

Суспільство
У школі Рівного запровадили електронні журнали й щоденники
У Рівненській школі №2, що бере участь у всеукраїнському пілотному проєкті електронного обліку успішності, запрацювали електронні журнали та щоденники.
Про це повідомили на Радіо Трек.
Тепер батьки можуть бачити не лише оцінки дітей у режимі онлайн, а й відстежувати їхню присутність на уроках.
Як це працює
Батькам надіслали код, за яким можна увійти в систему OSHKOLA, вони зареєструвалися і встановили відповідні додатки на телефони.
Для них тепер доступні:
- розклад уроків,
- номери кабінетів,
- прізвище кожного вчителя,
- рейтинг дитини.

Переваги
Адміністратор програми «Онлайн-школа» розповідає, що батьки цілком задоволені. До речі, щось стерти в електронному журналі не вийде. Але є змога перескласти матеріал упродовж восьми днів, і тоді вчитель виправить оцінку.
До програми електронного щоденника підключені всі діти з 1 до 11 класу. Для впровадження проєкту школа отримала 46 електронних журналів.
Читайте також: Чим зайнятися з дітьми під час карантину: топ-5 веселих розваг

Жодних фінансових витрат під час користування програмою ні школа, ні батьки не несуть. Наразі програма безкоштовна.
Директор навчального закладу Андрій Нагорний розповів, що з допомогою програми «Електронний щоденник та журнал» вчитель не тільки повідомляє батькам оцінки їхньої дитини, а й інформує про спізнення на урок.
Якщо бажання долучитися до проєкту виявлять інші школи, управління освіти міськвиконкому посприяє їм у цьому.
Читайте також: Як готуватися до ЗНО безкоштовно і дистанційно: подробиці
Нагадаємо, в Україні запрацювала тренерська школа «Джури».
Окрім того, у Харкові школярів вчать безпечному спілкуванню з собаками.
Також у Києві відкрили 6 нових філій безкоштовної ІТ-освіти для дітей.
А в Черкасах показали обладнання для сучасних шкіл.
Як ми писали раніше, у військові коледжі цьогоріч можна вступити без ЗНО.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»