядкує велорух. Це підвищить безпеку для всіх учасників руху», – додав Максим Кравчук.
Читайте також: Для велосипедистів у Житомирі звузять ліву смугу і обмежать швидкість автівок
Як зміниться вулиця?
Головний спеціаліст відділу транспорту та зв’язку департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Андрій Сорокін пояснив, що на вул. Стрілецька на відрізку від вул. Київська до вул. Замостянська звузять смуги руху для автівок до 3 метрів у кожному напрямку.
«Будуть створені велосмуги по 1,5 м, які з’єднають вул. Київську та вул. Замостянську. З непарної сторони вулиці будуть облаштовані паркомісця для автомобілів. Відповідно до нової організації дорожнього руху будуть встановлені дорожні знаки», – каже Андрій Сорокін.
Фото: zak-kor.net, vmr.gov.ua
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі