Суспільство
У столиці з’явився реабілітаційний майданчик просто неба для людей із травмами ніг
У Києві відкрився незвичний реабілітаційний майданчик просто нема. Це пілотний проєкт, що розрахований для реабілітації людей, які мають травми ніг чи ампутації.
Про відкриття майданчика розповіли на фейсбук-сторінці КО «Київзеленбуд».
Майданчик розташований у сквері біля будівлі Київської міської клінічної лікарні № 4 за адресою вул. Солом’янська, 17. У цій лікарні проходять реабілітацію чимало військових, а також людей, які постраждали внаслідок воєнних дій.
«Реабілітація людей, що мають травми ніг, ампутації – це дуже складний і довготривалий процес як психологічний, так і фізіологічний. Адже слід вчитися заново ходити, відчувати поверхню, різницю між різними покриттями, як то асфальт, бруківка, решітка, розуміти найменші перепади висоти – все те, на що раніше, можливо, навіть не звертали уваги, стає помітним», — йдеться у повідомленні.
Дивіться відео: Лікарі допомогли братам із Горлівки, які дев’ять років жили з болем внаслідок обстрілів
У сквері на площі 192 кв. м комунальники створили тренувальний» майданчик з типів покриття, які найчастіше використовуються у населених пунктах.
Тут поєднано різні види ФЕМу за текстурою, розмірами та укладкою (Профіт, Пасіон, Маргарита, Венеція, Піщаник, Креатив, Старе місто, Ротердам Антик, Квадрат 200х200, Шашка, Плита 300х300, Плита полірована 325х325).
Також додали ділянки з паркувальною решіткою, флатом, шаблонами уваги та руху і невеликий дерев’яний місток. Звісно, встановили також лави, урни по периметру.
«Це новий досвід не лише для Києва, а й для України. Подібні об’єкти є в інших європейських країнах. Проте вони орієнтовані на цивільних. Ми ж сьогодні живемо в умовах війни, коли чимало людей (військових насамперед) мають і психологічні травми, ПТСР. Саме тому так важливо створювати такі майданчики біля лікарень, реабілітаційних центрів, у більш-менш спокійних і тихих місцях», — йдеться у повідомленні КО «Київзеленбуд».
Нагадаємо, в Одесі запрацював другий реабілітаційний центр для поранених військових Recovery.
Також ми розповідали, що на Львівщині відкрили реабілітаційний центр імені Любомира Гузара.
Фото: facebook.com/zelenbud.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі