

Економіка і бізнес
У вільному доступі з’явилась уся митна статистика щодо товарообігу та платежів
Нова митниця відкрила статистичні дані про товарообіг: відтепер обсяги імпорту та експорту України з будь-якою країною та по будь-якому товару у відкритому доступі на порталі https://bi.customs.gov.ua
Які дані відкрили:
Як повідомили у відомстві, Держмитслужба запустила в тестову експлуатацію 9 нових розділів інтерактивного порталу аналітики. Крім розділу скарг, на якому відтестували технічні аспекти у роботі з веб-сайтом, тут можна знайти дані про:
- товарообіг за 2018 – І квартал 2020 рр. із подальшим оновленням: імпорт, експорт, сальдо;
- обсяги оподатковуваного імпорту по кожній групі товарів та з будь-якою країною;
- надходження до держбюджету від Митниці у розрізі: мито, акциз, ПДВ;
- податкове навантаження на $1 по кожній позиції товарів (до 4-го знаку коду УКТ ЗЕД);
- які товари Україна імпортує та експортує у розрізі: регіон, країна, країна-походження, митниця;
- рейтинги у вигляді ТОП-5 позицій товарів, які Україна найбільше/найменше експортує/імпортує або ТОП-5 позицій товарів, за якими маємо найбільше від’ємне/позитивне торговельне сальдо; ТОП-5 країн, які сплатили найбільше/найменше мито при імпорті товарів в Україну тощо;
- митну вартість одиниці товару (мінімальна, середня та максимальна) як-от авта, ввезеного з будь-якої країни, надходження від імпорту за одиницю товару тощо.
Таким чином, уся митна статистика щодо товарообігу та платежів — тепер у вільному доступі.
Читайте також: Нова митниця почала стежити онлайн за переміщенням морських вантажів
Як користуватись порталом?
Подивіться 13-хвилинну відеоінструкцію, яка навчить вас користуватись інтерактивним порталом аналітики Митниці. Обіцяють, що детальніші відеоогляди до кожного із 9-ти розділів будуть невдовзі записані.
В найближчій перспективі відкриються дані по товарах до 10-го знаку коду УКТ ЗЕД (зараз до 4-го знаку), та буде можливість переглядати показники у гривні (наразі лише у доларах США).
Через високий інтерес до даних та ймовірно велику кількість одночасних заходів на сайт, можливі тимчасові проблеми із доступом до сервісу. Нова митниця працює над посиленням серверних потужностей Держмитслужби. Якщо у вас є пропозиції або запитання до роботи сервісу, надсилайте їх на [email protected].Проєкт став можливим завдяки підтримці Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay