Суспільство
У Софійському соборі в Києві почався новий етап реставрації (ФОТО)
У Софії Київській почали реставрувати клейовий живопис 17 ст., розміщений у північній галереї пам’ятки, пише Вечірній Київ.
Остання реставрація цих розписів проводилась майже 50 років тому — у 1972-ому. Нині фахівці намагаються відновити розписи та зберегти їх для наступних поколінь.
Над реставрацією клейового живопису працюють спеціалісти науково-реставраційної майстерні Національного заповідника «Софія Київська» — Вадим Шевчук і Дорат Капоріков під керівництвом завідувача Анатолія Остапчука. Спеціально для робіт на місці встановили риштування на потрібну висоту та розмістили спеціальне освітлення.
Як реставрують?
Процес реставрації матиме кілька етапів. Спочатку досліджується стан пам’ятки, пізніше знімають пилюгу та інші забруднення. Тоді закріплюють і промивають. Якщо є потреба, відновлюють втрачені елементи. Опісля розписи тонуються і покриваються захисним шаром.
Спеціалісти кажуть, що ця частина давнього собору дуже цікава і досі не сповна вивчена. На даний час відомо, що цей фронтон створений за часів митрополита Петра Могили (1633–1647).
Зазначається, що окрім суто архітектурних елементів у вигляді фронтону є розписи, які наче імітують різноманітні архітектурні орнаментальні деталі — капітель, херувими.
Відновлення північного фронтону — це планова реставрація, яка триватиме близько місяця. Але за умови, що не буде жодних форс-мажорів під час робіт.
Читайте також: Прикраси для Левів, рюкзак для Тельців. Що подарувати на День закоханих знакам зодіаку
Загалом у Софійському соборі гармонійно поєднуються різні види монументального живопису — 260 кв.м мозаїки та близько 3000 кв.м фресок, а також клейовий та олійний живопис 17 та 18–19 ст. Аби максимально зберегти святиню, у стінах Софії вже давно не проводять постійних літургій — за винятком, великих свят чи подій державного значення.
Окрім цих робіт, з його слів, у 2021 році також планують почати реставрацію купола Трапезної церкви та завершити відновлення Консисторії.
Нагадаємо, на Харківщині відреставрують історичну будівлю комори в музеї Сковороди.
Усі фото: vechirniy.kyiv.ua.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі