Суспільство
У центрі Львова на місці руїн з’явиться музей
У Львові з’явиться новий громадський простір. Під музей облаштують підвальну частину будівлі на площі Міцкевича, 9. Музифікують виявлені залишки «Високого муру» і фрагменти мощення дороги, а в наземній частині зведуть готель. Про це повідомляє zaxid.net.
Як зазначається, будівництво може розпочатися вже до кінця поточного року. Такий громадський простір збільшить туристичну привабливість площі. Адже кожний охочий зможе потрапити всередину й ознайомитися з експонатами.
«Перлиною нашого готелю буде саме «музей», мешканці і гості нашого міста зможуть побачити залишки першої лінії фортифікацій середньовічного Львова – Високого муру, будівництво якого розпочали ще у XIV ст. та фрагменти міської дороги, що йшла повз нього», — зазначив директор компанії-забудовника «Центр розвитку нерухомості» Євген Зінов’єв.
Як виглядатиме будівля?
За словами директора, нова будівля має збалансувати площу Міцкевича, поверховість низки будівель якої з часом змінилася, наклавши свій відбиток і на пропорції.
«Наразі доопрацьовуються деталі дизайну фасадної частини, обговорюється колір забудови. Щодо передостаннього, є дві думки, які не впливають технічно на саму забудову, її висотність», – додав Євген Зінов’єв.
Читайте також: На Черкащині створять музей історії українського війська
Як пише видання, у лютому поточного року виконавчий комітет Львівської міської ради видав містобудівні умови і обмеження (МУО) на будівництво готелю забудовнику. Готель матиме 7 поверхів, на даху будуть розміщені вентиляційне та інше технічне обладнання, загальна висота яких не перевищуватиме 25 метрів. За попередньою інформацією оператором готелю має бути відома міжнародна мережа Sofitel, що базується в Парижі.
Що відомо про забудовника?
За даними бізнес-платформи YouControl, ТзОВ «Центр розвитку нерухомості» входить в Універсальну інвестиційну групу відомого бізнесмена Віталія Антонова. Ключові компанії цієї групи – це ПАТ «Концерн Галнафтогаз» — мережа заправних комплексів «ОККО» та ПАТ «Концерн Хлібпром» — один з найбільших виробників хліба в Україні.
Будинок №9 на площі Міцкевича спорудили у 1839 році за проєктом архітектора Вільгельма Шмідта. У 1991 році пожежа знищила будинок №10 на площі Міцкевича і вплинула на сусідній будинок, де стався обвал. Тому в 1997 році будинок №9 був розібраний.
Фото: zaxid.net
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі