Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Ukrains ka shkola v Turtsii 2018 Ukrains ka shkola v Turtsii 2018

Економіка

Українська школа в Анкарі набирає учнів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Туреччині в місті Анкара розпочався набір дітей у суботню школу при спілці української громади міста. Новий навчальний рік стартує 6 жовтня, повідомляється на Facebook-сторінці Української спілки в Анкарі.

“Суботня школа – це унікальний заклад в Анкарі. Завдяки нашій школі у дітей української громади є можливість не тільки вивчати рідну мову, а й щосуботи занурюватися в українське мовне та культурне середовище”, – йдеться у повідомленні.

Заняття в школі спрямовані також на те, щоби згуртувати українську діаспору.

Які будуть уроки?

В школі навчатимуть українській мові і літературі, культурі, традиціям, історії України. Також викладатимуть образотворче мистецтво, народні танці та спів.

Навчання буде у трьох вікових групах (2-3 роки, 4-6 років, 7-16 років).

Зазначається, що діти зможуть відвідувати школу кожної суботи з 10:00 до 14:00.

Шукають вчителів

Українська спілка в Анкарі запрошує до співпраці викладачів української мови для дітей та дорослих. Головні вимоги – мати профільну освіту, вміти зацікавити учнів, прагнути до самовдосконалення і саморозвитку.

Натисни та коментуй

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

В Україні випустили новий вид цінних паперів – кредитні ноти

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні зареєстрували випуск нового виду цінних паперів – кредитних нот.

Про це повідомили на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Зазначається, що поки це пілотний проєкт для України. Зареєстрували випуск 334-х тисяч кредитних нот на загальну суму 334 млн грн.

Номінальна вартістю однієї кредитної ноти становить 1000 грн. Процентна ставка – 5% річних, термін обігу – 5 років.

Що це таке?

Кредитна нота — це цінний папір, пов’язаний із настанням події, зазначеної у рішенні про емісію, щодо платоспроможності третьої особи.

Кредитна нота зобов’язує емітента виплачувати відсоткові доходи власнику такого цінного папера.

Погашення відбувається шляхом сплати емітентом власнику номінальної вартості кредитної ноти за умови, що не сталася подія, пов’язана із платоспроможністю третьої особи, зазначеної у рішенні про емісію кредитних нот.

У разі настання такої події (у цьому випадку — банкрутство), власник кредитної ноти втрачає право на отримання відсоткових доходів, а емітент зобов’язаний викупити кредитну ноту за ціною, що визначається рішенням про емісію.

Читайте також: Міфи про економіку. Чи дійсно підприємець живе за рахунок споживачів та працівників?

«Оскільки є запит з боку емітента, а також інтерес потенційних учасників до цього інструменту, комісія затвердила пілотний проєкт щодо порядку емісії та реєстрації випуску кредитних нот компанії Маркет Колнсалт Плюс. Сподіваємося, що перший досвід буде успішним і результати сприятимуть популяризації кредитних нот для залучення необхідних ресурсів», – сказав голова комісії з цінних паперів Руслан Магомедов.

Нагадаємо, Україна приєдналася до Глобальної бази даних статистики доходів ОЕСР.

Також им повідомляли, що фінансовий сервіс NovaPay вийшов на ринок Молдови.

Фото: investopedia.com.

Читати далі

Економіка

Інженери з Миколаєва вирушили у Францію, де будуватимуть флот для прикордонників

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

23 миколаївські кораблебудівельники вирушили до Франції, щоб будувати флот для українських прикордонників. Йдеться про п’ять катерів для потреб Державної прикордонної служби України.

Про це повідомили у пресслужбі компанії «Нібулон».

Зазначається, що навіть під час війни миколаївські суднобудівельники виконують угоду між Францією та Україною, підписану у 2019 році.

Початок робіт був запланований на лютий 2022 року. Проте у зв’язку з повномасштабним вторгненням виробництво вирішили перенести до Франції з обов’язковим залученням українських корабелів.

До Франції вирушили трубомонтажники, складальники корпусів, механіки, зварювальники, працівники з технічної підтримки, де продовжать виконання міжурядової угоди на потужностях суднобудівної компанії ОСЕА.

Читайте такожТри доби – і можна жити. У Вінниці створюють будинки-лего, які можна зібрати за 72 години. ШоТам дізнався, як це можливо

Українських фахівців буде задіяно в будівництві катерів з нуля – від початку складання палуби до пусконалагоджувальних робіт.

Отримана експертиза дозволить у подальшому здійснювати технічне обслуговування флоту в Україні силами наших спеціалістів.

Завдяки цьому можна підтримувати судна в належному стані та зменшити сукупну вартість володіння флотом, яка в середньому на 70% складається з витрат на обслуговування.

