Економіка і бізнес
У сільраді на Дніпропетровщині роздають гроші від експерименту з криптовалютою
Криптовалютний експеримент у Єлизаветівській сільраді на Дніпропетровщині дав перший результат: сільський голова видає членам тергромади по 100 гривень бонусів. Про це повідомляє Укрінформ.
“У приміщені Єлизаветівської сільської ради всім членам тергромади, які проживали, мали право голосу та були прописані в с. Єлизаветівка станом на 1 січня 2015, буде видано по 100 грн на одну людину. Як бачите, криптовалютному експерименту, започаткованому мною та нашою сільрадою, немає ще й року, але є гарна теденція та перший результат”, – пояснив сільський голова Максим Голосний.
Як він зазначив, за перший день свої бонуси отримали 160 членів тергромади. Надалі бонуси видаватимуться в щопонеділка.
Читайте також: Сільська ОТГ на Вінниччині запускає власні автобусні маршрути
Ці бонуси – це соціальні дивіденди, які були згенеровані в рамках криптовалютного експерименту без залучення бюджетних коштів. Голова сільради висловив припущення, що “прості люди, з посмішкою отримавши цей маленький бонус, придбають щось незаплановане до новорічного столу”.
Що роблять у селі з криптовалютою?
У селі Єлизаветівка Дніпропетровської області громада на чолі з креативним сільським головою Максимом Голосним, пішли на унікальний для України експеримент – інвестувати позабюджетні кошти громади в криптовалюту.
Сільському голові сесія сільради дозволила одноосібно здійснювати операції з криптовалютою в інтересах територіальної громади без залучення бюджетних коштів.
Єлизаветівці інвестуватимуть в Cardano, Ripple, ІОТА і Bitcoin.
Експеримент буде діяти до 2023 року. Право на участь в ньому отримали всі, хто прописаний в Єлизаветівці.
Що таке криптовалюта?
Криптовалюта — це цифровий засіб платежів, захищений від підробки, копіювання та змін. У кожної віртуальної “монети” є свій унікальний номер, операції з криптовалютами здійснюються анонімно з використанням спеціальних ключів.
Інформація про транзакції зазвичай доступна у відкритому вигляді. Так, у біткоіну, найпопулярнішої криптовалюти, інформація являє собою безперервний ланцюжок з блоків операцій, де в кожному наступному блоці прописуються дані попереднього блоку, що забезпечує безперервність такого ланцюжка.
Криптовалюти створюються та перебувають в обігу без будь-якого внутрішнього або зовнішнього адміністрування, не мають єдиного центру управління та фізичного втілення. Через це ставлення до цифрових валют дуже різне, єдиної думки про їх економічну суть та юридичний статус поки немає.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка і бізнес
У Лос-Анджелесі почав роботу новий формат закладу — магазин заморожених страв Multicook із фастфудом MultiBar. Ідею реалізував Володимир Матвійчук, співвласник популярної мережі «Галя Балувана».
Про це пише Forbes Україна.
Що пропонують
Меню MultiBar включає український борщ, супи, салати та напої. У Multicook продають заморожені страви, які можна розігріти вдома. Цей формат поєднує швидкість обслуговування з традиційною українською кухнею.
«Виручка закладу на 50% залежить від продажів із Multicook, ще 50% — від фастфуду MultiBar, — розповідає Володимир Матвійчук. — Українці частіше обирають заморожені страви, а американці — фастфуд».
Читати також: Ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів
Масштаби й амбіції
Заклад площею 120 кв. м демонструє високий інтерес з обох сторін — як серед місцевих жителів, так і діаспори. Володимир Матвійчук планує масштабувати бізнес і до кінця 2025 року відкрити 150 таких закладів за кордоном. Усі майбутні Multicook працюватимуть у парі з MultiBar.
Фото: надане Володимиром Матвійчуком.
Коментарі
Економіка і бізнес
Литва цього тижня надішле Україні 4500 дронів загальною вартістю 5 мільйонів євро.
Про це повідомила міністерка оборони Литви Довіле Шакалієне у своєму X (твіттер).
Деталі допомоги
«Рада повідомити, що цього тижня Литва відправляє Україні 4500 дронів вартістю 5 мільйонів євро», — написала міністерка.
Читати також: Норвегія передасть Україні 2 мільярди євро — найбільшу в історії країни військову допомогу
Шакалієне також розповіла про зміни у процедурі передачі допомоги. За її словами, уряд Литви затвердив прискорений механізм передачі державних активів.
Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд передав Україні 1,1 мільярда доларів.
Фото: Freepik.
Коментарі
Економіка і бізнес
Забезпечення резервного живлення для всіх світлофорів столиці стало пріоритетним завданням. Це критично важливо для безпеки дорожнього руху в Києві.
Про це повідомляє КМДА.
У столиці працюють 737 світлофорних об’єктів. У 2024 році встановлено 267 шаф безперебійного живлення, що забезпечили резервне живлення для 327 світлофорів. На складі залишаються ще 142 шафи, готові до встановлення.
Проте для повного покриття потрібно ще 268 таких пристроїв.
Нагадаємо, що в Україні побудують ТЕЦ на паливі з відходів.
Фото: Freepik.
Коментарі