Суспільство
У столиці встановили бронзову мініскульптуру пілоту-асу «Привид Києва»
У межах проєкту «Шукай!» у столиці на вулиці Богдана Хмельницького, 56–А встановили бронзову мініскульптуру «Привид Києва».
Про це повідомила на фейсбук-сторінці авторка проєкту «Шукай!» Юлія Бевзенко.
Зазначається, що ідея зробити таку скульптурку виникла в перші дні вторгнення російських окупаційних військ, коли з’явилася інформація про українського військового льотчика-аса. Пізніше стало відомо, що це збірний образ бійців 40-ї бригади тактичної авіації, які боронять небо над столицею та Київською областю.
«Це важливий образ для нас, українців. Він дає надію і почуття захищеності, адже над нашими головами є сміливі і такі вправні воїни. Зрештою вирішила не зволікати, а встановлювати скульптурку Привида якомога швидше», — розповіли організатори.
Дивіться відео: Як Протиповітряні сили оборони ЗСУ героїчно прикривають бійців і бережуть наш спокій
Над скульптурою працювали Анна Роздорожнюк із Хмельницького. Прикмета скульптурки — «Мене торкнись – перемогу наблизь». Меценат скульптурки — родина Босенків.
Дивіться відео: Волонтер виготовляє сувеніри зі збитого винищувача і допомагає ЗСУ
Поряд із Привидом Києва також встановлені мініскульптурки Серце Амосова, Київський велосипедист, Негайна допомога, Гелікоптер Сікорського, Золоті ворота і Київський комп’ютер. Раджу вам такий маршрут для пішохідної прогулянки.
Загалом у столиці вже встановлені 37 бронзових мініскульптурок проєкту «Шукай!».
Хто такий «привид Києва»?
Привид Києва — збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації ЗСУ. Його описують як льотчика-винищувача МіГ-29, який за перші 30 годин російського вторгнення в Україну здобув 6 повітряних перемог у небі над Києвом: збив 2 літаки Су-35, 2 літаки Су-25, по 1 літаку Су-27 і МіГ-29.
Згодом командування ВПС України визнало, що «Привид Києва» — легенда про супергероя російсько-української війни, якого створили українці.
Нагадаємо, у травні ми розповідали, як у столиці створюють мініскульптуру на честь «Привида Києва».
Як ми повідомляли раніше, вийшла третя серія мультфільму про «Привида Києва».
Також «Привиду Києва» присвятили пісню під гітарний риф. Також у Японії випустять комікс про українського пілота «Привид Києва».
Фото: facebook.com/yuliabevzenko.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі