Суспільство
У Софії Київській відбудеться фестиваль єдності та високого мистецтва: програма
Опубліковано
1 місяць тому
15-18 серпня 2024 року у Софії Київській відбудеться сьомий поспіль щорічний фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Цьогорічний фестиваль традиційно об’єднає українське візуальне мистецтво, музику, театр, кіно та бесіди під Ясенем.
Про фестиваль
Протягом чотирьох фестивальних днів відбудуться понад 60 мистецьких подій, зокрема 6 виставкових проєктів, 15 концертів класичної, джазової, електронної музики, 30 показів українського кіно, 5 бесід «під Ясенем», 2 театральні вистави, 3 програми для дітей та молоді, 2 екскурсії Софією Київською, 3 панельні дискусії: «Культурний геноцид», «Розвиток культурної дипломатії», «Крим: політична та культурна необхідність».
Програма фестивалю
- на фестивалі прозвучить музика українських композиторів у виконанні Маріупольського камерного оркестру «Ренесанс»;
- відбудуться світові та національні прем’єри творів Вікторії Польової у виконанні камерного оркестру «Київські солісти», під орудою диригента Володимира Сіренка;
- тріо Одеського ансамблю «Senza sforzando» виконає твори, написані українськими композиторами у 2022 році, зокрема вокальні твори Кармелли Цепколенко.
В перший день також відбудеться і відкриття художньої виставки «Мистецтво – вища форма Надії», у якій будуть представлені понад 60 робіт від 23 художників з Києва, Харкова, Одеси, Миколаєва, Дніпра, Криму. Це – митці, які доводять, що «саме з «пікселів» індивідуальної творчості складається портрет країни». Проєкт створено у співпраці з галереєю Триптих Арт, яка виступає куратором виставки. Як зазначає Андрій Гуренко, митець, учасник виставки та автор концепції виставкового проєкту:
«В наш шалено сконцентрований час символічне і реальне взаємопереплетені та взаємопроникні, дійсність – метафорична, а метафора стає дійсністю. Якої б форми не була наша надія – це надія на життя, і тому «дерева» наших справ проростуть крізь іржу ворожих гармат. Попри все, ми вирощуємо свій сад.»
Читати також: Стало відомо, коли відбудеться телепрем’єра стрічки «Довбуш»
На фестивалі на гостей очікує прем’єра музичного перформансу «Ярослав та Інгігерда: Історія життя – історія кохання», створеного на основі історії життя княжого подружжя – Київського князя Ярослава Мудрого і шведської принцеси Інгігерди. Музику для проєкту створив Максим Коломієць, а мисткіні Аліна та Каріна Гаєви створили автентичні художні образи, базуючись на історичних матеріалах Софії Київської.
Поціновувачі театрального мистецтва зможуть відвідати камерну оперу DakhTrio «Стус: Перехожий» та виставою-вербатімом «РАЙко» від Майстерні Лєни Лазовіч, в якому використані монологи самої Поліни Райко. Цьогорічний КіноБукет включатиме ряд прем’єрних показів українського кіно.
Нагадаємо, що в український прокат вийшов документальний фільм про Назарія Яремчука.
Вам може сподобатися
-
У Львові відбудеться «Молодвіж». Захід присвячений памʼяті Ярини Базилевич, яка разом з сімʼєю загинула під час атаки
-
У Києві відбудеться урбаністичний фестиваль: яка програма
-
У Києві створили скульптуру з стовбура 400-річної липи Петра Могили: деталі
-
У музеї в Пирогові пройде фестиваль «Жива культура – живий світ»
-
Українська сирена лунатиме на фестивалі Burning Man синхронно з повітряною тривогою в Україні
-
У Києві проведуть фестиваль до Дня Незалежності: програма
Між Україною та Росією вдруге за два дні відбувся обмін військовополоненими. Серед звільнених із російського полону 103 військових є воїни бригади «Азов».
Фото: Володимир Зеленський
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
Загалом вдалося звільнити 82 рядових та сержантів, а також 21 офіцера зі ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонної служби, а також поліції. Воїни захищали Київщину, Донеччину, Маріуполь та «Азовсталь», Луганщину, Запоріжжя, Харківщину.
Фото: Володимир Зеленський
Читайте також: З російського полону в Україну вдалося повернути ще 75 військових
«Дякую нашій команді, що опікується обмінами, за такі хороші новини для України», – написав Зеленський.
Нагадаємо, вчора додому повернулися 49 українок та українців.
Фото: Володимир Зеленський
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
40 хв. тому14.09.2024
Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» Олег Ковальчук (ТЕГ) уже понад 4 місяці годує воїнів ЗСУ, мобілізувавшись до війська. Підтримувати українську армію кухар почав ще у 2022 — готував для захисників, які стояли на блокпостах.
А коли йому вручили повістку, він без роздумів пішов до військкомату, тож тепер поєднує улюблену справу — кулінарію — та службу в Збройних силах! Детальніше у наступному відео ШоТам.
Фіналіст кулінарного шоу «МастерШеф» мобілізувався до війська й тепер годує захисників. У мирні часи Олег заробляв на життя тим, що вибивав портрети на могильних плитах.
Також захоплювався бодибілдингом і завів кулінарний влог на ютубі. А у 2016 став відомим серед українців через участь в кулінарному шоу «МастерШеф». Він вийшов до фіналу проєкту, потрапивши в четвірку найкращих кухарів. А ось такий він зараз — тепер не просто кулінар, а кухар воїнів ЗСУ!
Читайте також: В Україну повернули ще 49 полонених: серед них захисники «Азовсталі» — зворушливі фото
Олег долучився до підтримки війська ще на початку повномасштабної війни. Тоді він невтомно готував по 12 годин на добу для пів сотні бійців на блокпостах. Пізніше йому вручили повістку, і він без роздумів пішов до військкомату.
Продовжив свою справу й у ЗСУ — став кухарем однієї з частин Десантно-штурмових військ.
Уже понад 4 місяці Олег годує воїнів і виношує ідеї, як покращити раціон своїх побратимів!
Нагадаємо, в Україні побудують «сховища» електроенергії.
Фото: ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 години тому14.09.2024
Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 13 вересня.
«Тисячі саперів з Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту щоденно працюють, обстежують та розміновують наші землі. Однак масштаб роботи настільки великий, що нам потрібні додаткові інструменти», — сказав Шмигаль.
За його словами Дениса Шмигаля, аграріям, які працюють на деокупованих територіях, повністю компенсують витрати на гуманітарне розмінування. У держбюджеті на цю програму передбачено 3 млрд грн.
Читайте також: Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування
«Від початку року понад 200 тисяч гектарів родючих земель сапери обстежили, очистили від мін та передали аграріям. Топ-3 регіони з розмінування від початку року: Херсонщина, Харківщина та Миколаївщина», — зауважив очільник уряду.
Прем’єр-міністр підкреслив, що для розмінування використовується найсучасніша техніка, дрони, роботизовані системи. З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників.
Нагадаємо, Литва відправила в Україну техніку для розмінування.
Фото: Depositphotos
Коментарі
РЕКЛАМА:
Шопочитати
Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук
Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...
Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз
Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...
«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах
Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...
Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях
Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...
Коментарі