

Суспільство
У Щасті на Луганщині відремонтували міст
У Луганській області зробили капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю поблизу міста Щастя.
Про це повідомила Служба автодоріг у Луганській області.

За інформацією, шляхопровід розташований на км 68 + 910 автомобільної дороги першої категорії Н-21 Старобільськ – Луганськ – Хрустальний – Макіївка – Донецьк (маршрут Станиця Луганська – Сєвєродонецьк).
Читайте також: Чули про Lean Management? Швидко пояснюємо, що це таке
Міст збудували в 1993 році. На момент початку робіт фахівці визначили його експлуатаційний стан як обмежено працездатний.

Роботи на шляхопроводі майже завершені. На поточному тижні – нанесення розмітки, на черзі – здача шляхопроводу в експлуатацію.

Читайте також: 5 (не)очевидних кроків, які допоможуть рестораторам пережити коронакризу
Нагадаємо, на Дніпропетровщині зводять нову магістраль.
Як ми повідомляли раніше, як будують об’їзну дорогу Трускавця на Львівщині.
Усі фото: lg.ukravtodor.gov.ua.

Суспільство

На Львівщині у Дрогобицькій міській лікарні №1 завершили реконструкцію приймально-ургентного відділення.
Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
Як зазначається, вартість проєкту становить понад 62 млн грн.

Читайте також: В Україну прибув препарат для недоношених новонароджених
Приймальне відділення зокрема оснастили сучасним медичним обладнанням: апаратом комп’ютерної томографії та апаратом ультразвукової діагностики.

Читайте також: На Київщині відремонтували сім приймальних відділень
Лікарня є багатопрофільною та обслуговує територію з населенням майже 300 тис мешканців, зокрема, мешканців міст Дрогобича, Стебника, Трускавця, Борислава, смт. Східниці з прилеглими селами, Дрогобицького району та інших.
Читайте також: Німеччина виділить 36 млн євро для розвитку інфраструктури у прифронтових регіонах

На співфінансування проекту з реконструкції місцевим бюджетом на 2021 рік виділено додаткові кошти в сумі 6 млн грн. Ці кошти скерують на придбання ліфтів, облаштування в’їзду в бокси автотранспорту, розведення медичних газів та придбання кисневої станції та генератора резервного живлення.




Фото: loda.gov.ua
Суспільство

У вільному доступі з’явився сайт Нової бібліотеки Софії-Мудрості – спільного проєкту Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, Державної служби з етнополітики та свободи совісті та Національного заповідника “Софія Київська”.
Про це інформує пресслужба Міністерства культури, передає видання Лівий берег.
“Відтепер усі охочі можуть ознайомитись з електронним зібранням головних древніх і найкращих сучасних текстів про мудрість, а також об’єктів культури, які її втілюють”, – сказано в повідомленні.
Для цього заходьте на http://newlib.org.ua/
Читайте також: В Україні запустили акцію з промоції читання: подробиці
Як йдеться на сайті проєкту, “Нова Бібліотека Софії-Мудрості” започаткована як інклюзивний інтерактивний майданчик, покликаний об’єднати зусилля релігійних спільнот, суспільствознавців, мистецтвознавців, істориків, бібліотекарів і всіх небайдужих.
Читайте також: Книги для дітей з аутизмом: як «ДивоГра» рятує український ринок від браку інклюзивної літератури
Бібліотека акумулює текстовий та аудіовізуальний контент, що спонукає “до рефлексії про мудрість, надихає вчитися мислити й любити”.
Фото: newlib.org.ua
Суспільство

Державне космічне агентство уклало меморандум про взаєморозуміння з заснованою вихідцями з України австралійською компанією CosmoVision.
Про це повідомляє liga.net з посиланням на посольство України в Австралії.
Що відомо про угоду?
Домовленість передбачає початок співпраці щодо запусків українських ракет із майбутнього космодрому в Австралії. Йдеться про носіїв серії “Зеніт-Австралія”, повідомили в посольстві.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
“Для забезпечення виведення на орбіту державних і комерційних космічних апаратів виробництва України, Австралії, а також інших країн”, – уточнили там.

Читайте також: Заснована українцями компанія будує арену для віртуальних боїв у Лос-Анджелесі
Космодром планують побудувати неподалік від містечка Вейпа на півострові Кейп-Йорк; це досить віддалене від цивілізації місце на півночі країни. Зараз компанія намагається отримати дозвіл влади на початок будівництва, що триватиме близько двох років.
Перші запуски CosmoVision сподівається здійснити в 2023-2024 році, розраховує на чотири-п’ять щорічних місій. Опрацьовані проєкти як повітряного, так і наземного стартів.
Фото: facebook.com