

Культура
У США, Канаді та Європі покажуть документальний фільм «Будинок «Слово» англійською
Англомовну версію документальної стрічки «Будинок «Слово» покажуть в США, Канаді та в деяких країнах Європи. Презентації фільму, який торік дебютував в Україні, організовує проєкт Remember the Past — Fight for the Future.
Про це повідомляють в Держкіно.
Ідея проєкту
Покази стрічки та зустрічі з командою фільму проведуть у Великій Британії, Австрії, Німеччині, Естонії, Канаді, Франції та США. Фільм продублювали англійською мовою та додали українські субтитри. На закриті покази ініціатори проєкту запросять представників політики, бізнесу, дипломатів, культурних діячів, освітян та професорський склад вишів.
«Будинок «Слово» має стати одним з інструментів для ведення діалогу про системне нищення української культури росією. Під час зустрічей з іноземцями, окрім фільму, Remember the Past — Fight for the Future представлять інших українських митців, які своїми творами захищають і утверджують українську культуру у світі.
Читайте також: Онлайн-кінотеатр Takflix випускає два фільми власного виробництва
Амбасадоркою фільму стала Наталка Цмоць — Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні. Вона відповідала за створення першої програми безпеки в Україні після вторгнення Росії у 2014 році. Крім того, дідусь Наталії, Кость Цмоць відомий як «Модест», проводив спецоперації з визволення українських підпільників із в’язниць гестапо.
Англомовна версія в Україні
13 лютого у Києві вже організували закритий показ за підтримки Мінкультури, Держкіно та Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС. Англомовну версію покажуть в обмеженому прокаті з 20 березня. Фільм побачать глядачі Києва, Житомира, Івано-Франківська, Луцька та Чернівців. Українську версію стрічки можна переглянути у вільному доступі в ютубі.
Про «Будинок «Слово»
Документальна стрічка Тараса Томенка розповідає про один з найбільших злочинів радянської влади — знищення мистецького руху, що виник у 20-30-х роках у Харкові. В будівлі «Слово» тоді жили найвизначніші митці української культури: Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Олесь Курбас та інші представники української інтелігенції. Роботу над стрічкою Томенко з Fresh Production Group почав ще з 2013 року, коли разом з Любов’ю Якимчук писали сценарій, а команда шукала факти про «Розстріляне Відродження» в архівах. Після документального фільму почали роботу над ігровою стрічкою «Будинок «Слово»: Нескінчений роман».
Нагадуємо, що два фільми українських режисерів отримали грошові премії на Berlinale Co-Production Market.
Фото обкладинки: кадр з документального фільму «Будинок «Слово»
Культура

Українська бандуристка Марина Круть у січні 2025 року долучилася до серії живих виступів на американській радіостанції KEXP.
Повний виступ музикантки виклали 11 березня на ютуб-каналі KEXP.
Про виступ Krutь
Марина Круть представила українську музику у межах Global Rhythms. Цей проєкт відкриває слухачам пісні з різних куточків світу. Бандуристка наживо виконала чотири пісні:
- «Гори»;
- «Пісне моя»;
- «Ок»;
- «Легкозаймисті».
Читайте також: Американська акторка Віра Ферміґа заспівала «Червону руту» на концерті в Нью-Йорку (ВІДЕО)
Під відео користувачі залишали свої коментарі на підтримку музикантки й ділилися своїми емоціями від прослуховування:
«Боже, це так круто!!! В очах сльози, що я це бачу на такому потужному каналі: тендітна Круть, бандура та рідна українська. Вдячність і гордість!!!».
Також на ютуб-каналі KEXP можна переглянути добірку з усіма виступами українців, зокрема гуртів DakhaBrakha, Dakh Daughters та Gogol Bordello.
Читайте також: Завдяки їм ЮНЕСКО визнало кобзарство спадщиною людства
Про співачку
Марина Круть — українська співачка, поетка та бандуристка. Вона ставала фіналісткою нацвідборів на «Євробачення» у 2020 та 2022 роках. Також у 2020 році вона брала участь у проєкті «Х-Фактор». Співачка випустила кілька музичних альбомів, серед яких Arche, Albino та «Літепло».
Нагадаємо, що вокалістка гурту Within Temptation закликала донатити українським фондам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: ютуб-канал KEXP
Культура

Американська акторка, режисерка та співачка українського походження Віра Ферміґа виконала на своєму концерті в Нью-Йорку пісню Володимира Івасюка «Червона рута».
Про це у спільному дописі з гуртом Віри Ферміги The Yagas повідомив фронтмен Gogol Bordello Євген Гудзь.
Віра Ферміга є донькою українських емігрантів. Її батько Михайло Фарміґа був комп’ютерним аналітиком, а мати Любомира Фарміґа працювала вчителькою.
«Для всіх нас, хто з дитинства пов’язаний з українською культурою, ця класична українська пісня 70-х завжди дарує заряд піднесеного настрою. Її нова, посилена версія є прямим відображенням нашого часу. Нехай вона знову надихає!» — написав Євген Гудзь.
Читайте також: Балканський письменник передав на ЗСУ гонорар за український переклад його книги
Під час Революції Гідності у 2013 році Віра підтримала українців та висловила солідарність із учасниками протестів.
«Мої дорогі співвітчизники, хочу, щоб ви знали: я поруч з вами. Я підтримую боротьбу українців за свободу самовизначення гідності. Ті з нас, хто є від вільного світу, не повинні стояти мовчки осторонь», — говорила Віра Фарміга.
Після початку повномасштабної російсько-української війни у 2022 році акторка продовжувала висловлювати підтримку Україні, зокрема на своїх сторінках в соцмережах. Вона публікувала читання віршів Василя Симоненка в оригіналі, публікувала рядки з українського гімну тощо.
Нагадаємо, що вокалістка гурту Within Temptation закликала донатити українським фондам (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що в Нью-Йорку відомі американські актори прочитали історії українців про війну (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка The Yagas
Культура

Вокалістка нідерландського гурту Within Temptation гурту Шарон ден Адель закликала своїх слухачів донатити двом перевіреним українським фондам.
Про це повідомила Шарон ден Адель.
Як гурт підтримує Україну
Нідерландський гурт після початку повномасштабного вторгнення активно підтримує Україну та привертає увагу своїх слухачів до російсько-української війни. Учасники гурту долучаються до благодійних зборів та подій, які проходять задля допомоги України.
Також Within Temptation став першим іноземним гуртом, який виступив в Україні після 24 лютого 2022 року. Музиканти у 2024 році взяли участь у фестивалі Atlas United як хедлайнери.
Читайте також: Лавреати Нобелівської премії відвідали Київ та Харків задля підтримки українців
Разом із тим вони створювали спільні пісні з українськими музикантами, зокрема із саундпродюсером Алексом Ярмаком під назвою A Fool’s Parade та з гуртом Blind8 під назвою Labyrinth.
Шарон ден Адель закликала донатити на тлі новин про припинення американської військової допомоги фондам Ukraine Aid Operations та UNITED24.
Do you feel powerless about the current situation?We felt powerless. We felt sad. We felt frustrated about America backing out on their support for Ukraine. But there are things we CAN do. And that’s donating to these two organizations. They will get the money to where it is needed most: United24: https://u24.gov.ua/ Ukraine Aid Ops : https://donorbox.org/safeskies2025 Thank you 🙏
Опубліковано Within Temptation Понеділок, 10 березня 2025 р.
Нагадаємо, що балканський письменник передав на ЗСУ гонорар за український переклад його книги.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка гурту