

Технології
У Тернополі запускають запис дітей до школи на основі технології Blockchain
Міська рада Тернополя запускає сервіс для запису дітей до школи на основі технології Blockchain. Про це повідомляється на сайті муніципалітету.
Що це за система?
Зазначається, що з 1 березня 2020 року у Тернополі розпочинають роботу онлайн-сервіси запису дітей у школи та в позашкільні навчальні заклади (гуртки, секції, на відділи музичних та художніх шкіл, у ДЮСШ тощо).
Працюватиме електронна реєстрація для запису дітей до цих установ на основі технології Blockchain, яка унеможливлює зміни чи видалення черг. Тож сервіс дасть можливість тернополянам прозоро користуватися правом черги на зарахування у вибрану освітню установу.
Читайте також: Електронний учнівський квиток у Києві: як працюватиме і скільки коштуватиме батькам
Як розповідає міський голова Сергій Надал, запуск нових сервісів у Тернополі – це послідовна робота міської ради в рамках Концепції електронного урядування.
«Це лише один з послідовних кроків до перетворення Тернополя на Smart City, – зазначає очільник Тернополя. – Наразі до системи вже підключені усі школи нашої громади, а також 13 закладів зі сфери мистецтва, спорту та тих установ, які підпорядковані управлінню освіти і науки. Серед переваг нової системи – це незмінність внесених даних, прозорість і відкритість у прийнятті рішень на зарахування в освітні установи. Також це зручно для батьків, адже подати заявку на зарахування дитини в заклад батьки можуть самостійно з дому у будь-який час».

Як буде працювати система для зарахування у 1-ий клас шкіл?
1. Один із батьків реєструється на порталі https://school.bloqly.com/#;
2. Вносить дані дитини, обирає школу за місцем проживання;
3. Впродовж 10-ти робочих днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;
4. Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування.
Електронна реєстрація у перші класи відбувається з 1 березня по 29 травня 2020 року.
Право на першочергове зарахування мають:
- Діти, місце проживання яких закріплене за територією обслуговування;
- Діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за наявності);
- Діти працівників цього закладу освіти;
- Діти, які є братами та/або сестрами учнів цього закладу.
За наявності вільних місць до 15 червня зараховуються інші діти, які зареєстровані на території громади, відповідно до черги. Уже після 15 червня на вільні місця відбувається зарахування дітей з інших населених пунктів.
Аналогічно система працює для зарахування дітей у позашкільні заклади:
1. Один із батьків реєструється на порталі https://gurtok.bloqly.com/#/;
2. Вносить дані дитини, обирає бажані установи та напрямки;
3. Впродовж 15-ти днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування (у окремих випадках – 5 робочих днів);
4. Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування. У ті установи, де потрібно здавати вступний іспит, рішення про зарахування/незарахування надходить після проходження іспиту.
Що таке блокчейн?
Блокчейн походить від англ. blockchain (block chain), що дослівно означає “ланцюжок блоків”. Іншими словами – це база даних, яка зберігається одночасно на безлічі комп’ютерів. Нові блоки в цій базі-ланцюжку створюються постійно.
Кожен новостворений блок містить групу впорядкованих записів (транзакцій), що накопичилися за останній час, а також заголовок. Коли блок сформований, він перевіряється іншими учасниками мережі і потім, якщо всі згодні, під’єднується до кінця ланцюжка. Як тільки це сталося, внести в нього зміни вже неможливо.
Крім нової інформації, блок також зберігає в зашифрованому вигляді дані про попередні блоки. А база автоматично оновлюється на всіх підключених до системи комп’ютерах.
Технології

У столиці з’явилися перші електровелосипеди для шерінгу.
Про це повідомив Олександр Гречко з ГО «Пасажири Києва».
Електровелосипеди надає в оренду компанія Zelectra, яка займається дистанційною системою прокату мопедів і самокатів. Новий вид транспорту рухається за допомогою легкого обертання педалей, а електропривід одразу асистує. Без обертання педалей велосипед лише на електродвигуні не їде.
Читайте також: Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)
«Навантаження на ноги мінімальне. Особливо приємно в такому режимі їхати вгору», — ділиться Олександр Гречко.
На тестовому заїзді визначили, що ці велосипеди не їдуть швидше 20-21 км/год. Після цієї швидкості асистент вимикається, а велосипед далі навіть педалями розігнати важко.
Старт на електровелосипеді коштує 15 грн, а кожна хвилина використання — 5 грн.
Нагадуємо, що на Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів.
Фото: фейсбук Олександра Гречка
Технології

Маркетплейс українських технологічних компаній CodeUA увійшов до короткого списку The Webby Awards у категорії «Працевлаштування». Сервіс змагатиметься за перемогу з чотирма іншими проєктами.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
CodeUA запустили у листопаді 2024 року розробники Мінцифри та Львівського IT-кластера. На платформі зібрали найкращі українські IT-компанії, які надають свої послуги для підприємців з усього світу. Окрім інформування, CodeUA також популяризує Україну як державу, що має великий технологічний потенціал.
Читайте також: В Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
«The Webby Awards — це “Оскар” у світі вебдизайну та розробки. Щороку премію дають крутим технологічним проєктам у найрізноманітніших нішах — від вебсайтів та реклами, до ШІ-продуктів та подкастів»‚ — написали в Мінцифри.
Серед переможців минулих років є такі компанії як Google, Apple, Pinterest, Spotify, NASA тощо.
Аби підтримати український сервіс, необхідно до 18 квітня проголосувати за CodeUA на сайті премії за посиланням.
Нагадаємо, що Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Українські зброярі створили наземний роботизований комплекс D-21-12R. Міністерство оборони України кодифікувало комплекс та дозволило його викорстовувати в ЗСУ.
Про це повідомили в Міноборони.
Комплекс оснастили великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати широкий спектр завдань: від спостереження і патрулювання до вогневої підтримки та ураження живої сили й легкоброньованої техніки противника.
Читайте також: Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)
D-21-12R має високу прохідність і здатен пересуватись по бездоріжжю, трясовині, а також долати неглибокі водні перешкоди. Комплексом керуватиме оператор, який перебуватиме у безпечному місці на значній відстані.
Нагадаємо, що українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ.
Фото обкладки: сайт Міноборони