Суспільство
У Рівному з’явився мурал, що рухається
Перший в Україні мурал з технологією доповнення реальності “Летюче місто” облаштували у Рівному. На ньому зображені особливі слони, які можуть літати. Про це повідомляє прес-служба міської ради.
Чому слони літають?
Для того, аби малюнок рухався, потрібно скачати безкоштовний додаток з AppStore або PlayМаркет на свій телефон чи планшет. Після чого навести камеру пристрою на мурал, де відтворюватиметься анімація. У додатку також буде меню з додатковою інформацією про авторів та картою інших муралів у Рівному.
Як вважають у мерії, оригінальний мурал обов’язково стане туристичною “родзинкою” Рівного.
Ідея проекту належить Платформі взаємодій “Простір”, а втілений він за підтримки Рівненської міської ради та Українського культурного фонду.
Як створювали мурал?
Волинські автори малюнка, який має назву “Летюче місто”, декілька тижнів наносили його на стіну житлової дев’ятиповерхівки.
А от розробка мобільного додатку, який “оживляє” картину, тривала близько місяця, розповів співвласник столичної компанії “Lookinar” Ара Кіракосян.
“Дуже відповідально, аби те, що зображено у громадських місцях, посилало позитив, вселяло надію і давало віру в майбутнє. Саме ці слоники це і роблять. Вони також символізують мир, дружбу і впевненість у завтрашньому дні”, – розповіла один із авторів, член правління громадської організації “Платформа взаємодій “Простір” Надія Гладкевич.
Організатори наголосили, що проект вдалося реалізувати за підтримки Українського культурного фонду, який надав 423 тисячі гривень.
Читайте також: Художник перетворив село на музей під відкритим небом
Перший в Україні digital-мурал розташований у Рівному на вул. Коновальця, 7. Між іншим, оцифрували вже наявний стінопис “Моє місто”, що на Міцкевича, 9. Знайти додатки, завдяки яким малюнки рухаються, можна тут.
Що варто знати про проект?
Громадський проект “The Street Walls” – це поєднання вуличного мистецтва, туризму та інновацій. Перші два digital-мурали в Україні з технологією доповненої реальності AR створені ГО “Платформа взаємодій “Простір” у Рівному в 2018 році за підтримки Українського культурного фонду.
Читайте також: 8 художників з усього світу розмалюють станцію київського метро
Тематика малюнків – “Погляд на місто”, яку кожна з команд художників побачила по-особливому для Рівного.
“Для розвитку туристичного потенціалу нашого міста Рівне, де немає великої кількості історичних пам’яток чи архітектури, які б приваблювали туристів з різних куточків світу створення таких цікавинок та арт-об’єктів є важливим”, – вважають організатори.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі