Суспільство
У Тернополі відкривають унікальний “Дім ветерана”
“Дім Ветерана” облаштують у Тернополі. Тут бійці зможуть відпочити, позайматися спортом, опанувати новий фах та послухати тематичні лекції. Про це йдеться у сюжеті Т1.
Згідно з проектом тут буде спортивний зал, лекторій, кімнати відпочинку та коворкінгу.
Чому це важливо?
“Ми маємо картину, коли створюються реабілітаційні центри, на околицях, за містом. Однак ветерани не дуже хочуть туди їхати. Тим більше вони не хочуть знаходитися в реабілітаційному центрі. Тому ми вирішили назвати його “Ветерано Хоум”. Це дім ветерана, місце, де ветерани, їх сім’ї, рідні, будь-який тернополянин зможуть сюди прийти”, – каже керівник Всеукраїнської ветеранської спілки добровольців в Тернопільській області Назар Сарабун.
Читайте також: В Ірпені з’явиться двійник американського реабілітаційного центру
Ветеран Роман Безкостий наголошує, що це дасть можливість ветеранам прийти в те місце, де їх зрозуміють, дадуть можливість поспілкуватися, особливо про те, як вони себе реабілітують в цивільному житті. На його думку, зараз цього не вистачає ветеранам.
Що думають лікарі?
Ініціативу підтримує й психотерапевт Олег Гуковський , який має багаторічний досвід роботи з ветеранами. Каже, це необхідно бійцям, щоб адаптуватися на мирній території.
“Має бути реальне фізичне місце, де ветерани можуть збиратися, де може діяти принцип “свій до свого”, де вони можуть відчувати себе нормальними, адекватними і можна буде говорити на теми, які для них наболілі”, – зазначає психотерапевт.
Читайте також: У Чернігові відкрили Центр реабілітації для військових
Наразі координатори проекту “Дім ветерана” шукають спонсорів, аби завершити усі ремонтні роботи. Головне, за їх словами, купити будівельні матеріали, а робочих рук їм не бракує.
Нагадаємо, у Києві відкривають безплатний реабілітаційний центр для українських військових. Ініціатором виступила благодійна організація “Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних”.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі