Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Тернополі запускають запис дітей до школи на основі технології Blockchain

Опубліковано

Міська рада Тернополя запускає сервіс для запису дітей до школи на основі технології Blockchain. Про це повідомляється на сайті муніципалітету.

Що це за система?

Зазначається, що з 1 березня 2020 року у Тернополі розпочинають роботу онлайн-сервіси запису дітей у школи та в позашкільні навчальні заклади (гуртки, секції, на відділи музичних та художніх шкіл, у ДЮСШ тощо).

Працюватиме електронна реєстрація для запису дітей до цих установ на основі технології Blockchain, яка унеможливлює зміни чи видалення черг. Тож сервіс дасть можливість тернополянам прозоро користуватися правом черги на зарахування у вибрану освітню установу.

Читайте також: Електронний учнівський квиток у Києві: як працюватиме і скільки коштуватиме батькам

Як розповідає міський голова Сергій Надал, запуск нових сервісів у Тернополі – це послідовна робота міської ради в рамках Концепції електронного урядування.

«Це лише один з послідовних кроків до перетворення Тернополя на Smart City, – зазначає очільник Тернополя. – Наразі до системи вже підключені усі школи нашої громади, а також 13 закладів зі сфери мистецтва, спорту та тих установ, які підпорядковані управлінню освіти і науки. Серед переваг нової системи – це незмінність внесених даних, прозорість і відкритість у прийнятті рішень на зарахування в освітні установи. Також це зручно для батьків, адже подати заявку на зарахування дитини в заклад батьки можуть самостійно з дому у будь-який час».

Як буде працювати система для зарахування у 1-ий клас шкіл?

1.     Один із батьків реєструється на порталі https://school.bloqly.com/#;

2.     Вносить дані дитини, обирає школу за місцем проживання;

3.     Впродовж 10-ти робочих днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;

4.     Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування.

Електронна реєстрація у перші класи відбувається з 1 березня по 29 травня 2020 року.

Право на першочергове зарахування мають:

  • Діти, місце проживання яких закріплене за територією обслуговування;
  • Діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за наявності);
  • Діти працівників цього закладу освіти;
  • Діти, які є братами та/або сестрами учнів цього закладу.

За наявності вільних місць до 15 червня зараховуються інші діти, які зареєстровані на території громади, відповідно до черги. Уже після 15 червня на вільні місця відбувається зарахування дітей з інших населених пунктів.

Аналогічно система працює для зарахування дітей у позашкільні заклади:

1.     Один із батьків реєструється на порталі  https://gurtok.bloqly.com/#/;

2.     Вносить дані дитини, обирає бажані установи та напрямки;

3.     Впродовж 15-ти днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування (у окремих випадках – 5 робочих днів);

4.     Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування. У ті установи, де потрібно здавати вступний іспит, рішення про зарахування/незарахування надходить після проходження іспиту.

Що таке блокчейн?

Блокчейн походить від англ. blockchain (block chain), що дослівно означає “ланцюжок блоків”. Іншими словами – це база даних, яка зберігається одночасно на безлічі комп’ютерів. Нові блоки в цій базі-ланцюжку створюються постійно.

Кожен новостворений блок містить групу впорядкованих записів (транзакцій), що накопичилися за останній час, а також заголовок. Коли блок сформований, він перевіряється іншими учасниками мережі і потім, якщо всі згодні, під’єднується до кінця ланцюжка. Як тільки це сталося, внести в нього зміни вже неможливо.

Крім нової інформації, блок також зберігає в зашифрованому вигляді дані про попередні блоки. А база автоматично оновлюється на всіх підключених до системи комп’ютерах.

Технології

Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Опубліковано

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та громадська організація “Вікімедіа Україна” уклали меморандум про співпрацю, щоб бібліотекарі могли активно доповнювати матеріали на “Вікіпедії” у рамках підвищення своєї кваліфікації.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Про угоду

Олег Сербін, директор бібліотеки імені Ярослава Мудрого, повідомив, що після укладення меморандуму певна кількість бібліотекарів планує отримати навички використання “Вікіпедії”. Пізніше вони передадуть ці знання своїм колегам.

Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють «Вікіпедію», а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати й поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу”, – наголошує він.

Читати також: “Репортери без кордонів”: як медійникам отримати генератори та павербанки

Статистика

Станом на зараз в Україні функціонують 13 тисяч бібліотек. Очікується, що така співпраця збільшить кількість матеріалів на “Вікіпедії”, а також підвищить обізнаність бібліотекарів.

Представник ГО “Вікімедіа Україна” Юрій Пероганич розповів, що Україна, за результатами березня 2024-го, на 10 місці у світі за створенням нових статей у “Вікіпедії”. В березні додали 4800 статей. Загалом українська “Вікіпедія” — на 14 місці за кількістю статей у світі, за розміром бази даних посідає 12 сходинку.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Фото: бібліотека Ярослава Мудрого

Читати далі

Технології

В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Опубліковано

Полковник Вадим Сухаревський, заступник головнокомандувача Збройних сил України, зазначив, що безпека українських військових є пріоритетом, тому військові частини вже почали використовувати роботизовані системи та дрони на рівні окремих батальйонів.

Про це йшлося під час першого щорічного Міжнародного академічного форуму “Воєнні інновації в сучасних війнах”, який відбувся у Києві під патронатом головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, повідомляє Міністерство оборони України.

Про форум

У панельній дискусії, присвяченій темі “Війна дронів: еволюція сучасних трендів”, взяли участь високопосадові особи українського військового відомства та представники виробників безпілотників з України та інших країн.

Заступниця Міністра оборони з питань цифрових трансформацій, цифрового розвитку та цифровізації, Катерина Черногоренко, наголосила на важливості співпраці між військовими, розробниками та підприємствами з метою забезпечення технологічної переваги української армії.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Черногоренко зазначила, що у межах Коаліції дронів українська армія співпрацює з партнерами для тестування нових розробок на полі бою та обміну досвідом. Її слова підкреслюють, що участь в таких ініціативах не лише сприяє безпеці України, а й сприяє загальному розвитку оборонної індустрії у світі.

На дискусії також виступив заступник Головнокомандувача Збройних сил України, полковник Вадим Сухаревський. Він підкреслив, що головний пріоритет – це збереження життів військових, навіть за рахунок використання роботизованих систем та дронів. Сухаревський підкреслив, що вже на рівні окремих батальйонів військові почали впроваджувати такі технології з метою підвищення ефективності та безпеки військових операцій.

Нагадаємо, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Також ми повідомляли, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

 Фото: сторінка головнокомандувача ЗСУ в Facebook.

Читати далі

Технології

Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Опубліковано

Більшість з українських новобудов потрапили до судових процесів, пов’язаних із земельними ділянками. Щоб громадяни могли самостійно перевірити законність будівель і уникнути проблем при покупці житла, команда Opendatabot запустила новий безкоштовний проект під назвою “Опендатабот. Корупційні ризики новобудов”.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про сервіс

Щоб інформація про новобудови залишалася завжди актуальною, Opendatabot збирає та аналізує відкриті дані з:

  • Реєстру будівельної діяльності;
  • Єдиного державного реєстру судових рішень;
  • Державного земельного кадастру;
  • Єдиного державного реєстру;
  • Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Читати також: В Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів: що про це відомо

Для кого підійде сервіс?

  • покупців житла – щоб ухвалювати обґрунтовані рішення при купівлі житла та контролювати надійність забудовника;
  • журналістів-розслідувачів та громадських активістів – щоб стежити за належним містобудуванням і вчасно виявляти правопорушення.

Скористайтеся сервісом за посиланням.

Нагадаємо, що в університеті Чернівців з’явилася лабораторія штучного інтелекту: тепер це діджитал-хаб для молоді.

Фото: opendatabot.ua/realty

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: