Суспільство
У Вінниці на місці хутряної фабрики вирощують креветок
У Жмеринці Вінницької області в приміщенні колишньої хутряної фабрики запустили виробництво королівських креветок. Про це повідомляє видання Вінниця.info.
На переобладнання старої фабрики знадобилося два роки. До цього приміщення 10 років пустувало, фактично від нього лишилися тільки стіни.
Як працює креветкова фабрика?
У триповерховій будівлі встановили та заповнюють водою резервуари. На першому ярусі вже запустили мальків. Годують креветок спеціальним кормом. За місяць харчування мальки виростають до 12 см.
Читайте також: Іспанець вирощує під Броварами салат для усіх українських Макдоналдзів
У акваріумах уже 180 тис. мальків. На фермі слідкують, аби дотримувався температурний режим води (29-30 градусів) та повітря в приміщенні (33-34 градуси). Також лаборанти контролюють вміст у воді солі, амонію, її кислотність та жорсткість.
Де продаватимуть продукцію?
Продаватимуть делікатес як на український ринок, так і в Європу. На повну потужність креветкова фабрика планує вийти за півроку. Загалом на креветкове виробництво планують залучити 35 працівників. При цьому всі процеси будуть максимально автоматизовані.
За даними Держстату, щороку українці споживають приблизно 2 тис. т цих ракоподібних. Переважно – імпортного походження.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Володимир Кальчук
начальник відділу земельних ресурсів та екології Черняхівської селищної територіальної громади
Змалку звик до роботи на землі
Не покинув власну землю в тяжкі часи
Дехто зі знайомих покинув землю, бо не знав, що буде далі. Але ми дуже вболівали за свою справу і, попри труднощі, продовжили обробляти поля. Цьогоріч урожай був набагато кращий за попередні роки, тому земля нам віддячила.
Тепер усі дані про землю зібрали в єдиному реєстрі
Аби з кожного клаптика землі був прибуток у бюджеті
Моя робота є важливою для громади, бо земля — це багатство України. Мені боляче дивитися на поля, які пустують чи заросли, які не використовуються за призначенням.
Коментарі
Суспільство
Укрпошта випустила нову марку під назвою «Лист Святому Миколаю» й відкрила Різдвяну поштову резиденцію.
Про це повідомляють на сайті компанії.
Про марку
Автор ілюстрації — український художник й ілюстратор Кость Лавро. На ній зображений хлопчик, який пише лист до Святого Миколая.
Придбати поштовий набір можна у відділеннях Укрпошти, філателістичних крамницях і в поштовому маркеті за посиланням. Крім того, під час відкриття Різдвяної поштової резиденції відбулося спецпогашення марки.
Різдвяна поштова резиденція приймає листи дітей святому Миколаю до 25 грудня. Також можна отримати відповідь від святого Миколая.
Читати також: Укрпошта зібрала 3,7 млн грн за благодійну марку, присвячену ГУР
Як надіслати лист
Надсилати листи можна на відділення № 01001 у Києві за адресою вулиця Хрещатик, 22. Щоб лист не загубився, його потрібно зареєструвати за посиланням. Пропонують клеїти поштову марку «Лист Святому Миколаю». Діти, які надішлють цікаві листи, зможуть отримати подарунки.
Фото: Укрпошта.
Коментарі