Про Угоду

Міжурядова угода між Францією та Україною є складовою проєкту посилення системи морської безпеки та охорони України. Угода передбачає кредитування урядом Франції та європейськими банками будівництва французьких катерів на суму 136,5 млн євро. Усього Державна прикордонна служба мала отримати 20 патрульних кораблів. Перші три з них уже спущено на воду. П’ять запланованих до реалізації українськими фахівцями мають намір побудувати вже до жовтня 2024 року.

Про майбутні катери

Багатофункціональний катер для потреб ДСНС має всі необхідні засоби для порятунку людей та надання екстреної допомоги на воді, гасіння пожеж, здійснення водолазно-пошукових робіт, очищення вод від забруднень. Судно додатково оснащується обладнанням для здійснення гуманітарного розмінування і транспортування грузів вагою до 1,5 т. Судно розвиває швидкість до 60 км/год, розраховано на екіпаж у складі з чотирьох осіб і виконується повністю з морського алюмінію.

Нагадаємо, миколаївські інженери беруть участь у розробці нового судна CSOV з водневим двигуном.

наприкінці 2022 року Кілійський суднобудівно-судноремонтний завод на Одещині завершив ремонт теплоходу «Херсон».

Раніше ми повідомляли, що розвідувальний корабель «Переяслав» після ремонту вийшов на службу.

Фото: nibulon.com.

Читати далі

Економіка

У Дніпрі лікарка відкрила стоматологічну клініку на гроші з мікрогранту

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Дніпрі лікарка відкрила стоматологічну клініку на грант єРобота.

Про це розповіли на фейсбук-сторінці Дніпропетровської обласної служби зайнятості.

Розповідається, що стоматологиня Ірина Ропавка 8 років займається улюбленою справою та напрацювала базу постійних клієнтів. Раніше вона орендувала стоматологічне крісло. Але згодом відчула, що прагне розвитку та професійного росту. Тож вирішила відкрити власну стоматологічну клініку.

Сама ідея відкрити власну справу виникла ще до повномасштабної війни. Після 24 лютого Ірина взагалі не була впевнена, чи доречно втілювати власні задуми у життя. Дізнавшись про урядову програму «єРобота», Ірина вирішила реалізувати свій проєкт.

Читайте також: «Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Стоматологиня склала бізнес-план, подала заявку, пройшла успішно всі етапи та отримала позитивну відповідь.

За грантові кошти вона купила стоматологічне крісло, автоклаву та візіограф. У цей же час дівчина зареєструвала ФОП, почала пошук приміщення та закупила іншу частину необхідного обладнання за свій кошт.

Наразі клініка працює у жвавому районі міста. Для заохочення нових клієнтів пані Ірина запровадила акції на перше відвідування, а для постійних – систему знижок.

За умовами програми грантоотримувачка працевлаштувала двох працівників: лікаря стоматолога та молодшу медичну сестру.

У майбутньому Ірина планує розширювати бізнес та надавати робочі місця для відповідальних фахівців.

Читайте такожОксана Темірбаєва. Креативна економіка може стати рушієм відбудови. І ось кілька аргументів

За державною програмою «єРобота» охочі можуть отримати мікрогрант на створення або розвиток бізнесу – від 50 до 250 тис грн. Для цього потрібно розробити бізнес-план та надіслати заявку через портал «Дія». Найцікавіші проєкти отримають фінансування.

Нагадаємо, у Києві переселенка відкрила нову кондитерську Rose завдяки гранту.

Також ми розповідали, як підприємиця на грант створює лавандову ферму на Кіровоградщині.

Фото: dnp.dcz.gov.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство11 години тому

Крізь очерет – до козацьких поховань, або Як я реанімувала міський трамвай №20 і розповідаю справжню історію Одеси

Одеситка Юлія Карабаджак ще до вторгнення мріяла стати екскурсоводкою та розповідати туристам про справжню, а...

Суспільство1 день тому

«Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює

Використовувати коптери типу DJI Mavic або Autel для скидання снарядів на полі бою – дорого...

Суспільство2 дні тому

«Перші два роки на врожай не чекайте». Як заробити на лохині? Кейс сімейного бізнесу, який 5 років йшов до своєї мети

П’ять років тому родина Марії Коновал вирішила відкрити сімейний бізнес із вирощування лохини. Їм знадобився...

Суспільство3 дні тому

«Церква – лише про пожертви? Це стереотип». Кейс священника, який відкрив мініпекарню на Хмельниччині та годує ЗСУ

Понад пів року тому в Кам’янець-Подільському священник Української Греко-Католицької Церкви відкрив мініпекарню, яка не тільки...