Технології
У Тернополі запускають запис дітей до школи на основі технології Blockchain
Міська рада Тернополя запускає сервіс для запису дітей до школи на основі технології Blockchain. Про це повідомляється на сайті муніципалітету.
Що це за система?
Зазначається, що з 1 березня 2020 року у Тернополі розпочинають роботу онлайн-сервіси запису дітей у школи та в позашкільні навчальні заклади (гуртки, секції, на відділи музичних та художніх шкіл, у ДЮСШ тощо).
Працюватиме електронна реєстрація для запису дітей до цих установ на основі технології Blockchain, яка унеможливлює зміни чи видалення черг. Тож сервіс дасть можливість тернополянам прозоро користуватися правом черги на зарахування у вибрану освітню установу.
Читайте також: Електронний учнівський квиток у Києві: як працюватиме і скільки коштуватиме батькам
Як розповідає міський голова Сергій Надал, запуск нових сервісів у Тернополі – це послідовна робота міської ради в рамках Концепції електронного урядування.
«Це лише один з послідовних кроків до перетворення Тернополя на Smart City, – зазначає очільник Тернополя. – Наразі до системи вже підключені усі школи нашої громади, а також 13 закладів зі сфери мистецтва, спорту та тих установ, які підпорядковані управлінню освіти і науки. Серед переваг нової системи – це незмінність внесених даних, прозорість і відкритість у прийнятті рішень на зарахування в освітні установи. Також це зручно для батьків, адже подати заявку на зарахування дитини в заклад батьки можуть самостійно з дому у будь-який час».
Як буде працювати система для зарахування у 1-ий клас шкіл?
1. Один із батьків реєструється на порталі https://school.bloqly.com/#;
2. Вносить дані дитини, обирає школу за місцем проживання;
3. Впродовж 10-ти робочих днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування;
4. Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування.
Електронна реєстрація у перші класи відбувається з 1 березня по 29 травня 2020 року.
Право на першочергове зарахування мають:
- Діти, місце проживання яких закріплене за територією обслуговування;
- Діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за наявності);
- Діти працівників цього закладу освіти;
- Діти, які є братами та/або сестрами учнів цього закладу.
За наявності вільних місць до 15 червня зараховуються інші діти, які зареєстровані на території громади, відповідно до черги. Уже після 15 червня на вільні місця відбувається зарахування дітей з інших населених пунктів.
Аналогічно система працює для зарахування дітей у позашкільні заклади:
1. Один із батьків реєструється на порталі https://gurtok.bloqly.com/#/;
2. Вносить дані дитини, обирає бажані установи та напрямки;
3. Впродовж 15-ти днів один з батьків приносить заяву на зарахування у вибраний заклад та перелік документів, необхідний для зарахування (у окремих випадках – 5 робочих днів);
4. Отримує сповіщення на електронну пошту щодо підтвердження зарахування. У ті установи, де потрібно здавати вступний іспит, рішення про зарахування/незарахування надходить після проходження іспиту.
Що таке блокчейн?
Блокчейн походить від англ. blockchain (block chain), що дослівно означає “ланцюжок блоків”. Іншими словами – це база даних, яка зберігається одночасно на безлічі комп’ютерів. Нові блоки в цій базі-ланцюжку створюються постійно.
Кожен новостворений блок містить групу впорядкованих записів (транзакцій), що накопичилися за останній час, а також заголовок. Коли блок сформований, він перевіряється іншими учасниками мережі і потім, якщо всі згодні, під’єднується до кінця ланцюжка. Як тільки це сталося, внести в нього зміни вже неможливо.
Крім нової інформації, блок також зберігає в зашифрованому вигляді дані про попередні блоки. А база автоматично оновлюється на всіх підключених до системи комп’ютерах.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі