Суспільство
У центрі Києва з’явиться Мистецька алея: що там покажуть
У Києві з’явиться Мистецька алея. Цьогоріч на вулиці Бориса Грінченка, а саме на площі стіни створять 10 арт-об’єктів, інформує Вечірній Київ.
Яка мета проєкту?
Мета проєкту – відродження культурної пам’яті вулиці й розвиток сучасного українського мистецтва у публічному просторі. Ініціатори – ГО Простір 500 у співпраці з Українським інститутом та Українським інститутом книги. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
“В сучасних українських містах не вистачає публічних просторів. І цей проект має на меті створення такого простору для відпочинку і зміни фокусу, відновлення. В рамках проєкту запланована трансформація скверу, побудова багатофункціонального майданчику для лекцій та музичних подій та розміщення 10 мистецьких творів на підпірній стінці, на що ініціаторів надихнув стріт арт у Вільнюсі, – коментує Дар’я Кольцова, кураторка візуальної частини проєкту.
Чому вулиця Грінченка?
Вулиця Бориса Грінченка знаходиться в центрі Старого Києва. Вона пролягає від Майдану Незалежності до вулиці Прорізної та пов’язує різні культурні маршрути декількох поколінь. До Другої світової війни тут існував так званий Музичний провулок, на якому знаходилась перша музична школа, консерваторія та музичне училище, збудовані за проєктом Йосипа Каракіса, а також музичні кав’ярні, у яких вирувало мистецьке життя.
Читайте також: Неподалік Львова відкрили перший в Україні публічний парк сучасної скульптури (ФОТО)
Сьогодні зовсім поряд на сусідніх вулицях Прорізна та Пушкінська знаходиться легендарний кнайп-клуб «Купідон» («останній притулок української інтелігенції», як стверджує гасло закладу), книгарні Видавництва Старого Лева, «Моя книжкова полиця», «Молодий театр» і пам’ятник Лесю Курбасу. Неподалік — Видавництво «Основи», по той бік Хрещатику видавництво «Родовід».
Поряд знаходиться Будинок Архітектора, який останні декілька років є місцем проведення концертів класичної та джазової музики, літературних вечорів. Сам Борис Грінченко – був відомим письменником, перекладачем, громадським діячем, він – автор першого словника української мови.
Про які арт-об’єкти йдеться?
Вулиця Бориса Грінченка об’єднала музичний та літературний контексти міста, серед яких спеціально створеними для проєкту експертними радами було обрано 10 тем для 10 мистецьких арт-об’єктів:
▪️ Українська хорова школа (Олександр Кошиць, Микола Леонтович, Українська республіканська капела)
▪️ Український модернізм та Борис Лятошинський
▪️ Музика кіно та Вадим Храпачов
▪️ Українська джазова школа та Володимир Симоненко
▪️ Автентичний фольклор – ансамбль ДРЕВО
▪️ 4 обличчя Оксани Забужко
▪️ Аттила Могильний: дорослий та дитячий погляди на Київ
▪️ Три життя Юрка Покальчука
▪️ Соломія Павличко: дослідниця модернізму, феміністка, видавчиня
▪️ «Ікс» Києвів Олеся Ульяненка
Фото: vechirniy.kyiv.ua
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі