Суспільство
У селі на Прикарпатті відкрили перший у світі пам’ятник сирному конику
У гуцульському селі Брустури на Франківщині відкрили перший у світі пам’ятник сирному конику. А також — меморіальну дошку народній майстрині Марії Матійчук на хаті, в якій вона жила.
Про це розповів на своїй сторінці у соцмережі письменник Василь Карп’юк.
«Оскільки в Брустурах вироби з сиру роблять чи не в кожній хаті, то також була виставка найкращих зразків. У серпні відповідна експозиція буде представлена у Музеї писанкового розпису в Коломиї», — написав пан Василь.
Пам’ятник встановили під час проведення фестивалю сирних коників. Пам’ятник сирному конику, за задумом, має стати туристичною атракцією. Майже всі місцеві мешканці володіють технологією створення сирних коників і різними техніками сирної скульптури.
Читайте також: «Сидіти склавши руки? Це не про нас». Куликівська громада Чернігівщини виграла понад 30 грантів на відбудову. У чому секрет успіху
Сирні коники – туристичний бренд Брустурів. Цьогоріч фестиваль поєднали із науковою конференцією. Мета – занесення ремесла до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.
Фестиваль влаштували в гуцульських барвах, з колоритом Брустурів. Презентували сирні вироби місцевих майстринь, зокрема, найзнаменитішої – Марії Матійчук, яка тримає і поширює традиції.
Фестиваль благодійний, кошти акумулюють для допомоги захисникам.
Нагадаємо, у Карпатах встановили меморіал воїну бригади «Едельвейс» Володимиру Витошку.
Також на Київщині відкрили пам’ятник захиснику столиці, льотчику Геннадію Матуляку, який загинув рік тому у повітряному бою з ворогом.
Фото: Василь Карп’юк.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі