Суспільство
У громаді на Сумщині хореограф-переселенець організував заняття з аеробіки (ВІДЕО)
Хореограф із 20-річним досвідом Олександр Замєсов переїхав на Сумщину з Миколаєва і влаштував заняття з аеробіки.
Про запального тренера на новому місці розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Через війну хореограф Олександр Замєсов втратив улюблену роботу й учнів. Залишатися на Миколаївщині без води та світла було неможливо. А у Свеській громаді він знайшов прихисток і запрошує всіх охочих на аеробіку.
Олександр Замєсов 20 років викладає народні та сучасні танці. У рідній Снігурівці вчив танцювати дорослих і дітей. Але після вторгнення життя чоловіка розпалося на частини.
«Ну, втратив я все, роботу. Друзі роз’їхалися світом, учні роз’їхалися світом. Ця війна шматок душі відірвала», — розповідає Олександр Замєсов, переселенець із Миколаївщини.
У середині березня Снігурівку захопили окупанти й залишатися там було неможливо.
«Усе сумно, немає ні світла, ні води, ні газу. Люди перебиваються, як можуть. Але сподіваємося, що скоро нас звільнять», — Олександр Замєсов, переселенець із Миколаївщини.
Олександр разом із батьками виїхав на Сумщину. Тут у нього живе брат, який допоміг із помешканням. А в громаді запропонували чоловікові проводити заняття з аеробіки. Надали приміщення в місцевому центрі культури.
Читайте також: «Кожна пара шкарпеток – це особиста історія». Як проєкт Vilni підтримує безробітних жінок під час війни
«Гадаю, ці проєкти дуже корисні для ВПО, бо коли людина втрачає все, що вона мала, що вона робила, і приїздить на нове місце, для неї важливо знайти себе. Ми готові допомогти всім, чим можемо», — каже Галина Комендант, директорка Свеського Центру культурних послуг.
Галина Анатоліївна сама із задовленням відвідує заняття.
«Намагається завжди знайти нам якісь цікаві нові вправи, нещодавно спробували навіть якісь елементи танцю, пробували ча-ча-ча і щось іще з латиноамериканської програми», — Галина Комендант, директорка Свеського Центру культурних послуг.
Олександр радіє, що може бути корисним. Та обіцяє тримати в тонусі жителів Свеської громади до самої Перемоги.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, терапевт-переселенець виборює Перемогу на масажному столі.
Також ШоТам розповідав, як 93-річний переселенець із Лисичанська став «пігулкою бадьорості» для волинян.
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24